• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Zelenskis: karas turi baigtis ten, kur prasidėjo – Kryme

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, kad Rusijos pradėta karinė invazija turėtų baigtis ten, kur ir prasidėjo – Kryme. Pasak V. Zelenskio, pagrindinis siekis taip pat yra išlaisvinti pusiasalį nuo okupantų, rašo CNN.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, kad Rusijos pradėta karinė invazija turėtų baigtis ten, kur ir prasidėjo – Kryme. Pasak V. Zelenskio, pagrindinis siekis taip pat yra išlaisvinti pusiasalį nuo okupantų, rašo CNN.

REKLAMA

„Šis Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą ir visą laisvąją Europą prasidėjo Kryme, todėl ir turėtų būti užbaigtas Kryme jį išvaduojant.

<...> Šiandien nėra įmanoma pasakyti, kada visa tai galiausiai įvyks. Tačiau mes nuolat dedame reikalingus komponentus į mūsų formulę, siekiant išlaisvinti Krymą. <...> Krymas yra Ukrainos ir jo niekada neatiduosime“, – kalbėjo V. Zelenskis.

V. Zelenskis taip pat pažymėjo, kad Rusijos okupacija Kryme kelia „grėsmę“ „visam žemynui ir pasauliniam stabilumui“, mat tol, kol Rusija galės naudoti šį pusiasalį kaip savo karinę bazę, Viduržemio jūros pakrančių valstybės nejus stabilumo, o taip pat ir saugumo.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, Ukrainos prezidentas pastebėjo, kad Krymas yra istoriškai svarbus ukrainiečiams.

„Kai kovojame dėl pusiasalio išlaisvinimo, mes siekiama atgauti mūsų teritorinį šalies vientisumą“, – sakė jis.

REKLAMA

Kryme Rusijos oro pajėgų bazėje nugriaudėjo sprogimai

Mažiausiai vienas žmogus žuvo ir dar keli buvo sužeisti per galingus sprogimus, antradienį driokstelėjusius vienoje Rusijos karinių oro pajėgų bazėje aneksuotame Krymo pusiasalyje, pranešė pareigūnai.

Incidentas Sakų kariniame aerodrome įvyko Maskvos karo Ukrainoje 167-ąją dieną.

„Galiu patvirtinti kelių sprogimų faktą Novofedorivkos apylinkėse. Aplinkybės tiriamos“, – per platformą „Telegram“ parašė Maskvos paskirtos Krymo administracijos vadovo padėjėjas Olegas Kriučkovas.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos gynybos ministerija vėliau pranešė, kad per incidentą „detonavo keletas aviacijos sprogmenų“, bet teigė, kad žmonės nenukentėjo ir kad tai nebuvo ataka.

Krymo administracijos vadovas Sergejus Aksionovas vėliau pranešė, kad per sprogimus žuvo vienas žmogus. Regiono vyriausiasis medicinos pareigūnas Konstantinas skorupskis anksčiau sakė, kad penki žmonės, įskaitant vieną vaiką, buvo sužeisti. Vieną nukentėjusįjį teko hospitalizuoti.

Be to, iš Novofedorivkos buvo evakuoti 30 žmonių, pranešė pareigūnai.

Tuo metu socialiniuose tinkluose ukrainiečiai vartotojai plačiai spėliojo, kad bazei ilgo nuotolio raketomis smogė Kyjivo pajėgos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos valdžia pranešimų apie numanomą smūgį kol kas nepatvirtino.

Socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti poilsiautojai, bėgantys iš netoliese esančio paplūdimio, ties horizontu iškilus didžiuliams grybo pavidalo dūmų debesims.

Jeigu būtų patvirtintas faktas, kad bazei smogė ukrainiečiai, tai būtų pirmoji žinoma didelė ataka prieš Rusijos kariuomenę Krymo pusiasalyje, kurį Maskva aneksavo 2014 metais.

Krymo uostamiestyje Sevastopolyje veikiantis Rusijos Juodosios jūros laivyno štabas praeitą mėnesį buvo atakuotas nedidelį sprogstamąjį užtaisą skraidinusio drono. Dėl to incidento buvo kaltinami ukrainiečių diversantai.

Maskvos pareigūnai jau ne kartą grasino Ukrainai, kad bet kokia ataka Kryme sulauktų didžiulio masto atsako, įskaitant smūgius „sprendimų priėmimo centrams“ Kyjive.

Sakų bazė buvo naudojama rengiant Rusijos aviacijos smūgius Ukrainos pietinėje dalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų