Inovacija maisto pramonėje – lietuvių sukurtas funkcinis maisto produktas

Verslai, kuriantys ir vystantys novatoriškas idėjas, vis dažniau nepraleidžia progos pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) investicijomis. Konkurencinis pranašumas rinkoje, įmonės proveržis, verslo augimas yra tik keletas faktorių, prie kurių prisideda ES fondų lėšos pažangios įmonės veikloje

2017 metas įkurta ir jau ketvirtus metus skaičiuojanti įmonė „Ionicum”, sėkmingai pasinaudojo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojamos priemonės „Inostartas“ finansavimu ir įgyvendindami projektą sukūrė „Startuper's smoothies“ – mineralais, maistinėmis skaidulomis ir kitomis vertingomis medžiagomis praturtintą funkcinį maistą.

Pasak įmonės direktoriaus Karolio Basevičiaus, ES investicijos buvo itin naudingos siekiant įgyvendinti projektą ir pristatyti naujieną rinkoje. Anot jo, įmonė tik papildomo finansavimo dėka turėjo galimybę kurti ir tobulinti novatorišką produktą atsižvelgiant į tikslinės grupės išsakytus poreikius ir pastabas.

Finansinės galimybės jaunam verslui – ES investicijų dėka

Idėja kurti nuosavą verslą ir rinkai pristatyti naują produktą „Ionicum” savininkams kilo dar studijų laikais. Dar universitete įmonės įkūrėjai su savo verslo idėjomis dalyvavo įvairiuose konkursuose, kur turėjo galimybę susipažinti su žinomais Lietuvos investuotojais ir verslininkais. Nusprendę išbandyti savo jėgas įmonę įkurti patys, verslininkai pradėjo tikslingai judėti tikslo link – sukurti maistą, kuris klientui duotų didelę pridėtinę vertę ir taupytų jo laiką. Pirmuosius du metus įmonė vykdė Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) tyrimus, o 2020 metais startavo su savo produktu rinkoje.

REKLAMA

„Esame pirmieji Europoje, pristatę tokį maistą. Nedarėme jokių kompromisų skoniui ir maistingumui. Šie du aspektai yra aukso viduriukas. O svarbiausia tai, jog klientams galime pasiūlyti greitą, tačiau sveiką ir patogiai vartojamą maistą. Įgyvendindami ES lėšomis finansuojamą projektą, pirmuosius žingsnius žengėme atlikdami rinkos analizę, daugybę bandymų, sukūrėme virš 150 skirtingų skonio ir receptūros kombinacijų, atlikome jų testavimus prieš ir po pasterizacijos. Tai buvo ilgas ir kantrybės reikalaujantis etapas. Žaliavas rinkomės net iš 10 skirtingų pasaulio šalių, taip pat reikėjo sukurti technologiją, kuri leistų ekologiškam produktui natūraliai išgauti ilgą galiojimo laiką – 18 mėnesių“, – patirtimi apie projekto įgyvendinimą dalinosi „Ionicum” direktorius K. Basevičius.

Pasak įmonės atstovo, pagrindinė problema, su kuria susiduria jaunos įmonės, yra finansiniai ištekliai, todėl ES finansavimas buvo reikšminga pagalba siekiant įgyvendinti projektą ir pristatyti naujieną rinkoje. K. Basevičius pasakoja, kad kuriant produktą be jokių konservantų, dažiklių ar cukraus buvo nelengva pasiekti aukštą maistinę vertę ir gerą skonį. Tačiau tikėjimas tuo ką darai, valstybės pagalba ir laiku atsiradę žmonės sukūrė idealią sinergiją šiam produktui išvysti dienos šviesą.

Investicinės priemonės – pažangesnės Lietuvos kūrimui

K. Basevičius teigia, kad investicijos į tokį jauną verslą ateityje turėtų išlikti arba netgi stiprėti, kadangi tiek investavimo formos, tiek ir investicijų dydis yra labai svarbus startuolio vykdomoje veikloje. Pasak „Ionicum” direktoriaus, Lietuva turi potencialą tapti viena konkurencingiausiu šalių startuolių ekosistemoje, tad finansavimas suteikia įmonėms puikų startą didelėje rinkoje – kuriamos darbo vietos, sukuriama pridėtinė vertė vartotojams.

„ES finansavimas buvo didelė pagalba siekiant įgyvendinti projektą ir pristatyti naujieną. Pradžioje atrodė, kad galime startuoti savo jėgomis, tačiau atsidūrus maisto sektoriuje pamatėme, kad tam reikės didelių finansų. Mums didžiausia pagalba buvo MTEP finansavimas, nes jis suteikė galimybę nesustoti ir patiems dirbti iki bus sukurtas galutinis produktas. Siekdami norimo rezultato turėjome

REKLAMA

galimybę praplėsti savo komandą, samdyti profesionalius maisto technologus, dietologus ir kitus specialistus. Tik su papildomu finansavimu galėjome sukurti novatorišką produktą bei jį ištobulinti, atsižvelgiant į fokus grupės tyrimo metu išsakytus poreikius ir pastabas. Esame dėkingi ES fondų investicijoms“, – sako K. Basevičius.

2020 metais įmonė „Ionicum” pasiekė 130 tūkst. eurų apyvartą, šiuo metu komandą sudaro 6 darbuotojai. Artimiausiu metu bendrovė planuoja eksportuoti savo gaminius į Airiją, Japoniją, Jungtinius Arabų Emyratus. Taip pat turi partnerius Estijoje, Belgijoje bei tikisi galutinai susitarti su Brazilijos, Vokietijos ir Prancūzijos distributoriais. Artimiausiuose planuose – plėtimasis ir į kitas pasaulio rinkas, kur klientai vertina ekologišką kokybę bei aukštą maistinę vertę.

Kurkime pažangią Lietuvą

2014–2020 metų periodu Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimui pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojamas priemones įgyvendinti ir šiuo metu įgyvendinami 1580 projektai, kuriems skirta 482,7 mln. ES investicijų.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, skatindama Lietuvos įmones prisidėti prie pažangios ir inovatyvios Lietuvos ateities kūrimo, kviečia šalies verslus domėtis įvairiais būdais, kaip pasinaudojus ES investicijomis būtų galima įgyvendinti savo projektus bei ištobulinti kuriamas inovacijas. Jų ekonominę naudą jau pajuto investicijomis pasinaudojusios įmonės. Sekite naujienas internete – www.esinvesticijos.lt ir www.eimin.lrv.lt

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų