Apie tai jis ketvirtadienį kalbėjo kreipdamasis į ukrainiečius po susitikimo su karine Ukrainos vadovybe, rašo UNIAN.
„Buvo išsami vyriausiojo vado ataskaita – apie visus tuos fronto taškus, kuriuose Rusijos kariuomenė tikėjosi dabar sulaukti sėkmės. Mums pavyko stabilizuoti savo pozicijas.
Vyriausiasis vadas pranešė apie mūsų veiksmus, kurie neleidžia okupantui žengti į priekį. O šovinių trūkumo, gerokai sulėtėjusio tiekimo sąlygomis tokie rezultatai tikrai labai geri“, – sako V. Zelenskis.
Jis taip pat nurodė, kad susitikimo metu buvo aptarta dronų, raketų ir kitos ginkluotės gamyba, padėtis Charkive.
„Šiandien dėl „Shahed“ smūgio į paprastus gyvenamuosius namus, deja, žuvo keturi žmonės, trys iš jų – mūsų Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos gelbėtojai. Vaikinai atvyko pagal iškvietimą po pirmojo smūgio, o buvo antrasis smūgis. Tai niekinga Rusijos taktika“, – pabrėžia V. Zelenskis.
„Šiandien kalbėjomės su kariškiais apie tai, kaip suteikti Charkivui didesnę apsaugą – būtent oro gynybos požiūriu. Ta pati užduotis keliama ir visiems mūsų diplomatams. Charkivo, visos Charkivo srities, Sumų srities, pietinių regionų priešlėktuvinės gynybos stiprinimas yra absoliučiai neatidėliotinas poreikis. <...>
Visiškai nepriimtina, kad tiek daug pasaulio šalių vis dar galvoja, kaip kovoti su terorizmu, nors trūksta tik kelių politinių sprendimų – kelių oro gynybos sistemų, kurios galėtų iš esmės pakeisti situaciją. Mes ir toliau dirbsime su savo partneriais“, – priduria jis.
Karas tęsiasi dvejus metus
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!