Ką nurodyti savo CV, kad darbdavys susidomėtų? Kokiai informacijai skirti daugiausia dėmesio, o ko geriau išvis neminėti? Daug panašių klausimų kyla darbo ieškantiesiems.
Patys darbo ieškantieji mano, kad svarbiausia informacija, kurią būtina pateikti darbdaviui apie save, yra darbo patirtis – taip teigia apie 35 proc. darbo paieškos portalo CVbankas.lt apklausoje dalyvavusių darbuotojų. Po daugiau nei penktadalį respondentų dar išskiria, jog gebėjimai ir asmeninės savybės (23 proc.) bei išsilavinimas (21 proc.) yra svarbiausia informacija. Dešimtadalis darbo ieškančiųjų mano, kad labai svarbu, kokia leksika ir kalbos stiliumi parašytas pats CV bei motyvacinis laiškas.
Darbo ieškančiųjų nuomone, patys nesvarbiausi dalykai gyvenimo aprašyme yra informacija apie amžių (35 proc. CVbankas.lt respondentų) ir skirtingų darbų, kuriuos asmuo yra dirbęs, skaičius (27 proc.).
Darbo paieškos specialistų teigimu, vien tik pateikti informaciją apie save nepakanka. Kandidatuojant pagal siūlomo darbo skelbimą, būtina peržiūrėti savo CV ir motyvacinį laišką bei adaptuoti tam pasiūlymui, kurį pateikia darbdavys. Projekto CVbankas.lt vadovo Tomo Toleikio nuomone, universalaus CV siuntimas gali pakišti koją gauti darbą: „Savo CV reikėtų stengtis pritaikyti ypač kandidatuojant į tokias pozicijas, kur yra didelė darbo ieškančiųjų konkurencija (kur nereikalaujama specifinės patirties). Darbdavys tikrai mato, kuris CV ar motyvacinis laiškas yra siunčiamas visiems iš eilės, o kuris – konkrečiai jam. Kiekvienam darbo pasiūlymui CV pritaikę kandidatai tikrai turi daugiau šansų būti pastebėti ir pakviesti į darbo pokalbį.“
CVbankas.lt pklausos rezultatai rodo, kad tik šiek tiek daugiau nei trečdalis darbo ieškančiųjų visuomet pritaiko savo CV ir darbdaviui skirtą laišką pagal konkretų pastebėtą darbo skelbimą. Dar 37 proc. respondentų pripažįsta, kad CV adaptuoja tik kartais, o ketvirtadalis respondentų turi standartinį CV ir laiško šabloną, kurį siunčia visiems vienodą.