Amžina kova: kas geresnis – Vilnius ar Kaunas?

Ilgus metus tarp Vilniaus ir Kauno vyksta nuolatinė konkurencija ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir miesto valdyme. Jau tautosaka tapę juokeliai apie Kauno duobes ir Vilniaus lenkų kalbą tik įrodo, kad šių miestų gyventojai nepraleidžia progos įgelti vieni kitiems ir įrodyti, kad jų miestas geresnis.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto atliktas savivaldybių indekso tyrimas įvertino, kaip miestai tvarkosi ir kuo viena ar kita savivaldybė yra geresnė.

Nors Lietuvos savivaldybių indekse Vilnius užėmė pirmą vietą, o Kaunas liko tik penktas. Tačiau tyrimo vadovė Aistė Čepukaitė teigia, kad abu miestai turi ir pliusų, ir minusų. Aišku reikia nepamiršti, kad Vilnius jau ne pirmi metai šiame reitinge lenkia Kauną.

Vilniečiai krepšinyje gauna, o kaip savivaldybių veikloje?

„Be abejonės, tai yra susiję su investicijų pritraukimu. Pagal materialių investicijų pritraukimą Vilnius lenkia Kauną dvigubai, o vertinant tiesiogines investicijas tenkančias vienam žmogui, Vilnius pasirodė net penkis kartus geriau“, - tikina A. Čepukaitė.

REKLAMA

Panaši situacija yra susidariusi ir ūkio aktyvume. Vertinant ūkio subjektų, įsigytų verslo liudijimų skaičių, Kaunas nusileidžia Vilniui. Todėl galima daryti prielaidą, kad verslas mieliau renkasi vykdyti verslą sostinėje nei Kaune.

„Sostinėje yra mažiau bedarbių, mažiau socialinės pašalpos gavėjų ir būtent šioje srityje Vilnius surinko daugiau balų. Na, komunalinio ūkio srityje Vilnius buvo pranašesnis už kauną pagrinde dėl didesnės konkurencinės atliekų surinkimo ir daugiabučių administravimo sektoriaus“, - dėsto Lietuvos savivaldybių indekse tyrimo vadovė.

Pasak pašnekovės švietimo srityje taip pat matomas gan didelis atotrūkis nuo Kauno. Pastebima, jog pagal skiriamus išteklius, pagal plotą tenkantį vienam moksleiviui, Vilnius optimaliai išnaudoja savo išteklius ir rezultatai pasiekiami geresni. Tuo tarpu Kauno mieste moksleiviai prasčiau išlaiko egzaminus, nors skiriamas daugiau išteklių.

„Vertinant grynąją emigraciją, į Vilnių atvyksta daugiau žmonių nei išvyksta, o Kaune situacija kitokia, čia daugiau išvyksta nei atvyksta. Tai bendras lygio indikatorius, kuris signalizuoja apie ekonominę būklę kada jau reikėtų imtis kažkokių tai veiksmų“, - tikino A. Čepukaitė.

Kaunas iš visų didžiųjų savivaldybių prasčiausiai pasirodė mokesčių srityje, kuriame nesurinko nė vieno balo. Laisvosios rinkos instituto vertinimu nekilnojamo turto ir žemės mokesčio tarifų dydžiai yra per dideli.

Kur kauniečiai pranašesni?

Visgi nėra viskas taip blogai Kaune kaip galėtų atrodyti, nes jis kai kuriose vietose lenkia Vilnių. Tarkime biudžeto situacija Kaune yra daug geresnės nei sostinėje.

„Šioje srityje Kaunas yra surinkęs daugiau balų dėl mažesnės ir kiekvienais metais mažėjančios skolos. Kitas dalykas yra turto valdymas, kuriame Kaunas yra pranašesnis prieš Vilnių, dėl privatizuojamo ir parduodamo savivaldybei priklausančio turto“, - vardino privalumus tyrimo vadovė.


Rašyti komentarą...
L
Linas
2015-11-26 20:09:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
man tai keliai dar tiek to...bet kaunas geriau vien de to nes ten lietuviai gyvena ir visur laisvai kalbi lietuviskai o vilniui kas antras rusiskai dar kai paklausi ar lietuviskai kalba tai piktinasi kaip tu rusiskai nesupranti...vilnius yra lenkynas gudynas ir panasiai...ten gal lietuviu maziau jau like nei lenku rusu gudu ar dar velniai zino kokiu...
Atsakyti
-2

w
waldassss
2015-11-26 18:45:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Provinceliems zurnalistams : kai pasivazinesit po LT , toliau uz gariunu ir taboro ribu - sulyginkit gatves Kauno ir Vilniaus ! Tik tada suprasit kad tie abu paveiksleliai tinka Baltarusijos pasienio provincijai....
Atsakyti
-2

S
Shiaip
2015-11-26 19:16:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Komunalinio ukio srityje Vilnius yra gilioje siknoje lyginant su Kaunu nes vilniuj kvotos isskirtinai skirstomos pagal pazintis. Kaune irgi, bet kainose tas taip nesijaucia. Galejo panele paanalizuoti pvz siuksliu isvezima ir rusiavima ir ikainius
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų