Bankai praneša, kokios jų paslaugos kitais metais brangs

Paprastai kartą per metus ar kilus poreikiui bankai peržiūri ir keičia savo paslaugų kainodarą. Vienos jų paslaugos atpinga, kitos pabrangsta. Kitų metų pradžioje kai kurios populiarios bankų paslaugos pastebimai pabrangs.

Apie tai savo klientus informavo du didžiausi Lietuvos komerciniai bankai – „Swedbank“ ir SEB.

Įkainių pasikeitimai

Visus paslaugų kainų pakeitimus bankai skelbia savo interneto svetainėse.

Nauji „Swedbank“ įkainiai įsigalios nuo kitų metų vasario pradžios. Šis bankas klientams nustatys didesnes kainas už operacijas su grynaisiais pinigais.

Pavyzdžiui, jų išimti pinigų banko padaliniuose kainuos nebe 1 proc. nuo išimamos sumos arba mažiausiai 3 eurus, kaip yra dabar, o 2 proc. arba mažiausiai 5 eurus. Taigi jei dabar išgryninant 1 tūkst. eurų tektų mokėti 10 eurų, tai kitąmet tai atsieis 20 eurų.

Pinigų išėmimas „Swedbank“ bankomatuose pabrangs nuo 0,4 proc. iki 0,5 proc. nuo išgryninamos sumos, o minimalus paslaugos mokestis bus 0,5 euro. Dabar išgryninat iki 580 eurų per mėnesį jo nėra.

Išimant pinigus su įprastine „Swedbank“ debeto kortele kitų bankų bankomatuose minimali paslaugos kaina didės nuo dabartinių 2,9 iki 3 eurų. Grynųjų pinigų įmokėjimas banko minėto banko padaliniuose banknotais į savo sąskaitą brangs nuo 0,1 proc. įmokamos nuo sumos ir minimalaus 3 eurų mokesčio iki 0,2 proc. nuo sumos ir minimalaus jau 5 eurų mokesčio.

Brangs kortelių aptarnavimas

SEB bankas nuo kitų metų sausio 18 d. brangina paslaugas, susijusias su mokėjimo kortelėmis. Pavyzdžiui, debeto kortelės mėnesinis mokestis padidės beveik 50 proc. – nuo 0,7 euro per mėnesį iki 1 euro per mėnesį.

Analogiškas kredito kortelės mokestis didės nuo 1,45 iki 1,6 euro per mėnesį. Kredito kortelės pakeitimo mokestis ją praradus, sugadinus, pamiršus PIN kodą ar pageidaujant pakeisti turimą kortelę nepasibaigus jos galiojimo terminui brangs nuo dabartinių 8,69 euro iki 10 eurų.

Tiek pat kainuos ir jos kredito limito pakeitimas. Be to, šis bankas įves 5 eurų dydžio naujos arba pakeistos kredito kortelės atsiėmimo banko skyriuje mokestį, kuris dabar klientams netaikomas.

REKLAMA

Tuo metu bankas „Luminor“ portalui tv3.lt pranešė, kol kas neturintis planų keisti paslaugų įkainius.

„Artimiausiu metu bankas neturi planų keisti savo paslaugų įkainių. Bankas įkainius įprastai keičia kartą per metus, kilus poreikiui – ir dažniau, tad sakyti, kad visus kitus metus jie nebus keičiami, nebūtų tikslu“, – pastebėjo „Luminor“ banko atstovė Indrė Baltrušaitienė.


Rašyti komentarą...
D
Dangutė
2020-12-26 13:45:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Slibinai tie bankai ! Žmonės ir taip biedni, o jie net nedidelę sumą bakuomatuose imantiems nabagams kilpą neria. Svieto pabaiga !
Atsakyti
-8

K
Kainas
2020-12-26 13:16:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pradėti reikia bankus sprogdinti kitaip nieko gero nebus
Atsakyti
-6

B
Budrus pilietis
2020-12-26 13:47:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabartinės ekonominės sistemos esmė yra ta, kad privatūs bankai pinigus gali kurti iš nieko, dažniausiai kvailu skolinimo būdu - Bankai išduoda paskolas, paprasčiausiai padidindami klientų sąskaitas. Ar ne per daug paskolų išdavė, už kurias visi turės sumokėti?
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (40)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų