• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kova dėl Bachmuto – Rytų Ukrainos miesto, dėl kurio verda ilgiausias mūšis nuo Kremliaus invazijos pradžios, – toli gražu nesibaigė, antradienį pareiškė Rusijos samdinių grupuotės „Wagner“ lyderis.

Kova dėl Bachmuto – Rytų Ukrainos miesto, dėl kurio verda ilgiausias mūšis nuo Kremliaus invazijos pradžios, – toli gražu nesibaigė, antradienį pareiškė Rusijos samdinių grupuotės „Wagner“ lyderis.

REKLAMA

Įnirtingos kovos dėl Bachmuto tęsiasi jau ištisus mėnesius ir didelių nuostolių šiame mūšyje patiria abi šalys.

Konflikto stebėtojai nesureikšmina Bachmuto strateginės svarbos, visgi miestas yra tapęs svarbiu politiniu ir simboliniu prizu.

Miestas įsikūręs pramoniniame Donecko regione, kurį Maskva nori visiškai kontroliuoti.

Bachmutas nebus užimtas rytoj, nes yra didelis pasipriešinimas..., veikia mėsmalė“, – pareiškė „Wagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas, kurį cituoja jo spaudos tarnyba.

„Artimiausioje ateityje nešvęsime“, – pridūrė jis.

Pasak J. Prigožino, Ukraina „tampa aktyvesnė, pritraukia vis daugiau naujų rezervų“.

„Prie Bachmuto kasdien iš visų krypčių priartėja nuo 300 iki 500 naujų kovotojų“, – sakė jis ir pridūrė, kad „artilerijos ugnis kasdien vis intensyvėja“.

REKLAMA
REKLAMA

Kyjivas pirmadienį pranešė apie „sunkią“ padėtį į šiaurę nuo Bachmuto esančiame Paraskovijivkos kaime, kuris yra „intensyviai apšaudomas ir puolamas“.

REKLAMA

Tą pačią dieną Rusijos gynybos ministerija paskelbė, kad jos pajėgos užėmė Krasna Horos gyvenvietę netoli Paraskovijivkos.

Pasak J. Prigožino, šiaurėje tęsiasi „įnirtingos kovos“.

Apribotas patekimas į Bachmutą

Maskvos paskirtas Donecko regiono lyderis Denisas Pušilinas antradienį sakė, jog nematyti jokių ženklų, kad Ukraina paliks miestą, kurį prezidentas Volodymyras Zelenskis yra pavadinęs „tvirtove“.

„Visiškai suprantame, kad šiuo metu nėra jokių šansų, jog priešas paliks savo pozicijas be kovos“, – sakė D. Pušilinas, kurį cituoja Rusijos naujienų agentūros.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią savaitę jis sakė, kad Rusijos pajėgos užblokavo tris iš keturių Ukrainos kariuomenės atsargų tiekimo kelių Bachmute.

Miestas, kuriame prieš puolimą gyveno apie 70 tūkst. žmonių, per daugiau kaip šešis mėnesius kovų dėl jo kontrolės buvo didžiąja dalimi sunaikintas.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atstovas Serhijus Čerevatis antradienį per nacionalinę televiziją sakė, kad Bachmute tebėra „apie 5 tūkst. gyventojų“.

Keli Ukrainos pareigūnai yra sakę, kad civilių, įskaitant humanitarinių organizacijų atstovus ir žurnalistus, galimybės patekti į miestą yra apribotos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įleidžiami tik „tie, kam tikrai reikia“ patekti į Bachmutą, sakė S. Čerevatis.

„Dabar imamės papildomų priemonių, siekdami evakuoti visus, kas tebėra“ Bachmute, per ukrainiečių televiziją sakė Donecko srities administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka.

Anot jo, „nuolat apšaudoma visa fronto linija, ir pati fronto linija, ir už jos esantys miestai“.

Jis pridūrė, kad padėtis yra „sudėtinga, bet valdoma“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų