REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Džiaugsmą susiradus darbą netrukus aptemdė nusivylimas. Šiukšlių surinkimo įmonėje įsidarbinęs Osvaldas skundėsi, kad negavo žadėto atlyginimo ir apmokėjimo už viršvalandžius. O kai pareikalavo uždirbtų pinigų, buvo pažemintas pareigose. Negana to, vyras skundėsi, kad dirbti teko su techniškai netvarkingomis mašinomis. Neapsikentęs vyras kreipėsi į Valstybinę darbo inspekcija (VDI). Tačiau jo skundas buvo atmestas, o įmonė kaltę neigia ir tikina, kad viską su darbuotoju išsiaiškino Darbo ginčų komisijoje (DGK).

Džiaugsmą susiradus darbą netrukus aptemdė nusivylimas. Šiukšlių surinkimo įmonėje įsidarbinęs Osvaldas skundėsi, kad negavo žadėto atlyginimo ir apmokėjimo už viršvalandžius. O kai pareikalavo uždirbtų pinigų, buvo pažemintas pareigose. Negana to, vyras skundėsi, kad dirbti teko su techniškai netvarkingomis mašinomis. Neapsikentęs vyras kreipėsi į Valstybinę darbo inspekcija (VDI). Tačiau jo skundas buvo atmestas, o įmonė kaltę neigia ir tikina, kad viską su darbuotoju išsiaiškino Darbo ginčų komisijoje (DGK).

REKLAMA

Į portalą tv3.lt kreipėsi vilnietis Osvaldas Janavičius. Vyras skundėsi, kad įsidarbinęs įmonėje „Ekonovus“ ne tik negavo žadėto atlyginimo, tačiau dar dirbo ir viršvalandžius. O atlygio už juos irgi negavo. 

„Darbo skelbime buvo nurodyta, kad atlygis į rankas siekia 1250–1600 eurų. Dar prieš įsidarbinant pasitikslinau, ar tikrai alga bus tokia, kaip nurodyta skelbime. Mane patikino, kad taip.

REKLAMA
REKLAMA

Perskaitęs darbo sutartį supratau, kad gausiu minimalų atlyginimą ir dar už išdirbtą laikotarpį 10 eurų. Dar pasidomėjau, ar tai reiškia, kad mano valandinis atlygis siekia 10 eurų. Mane patikino, kad taip. Įtarimų nekilo ir sutartį pasirašiau. Tačiau gavęs pirmąją algą pamačiau, kad ji daug mažesnė, negu man žadėjo. Kreipiausi į darbdavį ir tada man buvo išmokėta trūkstama dalis, iš viso uždirbau šiek tiek daugiau negu tūkstantį eurų

REKLAMA

Tačiau antrąjį mėnesį vėl gavau per mažai. Darbdavys man paaiškino kad kol mokiausi mano atlygis bus mažesnis. Tačiau niekas manęs ten neapmokė, jau pirmosiomis darbo dienomis tiesiog gavau maršrutą ir išvykau surinkti tekstilės konteinerių atliekas. Ir trečiąjį mano darbo mėnesį alga jau nesiekė nė 1000 eurų. Vėliau apskritai ėmiau gauti minimalų atlyginimą ir plius 10 eurų. Pasirodo, aš ne taip supratau sutartį. Tas 10 eurų reiškė papildomą sumą, o ne valandinį atlygį “, – pasakojo Osvaldas.

Dar vyras pasakojo, kad jam teko dirbti viršvalandžius, už kuriuos taip pat gavo ne visą atlygį, o tik už vieną mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano telefone yra GPS sistema, todėl galiu įrodyti, kada atvykau į darbą ir kada išvykau. Kiek viršvalandžių dirbau.

Su įmone susitarti dėl viršvalandžių apmokėjimo man nepavyko, todėl kreipiausi į Darbo ginčų komisiją (DGK). Ši pirmo posėdžio metu nustatė, kad įmonė nesumokėjo 17 val. viršvalandžių. Tačiau antro posėdžio metu įmonė pateikė klaidingą ir melagingą darbo grafiką, kuriame jau nebebuvo viršvalandžių. DGK irgi patvirtino, kad viršvalandžių nebuvo.

Be to, antro posėdžio metu skundą nagrinėjo tie patys DGK specialistai, jie net nesigilino į pateiktus dokumentus, beveik iš karto atmetė mano skundą. Žinoma, dabar galiu dar kreiptis į teismą, bet jeigu vėl nelaimėsiu, patirsiu daug finansinių nuostolių, nes teks padengti teismo išlaidas. Todėl nebežinau, ką daryti, kur kreiptis“, – skundėsi Osvaldas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, įmonės darbuotojams, be kita ko, tenka dirbti su techniškai netvarkingomis mašinomis.

„Vairuodamas tokią šiukšlių surinkimo mašiną netyčia sudaužiau jos veidrodėlį. Tai buvo ne mano kaltė, tačiau įmonė prašė, kad prisiimčiau kaltę, tačiau galiausiai pavyko įrodyti, kad mašina jau anksčiau buvo techniškai netvarkinga, todėl ir patyriau eismo įvykį“, – pasakojo Osvaldas.

Pasak jo, labai pikta, kad su panašiomis problemomis susiduria ir daugiau įmonės darbuotojų.

„Nukentėjau ne tik aš. Tačiau kiti darbuotojai bijo kažkur kreiptis, išeina iš darbo savo noru. Man irgi siūlė 2 tūkst. eurų, kad išeičiau savo noru, tačiau aš nesutikau, nes norėjau dirbti ir užsidirbti. Be to, įmonė man yra skolinga daugiau negu 2 tūkst. eurų. Tačiau kai nesutikau išeiti iš darbo mane pažemino pareigose.

REKLAMA

Pikta dėl tokio įmonės elgesio, nes niekada nevėlavau, atsakingai dirbau. Padėdavau net ne savo darbo laiku, dirbti išvažiuodavau ir 3 val. ar 5 val. ryto. Ir, pasirodo, toks mano atsidavimas darbui buvo vertinamas 300–400 eurų per mėnesį į rankas“, – skundėsi vyras.

Įmonė kaltę neigia

„Ekonovus“ generalinis direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Papinigis teigė, kad darbdavio siekis vystyti verslą atsakingai ir plėtoti ilgalaikius santykius su darbuotojais, klientais, tiekėjais, konkurentais, valstybės institucijomis bei kitais visuomenės nariais.

„Apie viską su darbuotojais kalbamės atvirai – nes nuo to priklauso darbo rezultatai, paslaugų kokybė, asmeninis gerbūvis, pasitenkinimas darbu ir pan. Su minėtu darbuotojų taip pat yra aptarti, analizuoti bei išaiškinti darbo rezultatai ir atliekamos pareigos. Todėl šie skundai neteisingi.

REKLAMA

Įvertinus atlikto darbo rezultatus, kurie visiems darbuotojams, be išimčių, vertinami pagal vienodus kriterijus, skaičiuojamas darbo užmokestis, atsižvelgiant į atliktą darbą, išdirbtas valandas“, – sakė įmonės atstovas.

Anot jo, kiekvienas darbuotojas atlieka darbo sutartyje sulygtas pareigas, tik jų darbo rezultatai gali būti skirtingi. Minėtas darbuotojas vykdė darbo sutartyje sulygtas pareigas.

„O įmonės transporto parke yra ir senesnių transporto priemonių ir naujesnių. Transporto parką prižiūri sertifikuoti servisai, tad transporto priemonės ar tai būtų senesnio modelio ar naujesnio – yra techniškai tvarkingos ir atitinka techninius reikalavimus. Žinoma, transporto būklė priklauso taip pat ir nuo vairuotojo turimos kompetencijos, kvalifikacijos bei darbo patirties“, – aiškino R. Papinigis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sodros“ duomenimis įmonėje „Ekonovus“ dirba 437 darbuotojai, o vidutinis atlygis siekia 1277 eurus.

Darbuotojo skundas buvo atmestas

Valstybinė darbo inspekcijai (VDI) minėti nesutarimai tarp darbuotojo ir darbdavio yra žinomi.

„Ginčas tarp darbuotojo ir darbdavio kilo dėl darbo sutartyje sulygtų apmokėjimo sąlygų skirtingo interpretavimo. Darbuotojo prašymas buvo atmestas išnagrinėjus darbo ginčą bei įvertinus visus šalių pateiktus dokumentus, paaiškinimus ir įrodymus.

Tačiau jeigu darbuotojas nesutinka su tokiu sprendimu jis gali kreiptis į teismą. Ši jo teisė darbuotojui buvo paaiškinta ir darbo ginčų posėdžių metu, ir darbo ginčų komisijos sprendimuose“, – teigiama VDI komentare.

Susidūrėte su panašia problema? Papasakokite mums, konfidencialumą garantuojame.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų