• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Apple“ sudavė smūgį populiariojo žaidimo „Fortnite“ kūrėjams, Europos Sąjungoje panaikindama jų paskyrą išmaniųjų telefonų „iPhone“ operacinėje sistemoje.

„Apple“ sudavė smūgį populiariojo žaidimo „Fortnite“ kūrėjams, Europos Sąjungoje panaikindama jų paskyrą išmaniųjų telefonų „iPhone“ operacinėje sistemoje.

REKLAMA

Tokios paskyros suteikia kūrėjams, šiuo atveju – žaidimo „Fortnite“ autorei „Epic Games“ galimybę savo programėlėmis prekiauti išmaniuosiuose telefonuose „iPhone“ įdiegtuose skaitmeninėse parduotuvėse.

Toks bendrovės „Apple“ sprendimas reiškia, kad telefonų „iPhone“ naudotojai neturės galimybės naudotis „Epic Games“ programėlių parduotuve „Epic Games Store“ ar savo telefonuose įdiegti žaidimo „Fortnite“.

„Mes neseniai esame pranešę, kad „Apple“ patvirtino bendrovės „Epic Games Sweden“ AB kūrėjo paskyrą“, – tinklaraštyje paaiškino „Epic Games“. „Mes ketinome šia paskyra naudotis, kad pagal skaitmeninių rinkų įstatymą (angl. Digital Markets Act, DMA) operacinės sistemos „iOS“ vartotojams suteiktume galimybę naudotis parduotuve „Epic Games Store“ ir žaisti žaidimą „Fortnite“.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų nuostabai, „Apple“ tą paskyrą pašalino ir dabar operacinei sistemai „iOS“ skirtos parduotuvės „Epic Games Store“ kurti nebegalime“, – toliau rašoma pranešime.

REKLAMA

„Epic Games“ pareiškė, kad tai – rimtas DMA pažeidimas, rodantis, kad „Apple“ nė neketina įsileisti konkurentų į prietaisus, kuriuose įdiegta „iOS“.

Trečiadienį vidurnaktį įsigaliojus naujajam ES skaitmeninių rinkų įstatymui, „Apple“ privalo ES leisti vartotojams į išmaniuosius prietaisus „iPhone“ ir „iPad“ atsisiųsti programėlių ne tik iš jos nuosavos programėlių parduotuvės „App Store“.

„Epic Games“ nori Europos Sąjungos vartotojams vėl suteikti galimybę žaisti „Fortnite“ ir pasiūlyti alternatyvią programėlių parduotuvę.

REKLAMA
REKLAMA

„Apple“ trečiadienį pareiškė, kad „Epic Games“ yra pažeidusi taisykles, o jos teisė išmesti šią kūrėją iš jos platformos yra grindžiama teismo sprendimu.

Kūrėja iš parduotuvės „App Store“ pašalinta 2020 m., nes nesilaikė nustatytų taisyklių.

Ginčas kilo po to, kai „Epic Games“ pamėgino išvengti 30 proc. mokesčio, kurį „Apple“ ima už jos programėlių parduotuvėje „App Store“ vykdomas operacijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų