• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos karinėms pajėgoms apšaudžius Kyjivą, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis akcentavo, kad Ukraina negali nusileisti tokiai agresijai.   Rusijos raketos Kyjivui smogė būtent tuo metu, kai sostinėje lankėsi ir su V. Zelenskiu susitiko Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas.

„Maskva tvirtino, kad jie tariamai nutraukė ugnį Mariupolyje. Tačiau miesto gynėjų bombardavimas tęsiasi. Tai karo nusikaltimas, kurį Rusijos kariškiai padarė tiesiogine prasme viso pasaulio akivaizdoje. Rusijos Mariupolio apšaudymas nesiliovė net tada, kai JT Generalinis Sekretorius vedė derybas Maskvoje.

Ir šiandien, iškart po mūsų derybų Kijeve, į miestą įskrido Rusijos raketos. Penkios raketos. Ir tai daug pasako apie tikrąjį Rusijos požiūrį į pasaulines institucijas. Apie Rusijos vadovybės pastangas pažeminti JT ir viską, kam organizacija atstovauja. Todėl reikia stipraus atsako.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos raketų smūgiai į Ukrainą – Kijevą, Fastivą, Odesą ir kitus miestus – dar kartą įrodo, kad negalime nusileisti. Negalime manyti, kad karas baigėsi. Dar turime kovoti. Dar turime išvaryti okupantus“, – kalbėjo V. Zelenskis.

REKLAMA

Ukrainos prezidentas savo kreipimesi taip pat padėkojo JAV už pagalbos pasiūlymus ir pritarimą pratęsti Antrojo pasaulinio karo laikų paskolos-nuomos programą, skirtą karinės įrangos pristatymui Ukrainos pajėgoms. 

„Ši Jungtinių Valstijų parama yra būtina, – sakė jis. – Kartu tikrai galime sustabdyti Rusijos agresiją ir patikimai apginti laisvę Europoje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų