Gegužę Lietuvoje toliau didėjo tiek prekių, tiek paslaugų kainos

Lietuvoje gegužę, palyginti su balandžiu, buvo 0,6 proc. mėnesio infliacija. Vartojimo prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje didėja penktą mėnesį iš eilės.

Metinė infliacija (gegužę, palyginti su 2020 metų gegužės mėnesiu) siekė 3,6 proc., vidutinė metinė infliacija  sudarė 1,2 proc. (balandį, atitinkamai, 2,5 proc. ir 0,9 proc.), pranešė Statistikos departamentas. 

Statistikų teigimu, mėnesio kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo drabužių ir avalynės, spirituotų gėrimų, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, degalų ir tepalų, duonos ir grūdų produktų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų kainų padidėjimas.

Taip pat įtakos turėjo šilumos energijos, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 0,6 proc., paslaugų – 0,5 proc.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, drabužių, azartinių lošimų (loterijos bilietų), odontologų paslaugų, tabako gaminių, daržovių, šilumos energijos, medicinos paslaugų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų kainų padidėjimas. Ją taip pat lėmė elektros, mėsos ir jos produktų, transporto draudimo kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 3,1 proc., paslaugų – 4,6 proc.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų