karinė invazija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „karinė invazija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „karinė invazija“.

Japonija ir Kambodža padės šalinti sausumos minas iš Ukrainos

Japonija bendradarbiaus su Kambodža, siekdama pašalinti sausumos minas iš Ukrainos ir kitų karo nuniokotų šalių, šeštadienį lankydamasi Pnompenyje pareiškė užsienio reikalų ministrė Yoko Kamikawa. Kambodžoje per beveik tris dešimtmečius trukusį konfliktą, kuris baigėsi 1998 metais, buvo padėta milijonai sausumos minų, o per tuos ir paskesnius metus žuvo ar buvo suluošinti dešimtys tūkstančių žmonių.
2024-07-06

EK išmokėjo Ukrainai dar 1,9 mlrd. eurų

Europos Komisija (EK) ketvirtadienį išmokėjo Ukrainai beveik 1,9 mlrd. eurų išankstinės finansinės paramos, pranešė EK atstovybė Lietuvoje. „Šią savaitę žengėme istorinį žingsnį – oficialiai pradėjome stojimo derybas su Ukraina. Vakar pagal Ukrainos priemonę išmokėjome dar 1,9 mlrd. eurų, taigi šiuo metu jau išmokėta beveik 8 mlrd. eurų suma.
2024-06-28

Zelenskis: Ukrainos pajėgos sustabdė Rusijos puolimą Charkivo srityje

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Ukrainos pajėgos sustabdė Rusijos puolimą Charkivo srityje, nors padėtis ten nėra lengva. V. Zelenskis tai sakė žurnalistams po penktadienį Kyjive įvykusio susitikimo su Slovėnijos prezidente Nataša Pirc Musar. „Kalbėjome apie padėtį mūšio lauke, ypač Charkivo sektorių, kur Rusija mėgino pradėti plataus masto puolimą. Okupantui nepasisekė. Mūsų Ukrainos pajėgos stabilizavo padėtį ir sustabdė puolimą, nors ten nėra lengva.
2024-06-28

Suomija skelbia apie 159 mln. eurų vertės karinės pagalbos Ukrainai paketą

Suomija penktadienį paskelbė apie naują karinės pagalbos Ukrainai paketą, kurio vertė siekia maždaug 159 mln. eurų. Apie tai praneša portalas „The Kyiv Independent“. Suomijos gynybos ministerija pranešė, kad bendra Suomijos Ukrainai suteiktos karinės pagalbos suma nuo karo pradžios yra 2,2 mlrd. eurų. „Suomija yra pasiryžusi remti Ukrainą kovoje su nepagrįsta Rusijos agresija.
2024-06-28

Žiniasklaida: Rusijos cheminių medžiagų gamykla tapo drono atakos taikiniu

Rusijos gynybos ministerija ketvirtadienį patvirtino, kad Tverės sritį naktį atakavo dronas, prieš tai platformoje „Telegram“ pasirodžius pranešimams apie išpuolį prieš šiame regione esančią didelę cheminių tyrimų gamyklą.
2024-06-27

Teismas Kryme nuteisė vyrą 12 metų kalėjimo už pagalbą Ukrainos pajėgoms

Rusijos teismas okupuotame Krymo pusiasalyje nuteisė vyrą 12 metų kalėjimo už tai, kad jis filmavo Maskvos karinius objektus, siekdamas padėti Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, ketvirtadienį pranešė Rusijos naujienų agentūros. Rusijai pasiuntus karius į Ukrainą, Maskva nuteisė šimtus piliečių, kurie, jos teigimu, per daugiau kaip dvejus metus trunkanti konfliktą padėjo Kyjivui arba kaip nors jį parėmė.
2024-06-27

Rusijos pareigūnas: kariauti į Ukrainą buvo išsiųsta 10 tūkst. pilietybę gavusių migrantų

Rusija pustrečių metų besitęsiančios invazijos metu išsiuntė apie 10 tūkst. natūralizuotų piliečių kariauti Ukrainoje, ketvirtadienį pareiškė vienas aukšto rango pareigūnas, pridūręs, kad dalis pasirinko palikti šalį. Maskva kaltinama spaudžianti migrantus iš Vidurinės Azijos prisijungti prie jos karinių pajėgų. Ji vykdo intensyvią verbavimo kampaniją, kuria siekia padidinti karių skaičių savo puolimui Ukrainoje.
2024-06-27

Rusai stato apsauginę konstrukciją prie Krymo tilto

Laikinai okupuotame Kryme rusai toliau stato apsauginę konstrukciją prie Kerčės tilto, „Telegram“ kanale pranešė „Krymsky Veter“. „Jau trečią savaitę prie Kerčės tilto statomos kažkokios apsauginės konstrukcijos“, – sakoma pranešime. Prieš tai rusai mėgino apsaugoti Krymo tiltą užtvaromis iš paskandintų baržų. Neseniai jie pradėjo įrenginėti atramas po tiltu.
2024-06-27

Iš Ukrainos pagrobta per 2 tūkst. vaikų: jie buvo mokomi Rusijos propagandos

 Iš Ukrainos buvo pagrobta per 2 tūkstančius vaikų nuo 6 iki 18 metų, kurie buvo mokomi Rusijos naratyvų ir propagandos. Tai Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė Nacionalinės antikrizinės valdybos narys Artsiom Brukhan. „Jie buvo siunčiami į taip vadinamas gerovės stovyklas ir tai buvo daroma bendradarbiaujant su Baltarusijos valdžios institucijomis.
2024-06-27

Zelenskis pareiškė: tikiu, kad Prancūzija ir toliau rems Ukrainą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP pareiškė tikintis, kad Prancūzija ir toliau rems jo šalį mūšio lauke, net jei po pirmalaikių parlamento rinkimų į valdžią ateitų paramą Kyjivui kvestionuojančios partijos. „Tikime, kad prancūzai ir toliau rems Ukrainą, nepriklausomai nuo politinės padėties“, – rašytiniuose komentaruose AFP sakė Ukrainos vadovas.
2024-06-27
REKLAMA
REKLAMA

Zelenskis paneigė, kad rusų pajėgos užėmė kaimą Sumų srityje

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį paneigė, kad Rusijos pajėgos užėmė kaimą rytinėje Sumų srityje. Rusijos Čečėnijos regiono lyderis Ramzanas Kadyrovas sekmadienį pareiškė, kad rusų pajėgos užėmė pasienio kaimą Ryživką. Rusijos gynybos ministerija kol kas nepateikė jokių komentarų, o vietos pareigūnas Ukrainoje paneigė šį R. Kadyrovo teiginį.
2024-06-10

Į Ukrainos taikos konferenciją Šveicarijoje atvyks 40 šalių ir vyriausybių vadovų

Į ateinantį savaitgalį Šveicarijoje vyksiančią Ukrainos taikos konferenciją ketina atvykti apie 40 valstybių ir vyriausybių vadovų. Tiek jų iki šiol užsiregistravo. Dar per 40 šalių į forumą deleguoja kitus aukštus savo atstovus, pirmadienį Berne informavo Šveicarijos prezidentė Viola Amherd. Atvyks ir Jungtinių Tautų (JT) bei kitų organizacijų atstovai. Pirmadienio duomenimis, laukiama 90 delegacijų. V. Amherd buvo patenkinta dalyvių skaičiumi.
2024-06-10

JK žvalgyba: Rusija verbuoja samdinius Afrikoje, vilioja juos pinigais, siūlo rusišką pasą

Dėl didelių gyvosios jėgos nuostolių Ukrainos karo lauke Rusija ėmė verbuoti samdinius Afrikos šalyse, viliodama juos pažadais apie tūkstančius dolerių ir Rusijos pasą, teigia Jungtinės Karalystės gynybos ministerija, remdamasi žvalgybos pranešimais. „2024 metų gegužės 28 dieną Ukrainos gynybos žvalgyba (HUR) pranešė, kad Rusija suintensyvino bandymus verbuoti afrikiečius kovoti Ukrainoje.
2024-06-10

ZSU netrukus pradės Ukrainoje pagamintų valdomų bombų bandymus

Ukrainos ginkluotosios pajėgos (ZSU) po kelių savaičių pradės ukrainietiškų valdomų bombų bandymus. Apie tai interviu „Donbaso tikrovė“ („Laisvės radijo“ projektas) pranešė ZSU oro pajėgų štabo aviacijos vadas Serhijus Holubcovas. „Mes šiuo metu taip pat dirbame prie savo valdomų bombų perdarymo ir kūrimo įprastinių laisvai krintančių bombų pagrindu. Yra tam tikrų konstrukcinių niuansų, turime parinkti sparną, GPS ir valdymo modulius.
2024-06-09

Donecko srityje rusai praėjusią parą pražudė vieną civilį ir dar du sužeidė

Praėjusią parą rusai pražudė vieną Donecko srities gyventoją, dar du žmonės buvo sužeisti. Tai „Telegram“ kanale pranešė Donecko srities karinės administracijos vadovas Vadymas Filaškinas, kuriuo remiasi „Ukrinform“. „Birželio 8 d. rusai pražudė vieną Donecko srities gyventoją - Niujorke. Dar du žmonės srityje buvo sužeisti“, - rašoma pranešime. Pažymima, kad nuo plataus masto invazijos pradžios jau žuvo 1 993 regiono gyventojai, dar 4 999 buvo sužeisti.
2024-06-09

Juodojoje ir Azovo jūrose – keturi Rusijos raketnešiai, galintys paleisti 28 raketas „Kalibr“

Sekmadienio, birželio 9 d., 6 val. duomenimis, Juodojoje jūroje yra vienas Rusijos karinis laivas – sparnuotųjų raketų „Kalibr“ nešėjas, kurio bendra salvė – iki  keturių raketų. Kaip rašo „Ukrinform“, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Karinės jūrų pajėgos tai pranešė „Facebook“ paskyroje. Azovo jūroje yra septyni priešo laivai, tarp jų – trys raketų „Kalibr“ nešėjai, kurių bendra salvė - iki 24 raketų.
2024-06-09

Ukraina praneša, kad nukauta dar 1 270 rusų karių

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 1 270 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų vasario 24 d. iki 2024 metų birželio 9 d. Rusijos armija Ukrainoje jau neteko apie 518 560 kareivių.
2024-06-09

Zelenskio biuras: dalyvauti Ukrainos taikos derybose žada 107 šalys, organizacijos

Dalyvavimą pasauliniame Ukrainos taikos aukščiausiojo lygio susitikime patvirtino 107 valstybės ir tarptautinės organizacijos, pirmadienį per nacionalinę televiziją pranešė ukrainiečių prezidento Volodymyro Zelenskio atstovas spaudai Serhijus Nykyforovas. Konferencija vyks birželio 15–16 dienomis Liucernoje, Šveicarijos Alpėse, prabangiame viešbutyje „Burgenstock Hotel“, jai pirmininkaus šalies prezidentė Viola Amherd.
2024-06-03

Okupantai sužeidė 5 Donecko srities gyventojus

Praėjusią parą, birželio 2-ąją, okupantai rusai sužeidė penkis Donecko srities gyventojus. Tai feisbuke pranešė Donecko srities valstybinės administracijos vadovas Vadymas Filaškinas, kuriuo remiasi „Ukrinform“. „Birželio 2 d. rusai sužeidė penkis Donecko srities gyventojus: po du Bilozerskėje ir Zaliznėje, vieną Vovčėje“, – pažymėjo pareigūnas.
2024-06-03

Zelenskis lankosi Filipinuose: skatins dalyvavimą Ukrainos taikos konferencijoje

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį lankosi Filipinuose, kur ketina paraginti Azijos šalių vadovus dalyvauti Ukrainos taikos konferencijoje Šveicarijoje.  Ukrainos prezidentas į Filipinų sostinę atvyko iš anksto neskelbto vizito vėlų sekmadienį. Anksčiau savaitgalį jis dalyvavo Singapūre vykusiame saugumo forume, kur paragino suteikti daugiau karinės pagalbos Ukrainai.

Zelenskis: Charkivo srities pasienyje vyksta intensyvūs mūšiai

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį sakė, kad kai kuriose Charkivo srities dalyse pasienyje vyksta intensyvūs mūšiai. Šiame regione tūkstančiai žmonių po Rusijos puolimo turėjo palikti namus.
2024-05-12

Vietos gubernatorius: Rusijos apšaudomos visos Charkivo srities pasienio teritorijos

Visas Ukrainos Charkivo srities šiaurinis pasienis „beveik visą parą“ yra apšaudomas Rusijos, sekmadienį pareiškė regiono gubernatorius. Maskva tęsia tarpvalstybinį puolimą, dėl kurio teko evakuoti tūkstančius žmonių. „Visos šiaurinės sienos teritorijos beveik visą parą yra apšaudomos priešo. Padėtis sudėtinga“, – socialiniuose tinkluose pareiškė gubernatorius Olehas Synjehubovas.
2024-05-12

Energetikos bendrovės pareigūnas įtariamas pranešęs Rusijai apie smūgių padarinius

Odesos teismas nagrinėja šiame pietiniame Ukrainos uostamiestyje įsikūrusios energetikos bendrovės projektų valdymo skyriaus vadovui iškeltą bylą, jis įtariamas padėjęs priešams įvertinti raketų ir dronų smūgių, nukreiptų į svarbiausią regiono energetikos infrastruktūrą, efektyvumą.
2024-05-12

JAV kaltina Rusiją dėl „piktybinių“ kibernetinių atakų prieš Europą: minima ir Lietuva

JAV valstybės departamentas penktadienį bedė pirštu į Rusiją dėl virtinės „piktybinių“ kibernetinių atakų prieš Europos šalis, įskaitant Vokietiją ir Čekiją. „Jungtinės Valstijos griežtai smerkia Rusijos Generalinio štabo Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) [grupės], dar žinomos kaip APT28, piktybinę kibernetinę veiklą prieš Vokietiją, Čekiją, Lietuvą, Lenkiją, Slovakiją ir Švediją", – sakoma Valstybės departamento atstovo spaudai Matthew Millerio pareiškime.
2024-05-03

Xi Jinpingas vyksta į Europą ginti ryšių su Rusija

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas sekmadienį išvyks į Europą ginti Pekino „neriboto aljanso“ su Rusija. Pirmiausiai kinų lyderis apsilankys Prancūzijoje, kuri yra didelė Ukrainos rėmėja Europoje, paskui vyks į glaudžius santykius su Kremliumi palaikančias Serbiją ir Vengriją. Antra pagal dydį pasaulio ekonomika siekia stiprinti politinius ir ekonominius ryšius Europoje, kad atsvertų sudėtingus santykius su konkuruojančiu Vašingtonu.
2024-05-03

Ukrainos pareigūnai ragina per Velykas riboti lankymąsi masiniuose renginiuose

Ukrainos saugumo tarnyba (UST) ragina šalies piliečius stačiatikių Velykų išvakarėse ir per pačią šventę riboti lankymąsi masiniuose renginiuose, laikytis komendanto valandos ir neignoruoti oro pavojaus signalų. Tai sakoma UST kreipimesi, praneša „Ukrinform“. Kaip pažymima, specialioji tarnyba atskleidžia daug Rusijos bandymų destabilizuoti socialinę ir politinę padėtį Ukrainoje karo sąlygomis. Savo nusikalstamiems kėslams realizuoti rusai naudoja didelį ardomosios veiklos arsenalą.
2024-05-03

Informacija apie tariamą Oleksandro Syrskio atsistatydinimą – melagiena

Informacija, kad esą Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Oleksandras Syrskis atsistatydino, yra dar viena melagiena. Tai feisbuke pranešė Kovos su dezinformacija centras prie Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos, kuriuo remiasi „Ukrinform“. Pasak pranešimo autorių, platinama melaginga „naujiena“, kad esą O. Syrskis atsistatydinimo raportą Ukrainos prezidentui nusiuntė Generalinio štabo specialiuoju paštu. „Centras patikrino šią informaciją.
2024-05-03

Rusija per mėnesį daugiau kaip 440 kartų panaudojo cheminius šaudmenis

Balandžio mėnesį užfiksuoti 444 atvejai, kai Rusijos kariškiai panaudojo šaudmenis, kuriuose buvo pavojingų cheminių medžiagų, tai 71 atveju daugiau nei per ankstesnį laikotarpį. Kaip rašo „Ukrinform“, tai feisbuke pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Rėmimo pajėgų vadovybė. Nuo 2023 metų vasario iki šių metų balandžio iš viso užfiksuotas 1 981 atvejis, kai rusai panaudojo tokius šaudmenis.
2024-05-03

Rusija nusitaikė į dar vieną ES šalį: „Ilgą laiką Rusijos Federacija ją laiko priešiška valstybe“

Čekijos užsienio reikalų ministerija penktadienį pranešė, kad Praha ne kartą tapo su Rusijos karinės žvalgybos tarnyba GRU susijusios grupės surengtų kibernetinių atakų taikiniu.
2024-05-03

Britų žvalgyba: po Ukrainos atakos Rusija patraukė iš aerodromo beveik 40 lėktuvų

Po Ukrainos atakos Kuščevskajos aerodrome Rusija greičiausiai pašalino iš jo maždaug 40 įvairių tipų lėktuvų ir išsklaidė juos keliuose aerodromuose toliau nuo fronto linijos, sakoma atnaujintoje Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos žvalgybos informacijos suvestinėje, pranešė „Ukrinform“. Didžiosios Britanijos žvalgyba mano, kad šie veiksmai nepadarys staigaus ir akivaizdaus ar itin didelio poveikio.
2024-05-03

Žiniasklaida: visos Rusijoje esančios ES ambasados pakviestos į Putino inauguraciją

Visos Rusijoje esančios Europos Sąjungos (ES) valstybių ambasados yra pakviestos į antradienį planuojamą surengti falsifikuotuose prezidento rinkimuose perrinkto Vladimiro Putino inauguraciją. Portalo šaltinių teigimu, kvietimo į inauguraciją sulaukė ir Lietuvos ambasada, tačiau Baltijos šalių diplomatai renginyje dalyvauti neketina, pranešė delfi.lt.
2024-05-03

„Padidino apšaudymų apsukas“: Ukrainos atstovė įspėja apie naują emigracijos bangą

Ukrainos pilietinio tinklo „Opora“ valdybos pirmininkė Olga Aivazovska teigia, kad Rusijos vykdomas energetikos objektų apšaudymas artėjant žiemai paskatins naują ukrainiečių emigracijos bangą. „Norime pasidalinti analitiniais duomenimis, kaip Rusija šiuo metu yra susikoncentravusi į energetinės sistemos Ukrainoje apšaudymą, kaip 2022-2023 šie įvykiai privedė prie beveik 2 mln. ukrainiečių gyventojų praradimo“, – lrt laidoje pirmadienį kalbėjo O. Aivazovska.
2024-04-29

Ukraina skelbia atlaikanti smarkias Rusijos atakas šalies rytuose

Ukraina pirmadienį, praėjus dienai po to, kai pripažino, kad padėtis fronto linijoje yra pablogėjusi, pranešė rytinėje Donecko srityje užkirtusi kelią 55 Rusijos atakoms. Savaitgalį Maskva pareiškė užėmusi dar vieną rytinį kaimą, Novobachmutivką, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms laukiant JAV ginklų pristatymo. Ukrainos kariuomenė nurodė, kad keliuose kaimuose į šiaurę ir vakarus nuo Novobachmuitvkos „atrėmė 55 atakas“. Tarp jų buvo ir Očeretynė, kur sekmadienį vyko smarkūs mūšiai.
2024-04-29

Rusai okupuotose teritorijose ketina pardavinėti konfiskuotą nekilnojamąjį turtą

Rusai laikinai okupuotose teritorijose toliau nusavina po Rusijos invazijos pradžios šias sritis palikusių gyventojų butus ir namus, ketindami juos parduoti, platformoje „Telegram“ pranešė Zaporižios regiono karinės administracijos vadovas Ivanas Fedorovas. „Laikinai okupuotose teritorijose sukurtas „apleistų“ nekilnojamojo turto objektų registras.
2024-04-29

Klyčko daugybę kartų bandė susitikti su Zelenskiu: mesti kaltinimai valdžiai

Kyjivo meras Vitalijus Klyčko apkaltino Ukrainos vyriausybę nepakankamai kovojant su šalyje klestinčia korupcija. Paklaustas, ar vyriausybė gerai tvarkosi kovos su korupcija srityje, jis vokiečių žiniasklaidos grupės „Funke“ laikraščiams sakė: „Galite užduoti šį klausimą bet kuriam piliečiui ir esu tikras, kad kiekvienas pilietis pasakys „ne“. Jis patas esą „lygiai tokios pat nuomonės“. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zalenskis ne kartą skelbė griežtą kovą korupcijai ir lėšų švaistymui valst...
2024-04-29

Ukrainiečių žvalgyba: platformoje „Telegram“ užblokuota keletas oficialių Ukrainos pokalbių robotų

Platformoje „Telegram“ užblokuota keletas oficialių programinių robotų, tarp kurių – automatinė Ukrainos žvalgybos pokalbių programėlė, pranešė Ukrainos gynybos ministerijos pagrindinė žvalgybos direkcija. „Šiandien platformos „Telegram“ administracija nepagrįstai užblokavo kelis oficialius programinius robotus, kurių tikslas buvo remti pasipriešinimą karinei rusų agresijai prieš Ukrainą, tarp jų ir „pagrindinį programinį žvalgybos robotą“, – nurodoma pranešime.
2024-04-29

„The Wall Street Journal“: Putinas galėjo neįsakyti nužudyti Navalno kalėjime

JAV žvalgybos agentūros mano, kad nors už rusų opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno mirtį galiausiai yra atsakingas Rusijos prezidentas, jis neįsakė jos įvykdyti tada, kada ji įvyko, šeštadienį rašo JAV dienraštis „The Wall Street Journal“. Ši išvada, kuri, pasak leidinio, pagrįsta ir įslaptinta žvalgybos informacija, ir viešų faktų analize, kelia naujų klausimų dėl A. Navalno mirties atokioje Arkties pataisos kolonijoje, dėl kurios prezidento Vladimiro Putino vadovaujamai Rusijai pradėtos tai...
2024-04-27

Rusijos taikiniu tapo psichiatrijos ligoninė Charkive – smogta raketa

Rusofašistai naktį nusitaikė į psichiatrijos ligoninę Charkive – paleido į ją raketą, kuri pataikė į ligoninės kiemą. Smūgis gydymo įstaigą sudrebino, dužo palatų stiklai, tačiau paties pastato, laimė, nekliudė. Rimtesnes medikų pagalbos prireikė tik vienai moteriai. Tuo metu Kyjivas po Baltarusijos KGB vado grasinimų smogti skubiai evakavo dvi ligonines. Rusijai nuolat taikantis į Ukrainos civilius, mes raginame jus ir toliau prisidėti prie jos gynybos.
2024-04-27

Latvijos valdžia paragino gyventojus savo rūsius paversti slėptuvėmis

Latvijos valdžia paragino gyventojus pasinaudoti kasmetine tradicine „Didžiojo švarinimosi diena“ ir savo rūsius paversti oro antskrydžių slėptuvėmis, nes daugelis šalies gyventojų baiminasi, kad jie gali tapti kitu Rusijos taikiniu. Latvija yra viena patikimiausių Ukrainos rėmėjų nuo pat Rusijos invazijos pradžios.
2024-04-27

Ukraina neigia atitraukianti „Abrams“ tankus iš fronto

Pranešimai apie tariamą JAV tankų „Abrams“ atitraukimą iš fronto linijų dėl Rusijos dronų keliamos grėsmės yra melagingi. Ukrainos 47-oji mechanizuota brigada apie tai pranešė per „Telegram“ susirašinėjimo programėlę, teigia „Ukrinform“. „[„Abrams“] tankai puikiai veikia mūšio lauke ir tikrai neslėpsime nuo priešo to, kas dažniausiai verčia juos slėptis. Be to, nepaliksime savo pėstininkų be tokios galingos paramos“, – sakė brigada.
2024-04-27

Ukraina atrėmė Rusijos atakas rytiniame Dnipro upės krante ir Orichovo sektoriuje

Ukrainos gynėjai atrėmė keturias Rusijos įsibrovėlių atakas rytiniame Dnipro upės krante netoli Krynkų, Chersono srityje, ir tris atakas Orichovo sektoriuje, netoli Staromajorsko ir Robotynės. „Ukrinform“ duomenimis, Ukrainos Pietų gynybos pajėgos apie tai pranešė „Telegram“. „Okupantai surengė tris nesėkmingus išpuolius prieš Orichovo ašį, iš kurių du prie Staromajorsko ir vieną prie Robotynės“, – rašoma pranešime.
2024-04-27

Britų žvalgyba: Rusijoje už nužudymus nuteisiama vis daugiau kariškių

Rusijoje per trejus pastaruosius metus padidėjo kariškių, nuteistų už nužudymus, skaičius. Tai gali būti susiję su potrauminio streso sutrikimu (PTSD) ir piktnaudžiavimu alkoholiu bei narkotikais. Kaip rašo „Ukrinform“, tai socialiniame tinkle X pranešė Didžiosios Britanijos gynybos ministerija, remdamasi žvalgybos duomenimis. Žinyba cituoja Rusijos leidinio „Mediazona“ informaciją, kad 2023 metais už nužudymus buvo nuteisti 116 Rusijos kariškių, tai yra beveik 900 proc. daugiau nei užpernai.
2024-04-27

Australija perduos Ukrainai bepiločių orlaivių už 32,5 mln. dolerių

Kaip dronų koalicijos narė Australija perduos Ukrainai bepiločių orlaivių už 32,5 mln. dolerių, taip pat oro gynybos sistemų RBS 70 partiją. Tai šeštadienį Lvive per bendrą su Australijos vicepremjeru, gynybos ministru Richardu Marlesu spaudos konferenciją pareiškė Ukrainos ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis, praneša „Ukrinform“ korespondentas. „Kaip dronų koalicijos narė Australija patieks mums bepiločių orlaivių už 32,5 mln. dolerių.
2024-04-27

Lenkų ministras: rusų raketa nukrito už 15 kilometrų nuo Lenkijos sienos

Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas pranešė, kad viena iš Rusijos raketų, paleistų šeštadienio naktį per masinį agresorės smūgį Ukrainai, nukrito už 15 kilometrų nuo Lenkijos sienos. Jis tai parašė socialiniame tinkle X. Savo įraše D. Tuskas taip pat sukritikavo buvusį Lenkijos premjerą Mateuszą Morawieckį, teigdamas, kad šis kuria „antieuropietišką strategiją“. „Šiandien ant Lvivo srities nukrito dešimtys bombų ir raketų. Viena iš jų – už 15 km nuo mūsų sienos.
95 2024-04-27

Robotynėje žuvo ukrainiečių žurnalistas

Zaporižios srities Robotynės gyvenvietėje vykdydamas kovinę užduotį žuvo ukrainiečių žurnalistas Andrijus Topčijus. Kaip rašo šeštadienį „Ukrinform“, tai feisbuke pranešė Ukrainos Aukščiausioji Rada. „Ir vėl siaubinga netektis tarp žiniasklaidos darbuotojų... Balandžio 20 d. vykdydamas kovinę užduotį Zaporižios srities Robotynės rajone žuvo žurnalistas Andrijus Topčijus“, – sakoma pranešime. Jis 2007 metais baigė Kyjivo Taraso Ševčenkos nacionalinio universiteto Istorijos fakultetą.
2024-04-27

Kyjivas: per Rusijos smūgius smarkiai apgadinta Ukrainos energetikos objektų

Per rusų raketų smūgius praėjusią naktį trijuose Ukrainos regionuose buvo smogta energetikos objektams, šeštadienį pranešė ukrainiečių energetikos ministras Hermanas Haluščenka. „Priešas vėl atakavo šalies energetikos infrastruktūrą, ypač objektus Dnipropetrovsko, Ivano Frankivsko ir Lvivo regionuose [...]. Padaryta žalos įrangai“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė H. Haluščenka.
2024-04-27

Ukrainos oro pajėgos skelbia sunaikinusios 21 rusų raketą

Ukrainos oro pajėgos šeštadienį paskelbė pernakt sunaikinusios 21 rusų raketą. Jų pranešime socialiniame tinkle „Telegram“ sakoma, kad rusai Ukrainą naktį atakavo 34 įvairių tipų raketomis iš Rusijos teritorijos, okupuoto Krymo ir Juodosios bei Azovo jūrų.
2024-04-27

Rusai apšaudė Charkivo ligoninę, kurioje buvo daugiau kaip tūkstantis žmonių

Per naktinį Charkivo apšaudymą raketomis nukentėjo medicinos kompleksas, kuriame atakos metu buvo daugiau nei tūkstantis žmonių. Kaip rašo „Ukrinform“, Charkivo meras Ihoris Terechovas tai pranešė „Telegram“ kanale. „Šiek tiek išsamiau apie naktinius smūgius. Buvo užpultas medicinos kompleksas, kurio korpusuose raketų atakos metu buvo daugiau nei tūkstantis žmonių – 900 pacientų ir pustrečio šimto darbuotojų“, – sakoma pranešime.
2024-04-27

Rusijoje nugriaudėjo sprogimai, užsidegė naftos perdirbimo gamykla

Naktį į šeštadienį Rusijoje smogiamieji dronai atakavo Krasnodaro kraštą. Užfiksuota pataikymų ir gaisras kompanijos „Slaviansk EKO“ naftos perdirbimo gamykloje netoli Kubanės Slaviansko miesto. Tai pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis Krasnodaro krašto gubernatoriaus Veniamino Kondratjevo informacija „Telegram“ kanale. Pasak valdininko, Slaviansko, Severskajos ir Kuščevskajos rajonuose „buvo nuslopinta“ daugiau kaip 10 dronų.
85 2024-04-27

Ukraina susigrąžino 140 žuvusių karių kūnus

Ukraina susigrąžino dar 140 žuvusių gynėjų kūnus. Tai tinkluose „Facebook“ ir „Telegram“ pranešė Elgesio su karo belaisviais koordinacinis štabas. Štabo duomenimis, 112 šių karių žuvo Donecko srityje, 20 Luhanske, 5 Sumų srityje, 2 Zaporižioje ir vienas Chersone.
2024-04-26
Į viršų