ES vadovas siūlo palikti kompensaciją Lietuvai dėl emigracijos

Europos Sąjungos biudžeto projektą atnaujinęs Europos Vadovų Tarybos pirmininkas pasiūlė palikti Lietuvai kompensaciją dėl emigracijos atneštų nuostolių.

Tai rodo ES vadovų susitikimams pirmininkaujančio Belgijos politiko Charleso Michelio penktadienį pristatytas dokumentas, kurio kopiją gavo BNS.

Projekte palikta nuostata, kad daug gyventojų praradusioms šalims kompensacija bus apskaičiuojama gyventojų skaičiaus skirtumą padauginus iš 500 eurų – tai reiškia, kad sanglaudos biudžete Lietuva papildomai gautų apie 180 mln. eurų.

Ši suma leistų šiek tiek sušvelninti smarkų struktūrinės europinės paramos mažėjimą nuo 2021 metų.

Vasarį be rezultatų pasibaigus pirmajam derybų raundui prezidentas Gitanas Nausėda šį mechanizmą pavadino laimėjimu, kuris „jau niekur nedings“.

„Mūsų argumentas dėl depopuliacijos pasiekė Briuselio specialistų ir širdis ir protus, dėl to mes šiandien jau turime beveik 200 mln. eurų daugiau. Manau, kad tas laimėjimas jau niekur nedings, nes jis jau yra implementuotas (įtvirtintas)“, – tuomet kalbėjo prezidentas.

Naujame projekte taip pat siūlomi kofinansavimo pakeitimai, kurie leistų sušvelninti spaudimą nacionaliniams biudžetui – dabar siūloma, kad ES lėšomis galės būti finansuojama iki 85 proc. projekto sumos, anksčiau maksimali suma buvo 75 procentai. 

Ši nuostata būtų taikoma vienam iš dviejų Lietuvos regionų – tam, kuriame ekonominiai rodikliai yra žemesni ir kuris neapima Vilniaus. Vilniaus regione ES lėšomis būtų galima dengti iki 60 proc. projektų sumos.

Naujame projekte nėra pokyčių dėl tiesioginių išmokų žemdirbiams, paliktos tokios pat sumos Ignalinos atominės elektrinės ir Karaliaučiaus tranzito schemos uždarymui.

Lietuvos vadovai ne kartą teigė, kad sanglaudos paramos mažėjimas ketvirtadaliu yra pernelyg drastiškas, o žemdirbių tiesioginės išmokos turėtų augti sparčiau, todėl turbūt su tokia pozicija G. Nausėda vyks ir į kitą savaitę numatomas vadovų derybas.

ES viršūnių susitikimas dėl 2021-2027 metų ES biudžeto ir koronaviruso atsigavimo fondo vyks kitą penktadienį ir šeštadienį. Dėl derybinės taktikos paprastai paskutinės nakties derybose valstybės narės dar gauna papildomų nuolaidų.


Rašyti komentarą...
A
Alda2
2020-07-16 11:31:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu šitaip dar sugalvok tu man! Mes čia dirbom ,lenkėm nugaras kaip šunys, tėvynėlėj pragyventi negalėjome. Dirbom be išeiginių,, po 14 valandų per parą keletą metų iš eilės kol įsitvirtinom. Dabar jau gyvenam pakankamai normaliai svetimoj šaly. Ir dar gauti kompensacijas už mus,emigravusius?Tai reiškia kad mums padidins mokesčius kurie gyvenam kitose šalyse. NE! Tai mums tėvynėlėj turėtų mokėti už tai kad mums reikėjo tiek vargt kitoj šaly, reikėjo palikti gimtinę . Reikėjo palikti arba pasikarti kur kaip kurie tai ir padarė. Tikrai absurdiškos mintys- maldauti kompensacijų už mūsų vargą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų