Europos Sąjungai, Jungtinėms Valstijoms ir Jungtinėms Tautoms įvedus ekonomines sankcijas Teheranui, Iranui teks rinktis barterinius mainus, leidžiančius atsiskaityti nafta, auksu ar nacionalinėmis valiutomis, praneša BBC.

Pagal numatytas sankcijas, Irano bankų ir finansinių organizacijų sąskaitos, atidarytos ES šalyse arba JAV, turi būti įšaldytos, šalis negali už prekes ar paslaugas atsiskaityti doleriais ir eurais.

Tačiau, pasak vieno eksperto, "šios valiutos šaliai ir nereikalingos, su Amerika ir ES Iranas neturi prekybinių santykių. Daug didesnį susidomėjimą Irano ekonomikai kelia kitos šalys – Rusija, Kinija bei Indija.

Indijos finansų ministras anksčiau pareiškė svarstantis alternatyvų apmokėjimo už Irano naftą variantą – rupijomis ir pagal barterines sutartis, nes apmokėti sąskaitų per Turkijos ir Vokietijos bankus tapo neįmanoma.

Iranas pradėjo derybas ir su Kinija dėl apmokėjimo už naftą juaniais. Į šią šalį patenka penktoji dalis viso Irano naftos eksporto, todėl sutartis su Pekinu Teheranui yra ypač svarbi, teigia ekspertai.


Rašyti komentarą...
J
Jobsas
2012-02-18 12:45:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Isvardintos beveik visos pasaulio uteles.
Atsakyti
0

V
Vaidas
2012-02-18 15:38:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam Iranui, pilnai naftos valstybei, pirkti naftą ir už ją mokėti rubliais, juaniais ir rupijomis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų