Žinutę gyventojams jis paskelbė savo „Twitter“ paskyroje.
„Prašome okupuotų teritorijų, įskaitant Krymo pusiasalį, gyventojų laikytis pareigūnų rekomendacijų vykdant deokupacijos priemones. Visų pirma – pasiruošti slėptuvę nuo bombų, apsirūpinti pakankamu kiekiu vandens ir įkrauti elektros energijos atsargas“, – rašė jis.
We ask residents of occupied territories, including the Crimean peninsula, to follow the officials’ recommendations during de-occupation measures. In particular, to prepare a bomb shelter, stock up on a sufficient amount of water and charge the powerbanks. Everything will be 🇺🇦.
— Михайло Подоляк (@Podolyak_M) September 5, 2022
Kiek anksčiau jis pranešė, kad Ukraina jau yra pradėjusi kurti evakuacijos iš Krymo planus.
Rugpjūčio pabaigoje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad rusų kariai Ukrainos teritorijose neturi ir neturės ramios vietos.
„Visoje laikinai okupuotoje Ukrainos teritorijoje, nuo Krymo iki Charkivo srities, Rusijos kariuomenė neturi ir neturės nei vienos saugios bazės, nė vienos ramios vietos. Mūsų gynėjai sunaikins visus sandėlius, okupantų būstines, jų įrangą, nesvarbu, kur jie yra.
Palei Sevastopolį, reiškia – prie Sevastopolio. Prie Luhansko reiškia prie Luhansko. Tai Ukrainos žemė, o okupantai gali padaryti tik du dalykus: bėgti arba pasiduoti. Mes jiems nepaliekame kitų galimybių“, – kalbėjo jis.
Praėjusią savaitę Ukraina paskelbė pradėjusi kontrpuolimą šalies pietuose. JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai patvirtina, kad Ukrainos gynybos pajėgų kontrpuolimas pastebimai vystosi pietuose ir rytuose.
JAV analitikų teigimu, Ukrainos kariai veržiasi keliomis kryptimis vakarinėje Chersono srities dalyje ir užsitikrino teritoriją už Doneco upės Donecko srityje.
„Tikėtina, kad kontrpuolimo greitis kiekvieną dieną drastiškai keisis, nes Ukrainos pajėgos bandys atimti iš rusų būtiniausias atsargas, sutrikdyti jų vadovavimą ir kontrolę bei susilpninti įsibrovėlių moralę“, – rašoma naujausioje ISW ataskaitoje.
Remiantis ISW prognozėmis, rusai karts nuo karto kontratakuos ir atkovos kai kurias prarastas pozicijas ir, žinoma, vykdys įnirtingus artilerijos ir oro atakas prieš išlaisvintas gyvenvietes ir besiveržiančią Ukrainos kariuomenę.
Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių. Ukrainos Vidaus reikalų ministerija praėjusią savaitę pranešė, kad nuo rusų apšaudymų Ukrainoje žuvo mažiausiai septyni tūkstančiai civilių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.