Kailinius ir gaminius iš kailio siuvantys meistrai pastebi, kad šiemet, kaip niekad, klientai užsisakinėja naujus apdarus ir neša taisyti turimus.
Nemažai užsakymų į tokias siuvyklas plaukia iš emigravusių tautiečių. Pagyvėjimą sako jaučiantys ir prekiautojai kailiais turguje, tačiau kol kas žmonės daugiau dairosi, o ne perka, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.
Kailinius ir kitas grožybes iš kailių siuvanti klaipėdietė sako, kad jai darbymetis prasidėjo kartu su oro atšalimu. Šiemet dirbti tenka net naktimis ir be laisvadienių.
„Lauke atšąla ir iškart pas mus daugiau darbų. Jeigu praėjusiais metais žiemą per dieną mes turėjom po vieną užsakymą, tai dabar – po penkis. Nuolat durys varstomos ir visi nori, kad būtų padaryta vakar“, – pasakojo individualios įmonės savininkė Irina Bespamiatnova.
Siuvyklos savininkės teigimu, šiemet maždaug po penkerių metų pertraukos į madą vėl grįžta kailis. Užsakymų pasiūti kailinius, liemenes ar įvairius aksesuarus iš kailio moteris sako turinti iki pat kovo. Kai kurie klientai traukia net 30 metų nenešiotus,dar senelių pirktus kailinius.
„Vis dėlto su kailiniais šilčiausia ir patogiausia, dėl to ir renkuosi. Paltas glamžosi, o kailinius tik užsimeti... Ir vairuoti patogiau“, – teigė siuvyklos klientė.
„Turiu užsakymų iš užsienio, jau penkias siuntas išsiunčiau. Iš Londono žmonės skambina, prašo padaryti. Per „Skype“ padarom primatavimus. Siuvam apykakles, kepures, movas, kurios dabar labai populiarios Londone“, – teigė I. Bespamiatnova.
Kailinė kepurė čia kainuoja apie 150 litų, užsienyje esą – kelis kartus brangiau. Kailinių pasiuvimas kainuoja apie 700 litų, tačiau, jei klientas neturi kailio, jam teks pakloti iki 1,5 tūkst. litų.
Panašios kainos ir turguje. Tačiau prekiautojai skundžiasi nebeturintys, kam parduoti prekių.
„Krizė jaučiasi, prekyba smuko, galim sakyti, per pusę, palyginti su situacija prieš dvejus metus. Pirkimo nėra, žmonės tik žiūri, matuojasi“, – sakė Klaipėdos turgaus prekiautojas Jurijus Vasiljevas.
Verslininkai neslepia, kad kailinių kainos šiemet kilo iki 20 proc. Esą vėl populiarėjant kailiniams, pasaulinėje rinkoje jaučiamas jų trūkumas.
Marija GABRIENĖ