Trylika tūkstančių gyventojų turinčioje Garliavoje ir jos apylinkėse (Kauno rajone) veikia apie 40 pramonės įmonių bei dar keliasdešimt mažesnių verslo subjektų. Stambiausios: statybų bendrovė "Kamesta”, "Garlitos” siuvykla, Komunalinių paslaugų centras ir kitos.
Pasak rajono mero Valerijaus Makūno, Garliavos verslininkai kuria didelę pridėtinę vertę ir yra socialiai atsakingi. Jis pabrėžė, kad visame Kauno rajone gyventojų daugėja, o nedarbo lygis - gerokai mažesnis, nei visoje Lietuvoje.
"Tai - labai svarbus jūsų indėlis - jūs kuriate darbo vietas, padedate vykdyti socialinius projektus bei remiate kultūrą”, - sakė meras, žadėdamas verslui, ir valdžios pagalbą, bei supratimą.
Mero pirmasis pavaduotojas Petras Mikelionis paragino garliaviškius dažniau užsukti į Savivaldybę ir atvirai išdėstyti problemas.
Rajono meras V. Makūnas verslininkus informavo, kad per artimiausius metus formuosis savitas Garliavos veidas: rengiamas Garliavos parko planas prie Maišiaus upelio, visoje Vytauto gatvėje bus atsodinti medžiai, kitose gatvėse taip pat atsiras daugiau žaliųjų zonų.
Tačiau Kauno rajono savivaldybės vadovas apgailestavo, kad verslas patiria ne tik biurokratinių kliūčių, bet ir su viešuoju interesu besidangstančių veikėjų spaudimą. Dėl šios priežasties daug metų buvo trukdoma steigti anhidrito gavybos įmonę Pagirių kaime, stringa žemės išpirkimo procesai Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje, nemotyvuotai protestuojama prieš planuojamą šiluminės jėgainės statybą.
Pasak Garliavos verslininkų klubo prezidento Gedimino Rušo, klubo nariai dar numato susitikti su Seimo nariais, Vyriausybės atstovais, ketina su dovanomis aplankyti Kauno rajone vaikų, senelių globos namus.