Vokietija imasi nepasiskiepijusių: „Kodėl kiti turi mokėti už tai, kad kažkas nusprendė nesivakcinuoti?“

Tiems vokiečiams, kurie ir toliau rinksis nesivakcinuoti nuo COVID-19, gyvenimas per artimiausius mėnesius gali gerokai pabrangti. Bus atsisakoma išmokų karantine atsidūrusiems žmonėms, planuojama koronaviruso testus padaryti mokamais.

Vokietijos sveikatos apsaugos vadovybė trečiadienį nusprendė, kad nuo lapkričio 1-osios nevakcinuoti negaus valstybės skiriamos kompensacijos dėl negaunamo užmokesčio, jeigu būtų įvedamas karantinas ir jie negalėtų dirbti, rašoma „Deutsche Welle“.

Nauja tvarka paveiktų asmenis, kurių koronaviruso testas būtų teigiama ir tuos, kurie grįžta iš „didelės rizikos“ šalių: šiuo metu šiame valstybių sąraše yra Didžioji Britanija, Turkija ir dalis Prancūzijos regionų.

Ministras: tai nėra priverstinis skiepijimas

Sprendimo kritikai tvirtina, kad tokių taisyklių įsigalėjimas būtų tolygus privalomam vakcinacijos nuo COVID-19 įvedimui, nes daugelis žmonių negali sau leisti likti namuose be jokio užmokesčio.

Visų Vokietijos gyventojų pajamų netekimas, jeigu jiems tenka karantinuotis ir jie negali dirbti (dėl susirgimo ar įtariamo susirgimo), iki šiol buvo kompensuojamas valstybės.

Sveikatos ministras Jensas Spahnas šį naują sprendimą gynė sakydamas: „Kodėl kiti turi mokėti už tai, kad kažkas nusprendė nesivakcinuoti?“Jis pažymėjo, kad tai vis dar yra kiekvieno žmogaus teisė vakcinuotis ar ne; jo atstovaujama centro dešiniųjų krikščionių demokratų partija (CDU) griežtai prieštarauja privalomiems skiepams.

„Čia nekalbame apie spaudimą, kalbame apie teisingumą“, – pridūrė jis.

„Žmonės sirgs ir nesitikrins“

Centro Socialdemokratų partijos ir sveikatos ekspertų grupės atstovas, parlamentaras Karlas Lauterbachas perspėjo, kad šis planas reiškia tik tai, kad kompensacijų negausiantys asmenys mažiau karantinuosis. Nerealu tikėtis, kad mažas pajamas gaunantys asmenys patys mokės už testą ir tada karantinuosis negaudami jokios kompensacijos, cituojamas politikas „Rheinische Post“.

Nuo spalio 11-osios Vokietijoje nebeliks ir nemokamų greitųjų koronaviruso testų. Tik tie, kurie negali vakcinuotis dėl sveikatos būklės galės naudotis šia paslauga. Visi likę neturintys simptomų asmenys turės susimokėti už testą.

Tai reiškia, kad nevakcinuoti asmenys nebegalės naudotis nemokamu „žaliuoju pasu“ norėdami lankytis restoranuose, teatruose. Kai kuriuose darbuotose taip pat reikalaujama, kad asmuo būtų pasiskiepijęs, persirgęs ar pasidaręs neigiamą testą.  Iki šiol Vokietijoje buvo galima tiesiog nemokamai pasidaryti testą ir, jeigu asmuo neserga koronavirusu, gauti paslaugomis leidžiantį naudotis „žaliąjį pasą“.

Po lėtos vakcinacijos kampanijos pradžios reikalai pagerėjo pavasarį ir vasarą. Daugiau nei 52,5 mln. gyventojų (67 proc.) yra pilnai pasiskiepiję.

REKLAMA

Pandemijos pabaiga – 2022-aisiais?

Vokietijos sveikatos apsaugos ministras J. Spahnas taip pat pareiškė, kad jo manymu, pandemija gali baigtis jau 2022-ųjų pradžioje. „Jeigu neatsiras naujų viruso atmainų, kurios būtų atsparios vakcinoms, o tai būtų mažai tikėtina, tuomet mes turėtume įveikti pandemiją jau pavasarį ir galėtume grįžti į normalų gyvenimą“, – cituojamas ministras „Augsburger Allgemeine“.

Jis pažymėjo, kad vakcinacija yra „saugesnis būdas tai pasiekti“, tačiau minios imunitetas per užkrėtimus taip pat gali įmanomas pasirinkimas šio tikslo siekimui.

 


Rašyti komentarą...
J
Janina
2021-09-23 11:17:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nachui tada moketi mokescius.
Mokescius moka visi, o ismokas gaus atskiros grupese kurios paklusti valdziai?
Atsakyti
-16

R
Rinai
2021-09-23 11:32:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tau pavydas bamba graužia, kad dalis žmonių sveiki išliks, tau skauda labai, kad marmalą susileidai?Kaltini dabar kitus pati kalta būdama?Tu nepraeini pro sveikus žmones?Tau jie trugdo???
Atsakyti
-8

n
ne
2021-09-23 11:35:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko ten nebus, ten rinkimai, kaip ir visose valstybese, ciudai vyksta
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų