REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo balandžio 5 d. savarankiškai dirbantys žmonės, dėl karantino netekę pajamų, gali kreiptis į Užimtumo tarnybą, kad gautų vienkartinę fiksuoto dydžio išmoką. Visgi kai kurie yra pasipiktinę ir teigia, kad kreipimasis dėl išmokos į Užimtumo tarnybą žeidžia orumą.

Nuo balandžio 5 d. savarankiškai dirbantys žmonės, dėl karantino netekę pajamų, gali kreiptis į Užimtumo tarnybą, kad gautų vienkartinę fiksuoto dydžio išmoką. Visgi kai kurie yra pasipiktinę ir teigia, kad kreipimasis dėl išmokos į Užimtumo tarnybą žeidžia orumą.

REKLAMA

Į redakciją kreipėsi 36 metų moteris, kuri, kaip teigia, Lietuvoje dirba nuo 16 metų ir niekada nėra ieškojusi darbo Užimtumo tarnybos pagalba.

„Niekada nesu ieškojusi darbo per Užimtumo tarnybą, niekada nesu registruota toje sistemoje, niekada negavau bedarbio pašalpos ir tikrai  visai nenoriu būti joje registruota, nes aš dirbu pagal individualios veiklos pažymą“, – rašo moteris.

Vyriausybei paskelbus karantiną, daugelis savarankiškai dirbančių asmenų buvo priversti nutraukti arba iš dalies apriboti savo veiklą, todėl buvo nuspręsta mokėti fiksuoto dydžio išmoką, kuri siekia 257 eurus už mėnesį. Tačiau moteris iškelia mintį, kad toks pagalbos modelis žeidžia orumą.

REKLAMA
REKLAMA

„Ar Jums neatrodo, kad Jūsų sugalvotas pašalpų prašymo projektas menkina mane ir, tikiu, tūkstančius dirbančiųjų išlaikančių valstybės mokestinę naštą, kaip Lietuvos pilietę?

REKLAMA

Jūsų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) spendimu, jei aš noriu gauti pašalpą (257 eurus), tai aš turiu užsiregistruoti kaip bedarbė į Užimtumo tarnybą, nes tariamai ieškau darbo? Tai mane žemina, nes aš nesu bedarbė, tiesiog mano darbas sustabdytas dėl susiklosčiusių Jums žinomų priežasčių... Tad kodėl Jūs taip elgiatės?“ – kelia klausimus moteris.

Anot jos, nėra aišku, kodėl šioje situacijoje prašymų teikimui yra pasirinkta būtent Užimtumo tarnybos sistema.

„Sodra“ turi visą informaciją, ir ten užregistruoti visi Lietuvoje dirbantys asmenys, o sistema puikiai veikia, juolab, kad Užimtumo tarnyba dabar yra tik tarpininkas dėl to prašymo užpildymo. Kodėl jos negalima apeiti? Kodėl Jūs ją čia įkišot kaip tarpininkę?

REKLAMA
REKLAMA

Mano nuomone, Jūsų tikslas, ponai iš SADM, šioje susiklosčiusioje situacijoje yra pasišaipyti iš paprastų piliečių, kurie aria daugiau nei pusę savo gyvenimo ir moka milžiniškus mokesčius. Jūs iš mūsų šaipotės – labai gaila, bet taip yra.

Tikėtina, kad Jūsų tikslas dabar – visus užregistruoti Užimtumo tarnyboje, nors esam dirbantys ir neieškom darbo, bet turėsim dėmę visam gyvenimui, dėl to, kad prašėm pašalpos“, – rašo moteris.

Dirbantiems savarankiškai – fiksuota išmoka 

Vyriausybei paskelbus karantiną, dirbantiems savarankiškai buvo nuspręsta mokėti fiksuoto dydžio išmoką, kuri siekia 257 eurus už mėnesį. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

SADM informuoja, kad savarankiškai dirbantys asmenys, norintys gauti fiksuotas išmokas, nuo balandžio 5 d. gali kreiptis 5 Užimtumo tarnybą.

Atkreipiamas dėmesys, kad šiek tiek skiriasi tvarka Užimtumo tarnyboje registruotiems ir neregistruotiems asmenims. Dėl išmokos skyrimo į Užimtumo tarnybą galima kreiptis šiais būdais:

Jeigu savarankiškai dirbantis asmuo Užimtumo tarnyboje nebuvo registruotas bedarbiu ar ieškančiu darbo,  prašymą gali pateikti elektroniniu būdu, naudojantis Užimtumo tarnybos interneto svetainėje www.uzt.lt prieinama elektronine paslauga „Registracija“.

Jeigu savarankiškai dirbantis asmuo Užimtumo tarnyboje yra ar buvo registruotas bedarbiu ar ieškančiu darbo, prieš tai susisiekęs su savo konsultantu, prašymą pateikia: elektroniniu paštu, kuris nurodytas darbo ieškančio asmens registracijos kortelėje, siunčiant užpildytą prašymą į Užimtumo tarnybos skyrių, kuriame yra registruotas arba paštu, siunčiant užpildytą ir pasirašytą prašymą į Užimtumo tarnybos skyrių, kuriame yra registruotas.

REKLAMA

Prašymas gali būti pateiktas tik vieną kartą ekstremalios situacijos ir karantino laikotarpiu.

Jeigu pateiktas prašymas nėra pasirašytas parašu ar elektroniniu parašu, asmuo įsipareigoja Vyriausybei atšaukus ekstremalią situaciją ir karantiną per 30 kalendorinių dienų pateikti šio prašymo originalą Užimtumo tarnybos Klientų aptarnavimo skyriui, kuriame jis yra registruotas.

Teisę gauti išmoką turi savarankiškai dirbantys asmenys, kurių veikla buvo registruota ne trumpesnį kaip 3 mėnesių laikotarpį per paskutinius metus ir nebuvo išregistruota iki dienos, kai Vyriausybė paskelbė karantiną.  Dirbantys savarankiškai gali prašyti išmokos, jei nedirba pagal darbo sutartį, neturi darbo santykiams prilygintų teisinių santykių ir negauna darbo pajamų, o taip pat neturi likviduojamos ar bankrutuojančios įmonės statuso.

Vienam savarankiškai dirbančiam asmeniui skiriama ir mokama viena išmoka, nepriklausomai nuo to, kiek savarankiškų veiklų vykdo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų