• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienio vakarą Rusijos lėktuvas, gabenantis S-300/400 raketas, skirtas oro gynybos sistemai, vėl atskirdo į Gomelio oro uostą Baltarusijoje, rašo UNIAN.

Antradienio vakarą Rusijos lėktuvas, gabenantis S-300/400 raketas, skirtas oro gynybos sistemai, vėl atskirdo į Gomelio oro uostą Baltarusijoje, rašo UNIAN.

REKLAMA

Teigiama, kad Rusijos aviacijos pajėgų II-76 lėktuvas, kurio registracijos numeris RF-78813, į Baltarusiją atskrido apie 17 val., o Gomelio oro uostą paliko apie 18:30 val.

„Kiek anksčiau tas pats lėktuvas atgabeno dar vieną partiją raketų [iš Rusijos] į Baltarusiją, tikėtina, kad raketos buvo transportuotos į Zjabrovkos aerodromą, kuris yra už 200 kilometrų nuo šalies sostinės“, – teigiama pranešime.

Ne pirmas skrydis

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Baltarusijos stebėtojų grupė „Belaruskyj Gajun“ jau skelbė anksčiau, kad Rusijos Federacijos lėktuvas vėl skrido į Baltarusijos miestą Gomelį, kur galėjo atgabenti raketų.

„Rugpjūčio 8 d. apie 15.30 val. į Gomelio oro uostą atvyko Rusijos Federacijos VKS Il-76, registracijos numeris RA-78842 ir išskrido apie 18.05 val. Svarbu pažymėti, kad tai jau yra trečiasis Rusijos Federacijos VKS Il-76, skridęs į Gomelį per pastarąsias tris dienas. 

REKLAMA
REKLAMA

Ir šį kartą turime pagrindo manyti, kad orlaivis galėjo atgabenti naują S-300/400 oro gynybos sistemų partiją“, – UNIAN cituoja „Belaruskyj Gajun“ pranešimą.

REKLAMA

Stebėtojų grupė pažymi, kad lėktuvui atskridus į Gomelį buvo pastebėtas dviejų tralų judėjimas, kurių kiekvienas gabeno po keturias raketas, spėjama, oro gynybos sistemas S-300/S-400.

„Tralo maršrutas kartoja tą, kuris užfiksuotas rugpjūčio 5 d., kai Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgų lėktuvas Il-76 į Gomelį jau atgabeno raketų partiją S-300/400 oro gynybos sistemai. 

Rusijos aviacijos ir erdvėlaivių pajėgos paskutinį kartą į Gomelį skrido rugpjūčio 7 d., 07.00 val. ir išskrido 8.20 val. Taigi, kaip ir praėjusį kartą, galime daryti prielaidą, kad tralai galėjo nešti raketas į Zjabrovkos aerodromą, kurį kontroliuoja Rusijos ginkluotosios pajėgos“, – pažymėjo stebėtojų grupė.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią savaitę Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbė, kad Baltarusija tikrina savo ginkluotųjų pajėgų kovinį pasirengimą.

Kaip skelbta generalinio štabo ataskaitoje, Voluinės ir Polesės kryptimis Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų daliniai vykdė užduotis sustiprinti Baltarusijos ir Ukrainos sienos ruožo Bresto ir Gomelio srityse apsaugą.

„Dalyje Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų specialiųjų operacijų pajėgų buvo tikrinama kovinė parengtis“, – pranešė Ukrainos ginkluotosios pajėgos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų