naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienio vakarą sakė, kad šalies kariuomenė už rusų karinių pajėgų įvykdytą apšaudymą, kurio metu Merchaneco mieste žuvo mažiausiai 13 žmonių, dar 10, ruošia galingą atsaką.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienio vakarą sakė, kad šalies kariuomenė už rusų karinių pajėgų įvykdytą apšaudymą, kurio metu Merchaneco mieste žuvo mažiausiai 13 žmonių, dar 10, ruošia galingą atsaką.

REKLAMA

Pasak V. Zelenskio, trečiadienį įvykdyta rusų ataka neliks užmiršta.

„Ukrainos ginkluotosios pajėgos, mūsų karinė žvalgybą ir teisėsaugos institucijos nepaliks rusų kariuomenės įvykdytos atakos Dniepropetrovsko srityje be atsako“, – teigė V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas pridūrė, kad greičiausias būdas užbaigti Rusijos pradėtą karą Ukrainoje yra padaryti kuo daugiau žalos rusų okupantams.

„Klausimas dėl laiko iš tikrųjų priklauso nuo to, kiek praradimų Rusija patirs mūšio lauke. Kuo daugiau bus padaroma nuostolių okupantams, tuo greičiau mes galėsime išlaisvinti mūsų žemes ir garantuoti Ukrainos saugumą“, – kalbėjo V. Zelenskis.

REKLAMA

Podoliakas: taikos derybų su Rusija nėra, egzistuoja tik keliai lavonams apsikeisti

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio padėjėjas Mychailo Podoliakas teigė, kad derybos su Rusija galės būti užmegztos tik tada, kai Kremliaus nepareikš jokių ultimatumų ir nesistengs aneksuoti šiuo metu okupuotų Ukrainos teritorijų, o vietoje to bus matomas tam tikras atspirties taškas, kuris vers sėsti prie derybų stalo, rašo UNIAN.

REKLAMA

Pasak jo, šiuo metu nėra jokių taikos derybų tarp Kyjivo ir Maskvos.

„Dabar egzistuoja tik keliai, leidžiantys apsikeisti lavonais ir į nelaisvę pakliuvusiais kariais“, – sakė M. Podoliakas.

Pasak V. Zelenskip padėjėjo, Rusijos Federacija nesilaiko karo taisyklių ar humaniško elgesio su civiliais okupuotose Ukrainos teritorijose. 

„Po šešių karo mėnesių mes negalime tikėti, kad Rusijos Federacija laikysis savo susitarimų“, – teigė jis.

REKLAMA

M. Podoliakas svarstė, kad pagrindinis Ukrainos tikslas – susigrąžinti prarastas teritorijas, kurias turėjo dar 2014 m. kovo mėnesį, įskaitant ir aneksuotą Krymą.

„Kitu atveju ilgalaikės taikos nebus“, – pridūrė jis.

Kyjivas: per sprogimus Rusijos aviacijos bazėje Kryme sunaikinti devyni lėktuvai

Ukrainos oro pajėgos trečiadienį pranešė, kad devyni Rusijos karo lėktuvai buvo sunaikinti per galingus sprogimus vienoje aviacijos bazėje aneksuotame Kryme, kurie, daugelio nuomone, yra ukrainiečių atakos rezultatas.

REKLAMA
REKLAMA

Rusija savo ruožtu neigia, kad per antradienį nugriaudėjusius sprogimus buvo apgadinta kokių nors orlaivių arba kad prieš bazę buvo surengta ataka.

Ukrainos pareigūnai viešai neprisiėmė atsakomybės už šį incidentą, bet pašiepė Rusijos paaiškinimus, kad Sakų oro pajėgų bazėje užsiliepsnojo ir sprogo aviacijos sprogmenys.

Savo įprastame naktiniame vaizdo pareiškime Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pažadėjo, kad Rusijos 2014 metais aneksuotą Krymo pusiasalį Kyjivas kada nors susigrąžins.

REKLAMA

„Šis Rusijos karas prieš Ukrainą ir visą laisvąją Europą prasidėjo Kryme ir privalo pasibaigti Kryme – jo išvadavimu“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Trečiadienį Rusijos pareigūnai stengėsi nesureikšminti sprogimų Sakų bazėje ir teigė, kad jokie Krymo viešbučiai ar paplūdimiai, pritraukiantys daug rusų turistų, nebuvo paveikti. Tačiau sprogimai, per kuriuos, anot rusų pareigūnų, žuvo vienas žmogus ir dar 13 buvo sužeisti, sukėlė paniką tarp poilsiautojų.

REKLAMA

Netoli bazės esančių namų langus išdaužė sprogimo banga, taip pat buvo padaryta kitokios žalos.

Rusijos kariniai lėktuvai kildavo iš Sakų bazės atakuoti taikinių Ukrainos pietuose. Ukrainos socialinių tinklų vartotojai kėlė prielaidas, kad Kyjivo pajėgos panaudojo prieš bazę ilgo nuotolio raketas.

Maskvos pareigūnai jau ne kartą buvo perspėję, kad bet kokia ataka Krymui sulauktų galingo atsako, įskaitant smūgius „sprendimų priėmimo centrams“ Kyjive.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius antradienį vakare užsiminė, kad sprogimus sukėlė arba ukrainiečių gamybos tolimojo veikimo ginkluotė, arba Kryme veikiantys partizanai.

Šis Juodosios jūros pusiasalis yra pasiekiamas kai kurių tipų raketoms, kurios gali būti leidžiamos iš salvinės raketų ugnies sistemų HIMARS, Ukrainos gautų iš Jungtinių Valstijų. Tokios raketos gali nuskrieti apie 300 kilometrų, bet nėra aišku, ar Ukraina yra jų gavusi.

REKLAMA

Ukrainos kariuomenė sėkmingai naudojo mažesnio nuotolio HIMARS raketas, nuskriejančias iki 80 km, atakuodama Rusijos degalų ir šaudmenų sandėlius, strategiškai svarbius tiltus ir kitus taikinius okupuotose teritorijose.

Ukrainos karybos analitikas Olehas Ždanovas sakė, kad Ukrainos pajėgos bazei Kryme galėjo smogti ukrainietiškomis priešlaivinėmis raketomis „Neptun“, galinčiomis nuskrieti apie 200 kilometrų. Šios raketos gali būti pritaikytos atakuoti taikinius sausumoje ir paleistos iš ukrainiečių pozicijų netoli Mykolajivo miesto, esančio į šiaurės vakarus nuo Krymo.

REKLAMA

Be to, Ukrainos kariuomenė galėjo panaudoti vakarietiškas priešlaivines raketas „Harpoon“, nuskriejančias maždaug iki 300 kilometrų, pridūrė O. Ždanovas.

„Oficialusis Kyjivas apie tai tyli, bet neoficialiai kariškiai pripažįsta, kad tai buvo ukrainiečių smūgis“, – sakė analitikas.

Jeigu būtų patvirtintas faktas, kad bazei smogė ukrainiečiai, tai būtų pirmoji žinoma didelė ataka prieš Rusijos kariuomenę Krymo pusiasalyje, kurį Maskva aneksavo 2014 metais.

REKLAMA
REKLAMA

Krymo uostamiestyje Sevastopolyje veikiantis Rusijos Juodosios jūros laivyno štabas praeitą mėnesį buvo atakuotas nedidelį sprogstamąjį užtaisą skraidinusio drono. Dėl to incidento buvo kaltinami ukrainiečių diversantai.

Nuo invazijos pradžios vasario pabaigoje Rusija pranešė apie virtinę gaisrų ir sprogimų šaudmenų ir degalų sandėliuose tiek savo teritorijoje netoli sienos su Ukraina, tiek okupuotose Ukrainos teritorijose. Dėl kai kurių incidentų Maskva kaltino ukrainiečių smūgius, bet Kyjivas tokių incidentų dažniausiai nekomentuodavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų