Dar daugiau vaikų darželiuose galės maitintis vietine ūkininkų produkcija

Mokslininkai seniausiai įrodė, kad visapusiškai vaikų raidai svarbi ne tik saugi, lavinanti aplinka, bet ir visavertė subalansuota mityba. Tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių ne visi tėvai turi galimybių ja visada pasirūpinti. Vis dėlto vis daugiau mažųjų, lankančių darželius, galės maitintis sveikatai palankiu maistu, gaudami vietinių ūkininkų produkciją.

Žemės ūkio ministerija skelbia, kad šiemet jau net 45 vaikų darželiai vaikus maitins ekologiškais bei pagal nacionalinės kokybės sistemą pagamintais maisto produktais.

Birželį buvo sulaukta 15 ugdymo įstaigų paraiškų dėl paramos vaikų maitinimui sveikatai palankiais maisto produktais. Šios paraiškos dar turi būti peržiūrėtos ir patvirtintos.

Be to, praėjusių metų pabaigoje buvo dar 30 darželių, atitinkamas paraiškas pateikusių šiems metams.

Skaičiuojama, kad vaikams maitinti pagal šią programą bus iš viso skirta 1 mln. eurų paramos.

Labiausiai parama vaikams maitinti pagal kokybės sistemas pagamintu maistu susidomėjo vaikų darželiai Šiaulių mieste (14), Panevėžio rajone (10), Ukmergės mieste (7), taip pat Klaipėdos rajone, Druskininkuose, Biržuose, Lazdijuose, Jurbarke, Vilniuje, Kauno rajone.

Vienam vaikui – papildomai nuo 17 iki 20 eurų

Pratinti vaikus nuo mažens sveikai maitintis yra nepaprastai svarbu, nes tai gali lemti ir jų mitybos įpročius ateityje, pabrėžia žemės ūkio ministro patarėjas Daivaras Rybakovas pabrėžia.

„Prie sveikatai palankaus maisto nuo vaikystės pratę žmonės vėliau daugiau dėmesio skiria kokybiškai mitybai, vertina vietinius maisto produktus. Tai svarbu ne tik šalies ekonomikai, bet ir bendruomeniškumo jausmui ugdyti.

Savivaldybės, vykdančios viešuosius maisto pirkimus ir perkančios vietinius produktus, ne tik investuoja į vaikų ateitį ir sveikatą, bet ir palaiko regionų gyvybingumą, kaimą ir žemdirbius“, – sako D. Rybakovas.

REKLAMA

Jo teigimu, 45 paraiškas pateikusias ugdymo įstaigas lanko iš viso 7,2 tūkst. vaikų, o vieno jų maitinimui papildomai skiriama nuo 17 iki 20 eurų paramos per mėnesį.

Iš paramos lėšų padengiamas kainų skirtumas, susidarantis vietoje įprastinių maisto produktų vaikų maitinimui naudojant pagal kokybės sistemas pagamintus produktus.

Vaikai turėtų gauti mėsos ir jos produktų, pieno ir jo produktų, kiaušinių, grūdų produktų, duonos bei pyrago gaminių, aliejaus ir riebalų, vaisių ir jų produktų, daržovių ir jų produktų, uogų ir jų produktų, kitų (medaus, žuvies ir kt.) produktų.

Minimalus tarpininkų skaičius

Ekologiški ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagaminti maisto produktai turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. viso vaikų maitinimui skirto maisto kiekio. Tuomet parama vienam vaikui per mėnesį siekia 17 eurų per mėnesį.

Jeigu tokie pat maisto produktai vaikų racione sudaro ne mažiau kaip 60 proc., tuomet parama – 20 eurų per mėnesį.

Žemės ūkio ministerija siekia, kad vaikai valgytų vietoje užaugintą ir pagamintą maistą, todėl vienas iš pareiškėjų atrankos kriterijų yra maisto tiekimo trumposios grandinės, t. y. tarp vartotojo ir augintojo gali būti ne daugiau kaip vienas tarpininkas.

Todėl pirmenybė teikiama produktams, užaugintiems ar pagamintiems toje pačioje savivaldybėje, kur įsikūrusi ugdymo įstaiga, arba kaimyninėse savivaldybėse.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų