Baigiantis karantinui daugėja darbo pasiūlymų pardavėjams

Lietuvoje toliau švelnėjant karantino sąlygoms, praėjusią savaitę darbo rinkoje buvo stebima didelė pardavėjų ir pardavėjų kasininkų paklausa, skelbia Užimtumo tarnyba.

Pasak tarnybos, pardavėjų ieško ne tik prekybos centrai, bet ir mažos prekybos įmonės.

Taip pat ieškoma virėjų, apsaugos darbuotojų, degalinių operatorių. Tuo metu įsidarbinimo galimybės mažėjo nekvalifikuotiems darbininkams, nors jie sudaro beveik ketvirtadalį visų darbo pasiūlymų.

Praėjusią savaitę daugiausiai laisvų darbo vietų registravo „Maxima“, ieškanti kasininkų, prekybos salės darbuotojų, krovikų, prekių atsargų krovėjų ir kitų darbuotojų visoje šalyje, taip pat tarp daugiausiai darbuotojų ieškančių įmonių buvo „Iki“ valdanti „Palink“.

Daugiau darbo galimybių buvo žemės ūkio ir žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo sektoriuose – Žemės ūkyje ieškoma pagalbinių darbininkų, traktorininkų, nekvalifikuotų sodininkystės ir daržininkystės ūkio derliaus nuėmėjų. 

Tuo metu žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo sektoriuje ieškoma slaugytojo padėjėjų, socialinio darbuotojo padėjėjų ir pagalbinių darbininkų.

Darbo rinkoje nuo balandžio vidurio stebimas didesnis darbuotojų poreikis – per dvi birželio savaites įdarbinta beveik du kartus daugiau asmenų nei per dvi pirmąsias gegužės savaites ir 2,5 karto daugiau ne per tą patį balandžio laikotarpį.

Užimtumo tarnybos pirmadienio duomenimis, registruotas nedarbas siekia 11,8 proc., šalyje registruota beveik 203,6 tūkst. bedarbių – tai yra nežymiai daugiau nei praėjusį pirmadienį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų