Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors nauja automobilių registravimo tvarka įsigalios tik nuo gegužės 1 d., „Regitra“ pastebi, kad nesąžiningi automobilių prekeiviai bando apgauti transporto priemonių pirkėjus jau dabar.

Nors nauja automobilių registravimo tvarka įsigalios tik nuo gegužės 1 d., „Regitra“ pastebi, kad nesąžiningi automobilių prekeiviai bando apgauti transporto priemonių pirkėjus jau dabar.

REKLAMA

Štai viename iš skelbimų portalų pardavėjas teigė, kad transporto priemonė turi specialų savininko deklaravimo kodą (SDK). Visgi „Regitra“ perspėja, kad tai apgaulė, kadangi naujoji tvarka įsigalios tik gegužę.

„DĖMESIO. Nors savininko deklaravimo kodus (SDK) pradėsime išduoti TIK nuo gegužės 1 d., skelbimuose jau matome, kad neva juos jau kažkas turi Būkite budrūs! Nuo gegužės 1 d. kodo galiojimą galėsite pasitikrinti internetu tam skirtoje specialioje paieškoje“, – socialinėj paskyroje gyventojus perspėjo „Regitros“ atstovai.

DĖMESIO❗️❗️❗️ Nors savininko deklaravimo kodus (SDK) pradėsime išduoti TIK nuo gegužės 1 d., skelbimuose jau matome, kad...

REKLAMA
Posted by Regitra on 2021 m. balandžio 28 d., trečiadienis

Įsigalios nauja tvarka

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradeda veikti nauja transporto priemonių savininkų apskaitos sistema. Kiekviena Lietuvoje esanti transporto priemonė privalės turėti unikalų savininko deklaravimo kodą  (SDK). Parduoti ir registruoti transporto priemones bus galima tik turint šį kodą. Nauja sistema padės apsaugoti gyventojus nuo nesąžiningų automobilių pardavėjų veiksmų, taip pat užtikrins šešėlinės ekonomikos reiškinių mažinimą šiame sektoriuje. 

Pasak VMI Kontrolės departamento vyresniojo patarėjo Rolando Puncevičiaus, dvi pagrindinės sektoriaus problemos – automobilių prekybos veiklos neįregistravę ir mokesčių nemokantys tarpininkai, taip pat dirbtinai sumažintos automobilių kainos. „Šiuo metu Lietuvoje beveik pusė automobilių pirkimo-pardavimo sandorių tariamai yra sudaroma su užsienio valstybių piliečiais, nors realybėje didžioji dauguma automobilių įsigyjami Lietuvoje“, – situaciją komentuoja R. Puncevičius, pažymėdamas, kad dėl tokio nesąžiningų automobilių prekeivių veikimo būdo dažniausiai nukenčia patys gyventojai, netenkantys garantijų.

REKLAMA
REKLAMA

„Nauja SDK sistema užkirs kelią vadinamiesiems kauferiams, apsunkins manipuliacijas transporto priemonių kaina“, – teigia VMI Kontrolės departamento vyresnysis patarėjas. 

Kaip gauti SDK? 

Lietuvoje esančioms ir Kelių transporto priemonių registre registruotoms transporto priemonėms SDK gegužės 1 d. bus suteikiamas automatiškai. Jį sužinoti bus galima VĮ „Regitra“ interneto svetainėje arba kreipiantis į jos padalinius. Parduodant SDK jau turinčią transporto priemonę, duomenys apie savininko pasikeitimą turi būti deklaruojami per 5 darbo dienas nuo nuosavybės teisės įgijimo arba perleidimo. SDK turinčią transporto priemonę pardavus užsienio gyventojui arba užsienyje registruotam juridiniam asmeniui, informacija turi būti deklaruojama aplinkybių atsiradimo dieną. 

Transporto priemonės savininkui, kurio transporto priemonė yra Lietuvoje, tačiau ji neregistruota ir nėra parduodama, nuosavybės į transporto priemonę deklaravimui numatytas pereinamasis laikotarpis iki liepos 31 d. Nutarus tokią transporto priemonę parduoti, savininkas turi deklaruoti nuosavybę ir gauti SDK iki viešo siūlymo įsigyti transporto priemonę pateikimo. 

REKLAMA
REKLAMA

Jei transporto priemonė yra įsigyta užsienyje ir ją dar tik planuojama įvežti į Lietuvą, SDK privaloma gauti iki transporto priemonės įvežimo į Lietuvos Respublikos teritoriją. Detalią informaciją apie SDK ir situacijų paaiškinimus galima rasti VĮ „Regitra“ interneto svetainėje

Ką turėtų žinoti automobilių pardavėjai? 

Transporto priemonės savininkas, siūlantis įsigyti transporto priemonę, nuo gegužės 1 d. privalo turėti ir skelbti SDK pardavimo skelbimuose, eksponavimo aikštelėse/prekyvietėse matomoje vietoje. VMI ir kitos institucijos tikrins, ar visi į Lietuvą įvežami ir pardavinėjami automobiliai bei kitos transporto priemonės turi SDK. Nustatytos tvarkos nesilaikymas užtraukia administracinę atsakomybę. 

„Numatoma vykdyti plataus spektro kontrolės priemones – bus tikrinami autovežiai, keliuose stabdomos pavienės transporto priemonės. Specialistai lankysis automobilių turgavietėse ir kitose pardavimo vietose, atliks skelbimų analizę internetiniuose portaluose“, – sako VMI Kontrolės departamento vyresnysis patarėjas R. Puncevičius, pažymėdamas, kad iki rugsėjo 1 d. bus taikomas tolerancijos laikotarpis, kurio metu kontroliuojančios institucijos sieks ne bausti, o įspės, padės ištaisyti klaidas, suteiks informacijos. 

Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais galima sužinoti paskambinus Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 (+370 5 260 5060 skambinant iš užsienio) ar papildomais telefonų numeriais. Savarankiškai aktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt ir VMI vaizdo kanale. Aktuali informacija skelbiama ir oficialiame VMI socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje: www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų