Gyventojai piktinasi, kad neįmanoma susisiekti su „Regitra“: ši atsiprašo ir siūlo rašyti laiškus

Daugybė klientų piktinasi, kad jau keletą savaičių niekaip telefonu negali susisiekti su „Regitra“. Ši tikina, kad ryšio problemų neturi, tačiau pastebi išaugusį skambučių skaičių, nes nuo gegužės 1 d. pradės veikti nauja transporto priemonių savininkų apskaitos sistema. Tad gyventojams kyla daug klausimų.

Vilnietis Antanas pasakojo, kad jau keletą savaičių niekaip negali prisiskambinti į „Regitą“.

„Turiu seną automobilį, kuris nebeturi nei technikinės, nei draudimo. Jį noriu parduoti, bet neberandu jokių automobilio dokumentų. Todėl ir skambinau į „Regitrą“ norėdamas pasikonsultuoti, ką daryti, kaip parduoti automobilį.

Tačiau susisiekti nepavyko, pasiskundžiau savo pažįstamiems ir paaiškėjo, kad ne aš vienas. Daugybė žmonių niekaip negali susisiekti su „Regitra“. Gerai, kad aš gyvenu Vilniuje, galiu tiesiog nuvažiuoti į „Regitrą“, o ką daryti vyresniems žmonėms, kurie gyvena kaimuose. Negi jie dėl bet kokio klausimo turi fiziškai vykti į „Regitrą“, – piktinosi vyras.

Anot jo, nuo gegužės 1 d. automobilio savininkas privalo turėti individualų kodą.

„Gegužės 1 d. jau ant nosies, tačiau į „Regitrą“ prisiskambinti neįmanoma. Tad ką man daryti su tuo senu automobiliu, kurio dokumentų nerandu, kaip man j reikės parduoti“, – retoriškai klausė vyras.

Daugybę panašių skundų galima rasti ir įvairiose grupėse socialiniuose tinkluose.

Per didelis kiekis skambučių

„Regitra“ portalui tv3.lt aiškino, kad jos telefono linijos veikia, tačiau šiuo metu skambučių skaičius yra išaugęs.

„Tam įtakos turėjo nuo gegužės 1 d. pradėsianti veikti nauja transporto priemonių savininkų apskaitos sistema. Nuoširdžiai atsiprašome, jei klientai susidūrė su nepatogumais.

Atkreipiame dėmesį, kad daug aktualios informacijos apie naujoves ir kitas „Regitros“ teikiamas paslaugas klientai gali rasti įmonės interneto svetainėje. Taip pat užklausas galima teikti socialiniuose tinkluose arba el. paštu [email protected] Į jas atsakysime, kai tik galėsime“, – teigiama komentare.

REKLAMA

„Regitros“ teigimu, nuo gegužės ilginamas informacijos centro darbo laikas, kad būtų galima atsakyti į visus klientams kylančius klausimus.

„Taip pat nedarbo dieną, gegužės 1 d., kuomet įsigalios naujovės, teiksime konsultacijas telefonu bei kitais kanalais“, – teigiama komentare.

Kokia pokyčiai laukia gyventojų?

Nuo gegužės 1 d. keičiasi iš užsienio įvežamų transporto priemonių įsigijimo ir registracijos procesas. Jei planuojate pirkti automobilį užsienyje, svarbu žinoti, kad nuo šiol dar prieš įvežant jį į Lietuvos teritoriją jam reikės gauti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK). Na, o jei pirksite automobilį, kuris jau yra Lietuvos teritorijoje, tuomet būtinai paprašykite pardavėjo, kad jis pateiktų SDK. Be šio kodo nebus galimybės registruoti transporto priemonės savo vardu.

Ką būtina žinoti įvežantiems automobilius iš užsienio?

Lietuvos gyventojai ir įmonės, kurie po gegužės 1 d. planuoja įgyti automobilius užsienyje, dar prieš įvežant juos į Lietuvos teritoriją turės gauti unikalų transporto priemonės savininko deklaravimo kodą (SDK). Šį kodą bus galima gauti tiesiog internetu arba „Regitros“ padalinyje, pavyzdžiui, įgaliojus kitą asmenį. Internetu paslauga bus nemokama.

Kaip pavyzdys: automobilių prekyba užsiimančiai įmonei Vokietijoje nusipirkus 10 automobilių, pirmiausia reikės kreiptis į „Regitrą“ ir pranešti apie įgytas transporto priemones. Tokiu būdu kiekvienai jų bus sugeneruotas SDK, kuris leis valstybei žinoti, kas yra transporto priemonės savininkas dar jos neregistravus. Taigi, gavus SDK, įmonė automobilius jau galės įvežti į Lietuvą.

Tik turint SDK, automobilį vėliau bus galima parduoti Lietuvoje, o transporto priemonę nusipirkęs asmuo galės ją registruoti „Regitroje“.

Ką būtina žinoti iš užsienio įvežtų automobilių pirkėjams?

Nuo šiol visiems perkantiems automobilius bus itin svarbu įsitikinti, kad jie turėtų SDK. Tik taip pirkėjas apsaugos savo teisėtus interesus ir bus užtikrintas dėl dviejų dalykų. Pirma, kad transporto priemonę įsigijo iš tikrojo savininko ir, jei vėliau paaiškėtų, kad automobilis turi trūkumų, žinotų, į kokį žmogų kreiptis bei galėtų reikalauti kompensacijos. Antra, tik turint šį kodą bus užtikrintas, kad transporto priemonę galės registruoti savo vardu „Regitroje“.

REKLAMA

Pardavėjui pateikus SDK, pirkėjas viešoje paieškoje galės pasitikrinti, ar kodas yra galiojantis. Įsitikinus, jog viskas gerai, bus galima sudaryti pirkimo–pardavimo sutartį, kurioje patariama nurodyti ne tik tikslią informaciją apie pirkėją, pardavėją, automobilio kainą, ridą ar defektus, bet ir SDK. Rekomenduojama naudoti „Regitros“ sutarties šabloną, kuris bus atnaujintas nuo gegužės 1 d.

Nusipirkus iš užsienio įvežtą automobilį bei pasirašius pirkimo–pardavimo sutartį, pirkėjui ir pardavėjui per 5 darbo dienas reikės deklaruoti nuosavybės pasikeitimą. Šis terminas skaičiuojamas bendrai. Tai bus galima padaryti tiesiog internetu nemokamai.

Taigi, pirmasis į „Regitrą“ turės kreiptis pirkėjas ir pranešti apie įgytą automobilį, o tuomet pardavėjas tai patvirtinti. Tik abiem pusėms atlikus šiuos žingsnius, pirkėjas su jam sugeneruotu nauju SDK galės kreiptis dėl automobilio registracijos. Pati automobilio registracijos procedūra nesikeis.

Primename, kad aktualią informaciją apie naujoves gyventojai gali rasti „Regitros“ interneto svetainėje.

Taip pat „Regitra“ atkreipia klientų dėmesį ir primena, kad dėl naujos transporto priemonių savininkų apskaitos sistemos diegimo nuo balandžio 30 d. 8.00 val. iki gegužės 1 d. 12.00 val. elektroninė transporto priemonių registravimo sistema (eKETRIS) bus laikinai nepasiekiama.


Rašyti komentarą...
R
Regitra
2021-04-29 20:10:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur tik valstybine įmonė,ten betvarkė,kokia valdžia,tokie ir pavaldiniai,niekad Sitoj valstybėj nebus gerai.
Atsakyti
-1

J
JUSTAS
2021-04-29 20:24:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
NESUPRANTU KIEKVIENOJE REGITRUOJE VIETOJE TURETU BUTI DARBUOTOJAS KURIS REGISTRUOTU ! AR TAI SUNKU PADARYTI ? NIEKO VALDZIA NESUGEBA
Atsakyti
0

A
2021-04-29 21:59:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mažeikiu registre reikia audito nes ten mokynei ira durninami ,mašinos netvarkyngos,instruktoriai kada nori tada stabdo iš baimės nepasitikėdami vairuotuju ,ir iskaito iš sykio klaida,neleidžia pasirinkti saugu greiti,nebeleidžia užbaikti manebro jai žaliai degant ivažiavai i sankriža ir praleidi sukančiuos i dešine atr tiesei ir usidega raudona jau klaida nes per raudona važiuot nebegali nu ten tai tikrai yra didele neteisybe,jai reik lsikyt kitiems iki 12 kartu labai retai kos išlaiko iš sykio
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų