„Pasitraukimas iš Europos Sąjungos ir bendradarbiavimas pagal Norvegijos ir Šveicarijos modelį - šiam scenarijui skiriu 70 proc. tikimybę“, - ketvirtadienį portalo delfi.lt konferencijoje dskį SEB banko prezidento patarėjas.
Jo teigimu, ES derybose turbūt stengsis apginti laisvo žmonių judėjimo principą ir norėdama gauti patrauklų prekybos režimą Didžioji Britanija bus priversta daryti nuolaidas.
Anot G.Nausėdos, Britanijos pasiliko ES scenarijaus „visiškai atmesti nereikėtų“, bet tokia tikimybė nėra didelė. Ekonomisto teigimu, trečiasis yra „durų trankymo scenarijus, pasitraukimas kietuoju būdu - prekybinių ryšių sutrūkinėjimas ir izoliuota padėtis, galbūt persiorientavimas į JAV“.
Jo teigimu, Britanija iš ES išstos ne anksčiau kaip po dvejų metų, todėl poveikis Lietuvos verslui nebus didelis.
„Jungtinė Karalystė sieks išsiderėti liberalų prekybos režimą be tarifinių apribojimų, todėl prekybos sąlygos mūsų verslininkams ženkliai nesikeis. Svaro sterlingų nuvertėjimas nėra kažkas naujo, mūsų verslininkai galėtų su kurso kritimu kovoti sudarydami ateities valiutų sandorius“, - sakė G.Nausėda.
Statistikos departamento duomenimis, 2015 metais Lietuvos eksportas į Jungtinę Karalystę siekė 1,024 mlrd. eurų ir sudarė beveik 4,5 proc. viso šalies eksporto. Tuo metu importas iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą pernai siekė 749,8 mln. eurų (2,95 proc.).