Apie idėją atsisakyti dujų balionų prakalbo ugniagesiai – tai išsaugos gyvybes

Dujų balionai daugiabučiuose netrukus gali būti uždrausti. Juos iš daugiabučių Energetikos ministerija užsimojo išguiti po trejų metų. Pavojų ir kaimynams galinčiais sukelti balionais savo šeimų ūkiuose vis dar naudojasi tūkstančiai lietuvių. Tokie gyventojai būtų priversti arba rinktis elektrinę viryklė, arba jungtis prie dujų vamzdžių. Dujų balionus naudojantys tautiečiai dėl to naujovės gresiančių išlaidų bijo labiau nei galimos nelaimės sprogus balionui.

Prieš mėnesį Rokiškio rajone esantis namas sprogus dujų balionui išlėkė į orą. Tik per visišką stebuklą jame gyvenusi pora liko gyva. Balionas sprogo vyrui mėginant jį keisti. Tąkart jo gyvybę išgelbėjo skydu virtęs šalia stovėjęs šaldytuvas.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Apie idėją atsisakyti dujų balionų prakalbo ugniagesiai – tai išsaugos gyvybes

Dujų balionus žmonės naudoja ne tik nuosavuose namuose, bet ir daugiabučiuose. Skaičiuojama, kad šalyje šiuo metu yra apie dvidešimt tūkstančių butų, kuriuose gyventojai maisto ruošimui į pagalbą pasitelkia būtent dujų balionus.

Viename tokiame bute kaip tik ir lankomės. Vilniaus rajone su vyru ir dukrele gyvenanti Nijolė sako, kad prie viryklės praleidžia marias laiko, o už dujų baliono keitimą sumoka kone tik keliasdešimt eurų per ilgus mėnesius. Tačiau tokiems dujų balionams daugiabučiuose ateina paskutinės dienos. Energetikos ministerija per trejus metus nori jais atsikratyti. Tiesa, kol kas tik daugiabučiuose, didesniuose nei dviejų aukštų. Dujų balionus tokiuose namuose naudojantys gyventojai turės ieškotis alternatyvų.

REKLAMA

„Jeigu yra buvę taip, kad jiems dujos buvo tiekiamos iš centralizuotų rezervuarų arba grupinių dujų balionų, ir yra galimybė atstatyti. Tai pigiausias būdas jas atstatyti ir iš jų naudoti dujas. Kiti variantai prijungti tuos daugiabučius namus prie gamtinių dujų sistemų arba vartoti elektros energiją maistui“, – teigia energetikos viceministras Egidijus Purlys.

Priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas pasakoja, kas tampa didžiulių nelaimių, susijusių su dujų balionais, priežastimi.

„Ta nelaimės pasekmė – pažeidimai, kur žmogus padaro ir keičiant balioną, ar eksplotuojant balioną, ar per arti dujinės jis būna pastatomas. Ar keičiant balioną ne pagal instrukcijas daroma“, – pastebi ugniagesių atstovas Jūris Targonskis.

Nors grėsmės ugniagesiams dažnai ir akivaizdžios, dujų balionus maisto ruošimui savo namuose naudojantys gyventojai sako siūlymui naikinti balionus nepritaria. Esą naudoti elektros energiją maisto ruošimui yra per brangu, o naudoti dujų balionais tereikia išmokti taisyklingai naudotis.


Rašyti komentarą...
S
Svajunas
2019-05-22 06:46:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dujininkai tegul atidziau priziuri balionus nes turejau atveji kai tinkama naudoti baliona gavau tik is ketvirto karto. Atsuki ir pucia dujas per krana arba uzsukti neuzsisuka.
Atsakyti
0

V
Visais laikais
2019-05-22 07:30:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Naudojo duju balionus kaime, viskas buvo gerai.. Bet va, valdzia negali kontroliuoti
Atsakyti
0

A
At
2019-05-22 13:08:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ką, laukiam draudimo automobiliuose naudoti dujas, jei jau drausti tai viską.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų