Vladimiras Putinas savo šiandieninėje kalboje pabrėžė svarbą ginti savo suverenitetą, pateikė istorinių pavyzdžių, pavyzdžiui, kaip Adolfas Hitleris karo metu nesugebėjo palaužti Rusijos.
Taip pat jis pareiškė, jog įvykiai Ukrainoje rodo, kad Maskvos politika yra teisinga, ir apkaltino Vakarų šalis cinizmu dėl jų reakcijos į tą krizę.
„Mūsų amerikiečiai partneriai visada – tiesiogiai ar ne – daro poveikį mūsų santykiams su kaimynais, – kalbėjo Rusijos prezidentas. – Kalbant apie Ukrainos integraciją į ES, mūsų Vakarų partneriai, amerikiečiai, liaudiškai tariant mus paprasčiausiai pasiuntė“
Krymas Rusijai turįs sakralinę reikšmę
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tvirtina, kad Kryme glūdi rusų valstybingumo ištakos ir kad šis regionas Rusijai turi sakralinę reikšmę.
Ketvirtadienį sakydamas metinę kalbą Federaliniam Susirinkimui, V.Putinas pažymėjo, kad Krymo prijungimas Rusijai turi ypatingą reikšmę.
„Kryme gyvena mūsų žmonės ir pati teritorija strategiškai svarbi. Ir todėl, kad būtent čia yra dvasinis daugiamečio rusų nacijos ir centralizuotos rusų valstybės monolito formavimo šaltinis“, – sakė jis.
Prezidentas priminė, kad „čia, senovės Chersone (Korsunyje), apsikrikštijo kunigaikštis Vladimiras, kuris vėliau krikštijo visą Rusią“.
Pasak V.Putino, „krikščionybė buvo galinga dvasinė vienijanti jėga, kuri sudarė sąlygas įtraukti į vieningos rusų nacijos formavimą ir bendro valstybingumo susidarymą pačias įvairiausias pagal kraują gentis ir gentines sąjungas (iš) viso didelio rytų slavų pasaulio“.
„Būtent remdamiesi šia dvasine dirva mūsų protėviai pirmą kartą ir visiems laikams suvokė save kaip vieną liaudį“, – tvirtino prezidentas.
„Tai suteikia mums visą pagrindą sakyti, kad Rusijai Krymas, senovės Коrsunis, Chersonas, Sevastopolis turi didžiulę civilizacinę ir sakralinę reikšmę – taip kaip ir Šventyklos kalnas Jeruzalėje tiems, kas išpažįsta islamą ir judaizmą. Būtent taip mes tai ir vertinsime. Nuo šiol ir visam laikui“, – pareiškė V.Putinas.
Rusija esą gerbė ir gerbs buvusių sovietinių respublikų suverenumą
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalis gerbė ir gerbs Ukrainos bei kitų buvusių sovietinių respublikų suverenumą.
„Gerai žinoma, kad Rusija ne vien palaikė Ukrainos ir kitų broliškų buvusių SSRS respublikų suverenumo siekį, bet ir reikšmingai skatino tą procesą 10-o dešimtmečio“ pradžioje, V.Putinas sakė skaitydamas savo metinį pranešimą Federaliniame Susirinkime.
„Nuo tų laikų mūsų pozicijoje niekas nepasikeitė, – teigė jis. – Kiekviena tauta turi neatsiejamą suverenią teisę į savą vystymosi kelią, (teisę) rinktis sąjungininkus, visuomenės politinės organizacijos formą, ekonomikos santvarką ir savo saugumo užtikrinimą.“
„Rusija visa tai visada vertino ir vertins su pagarba, – sakė V.Putinas. – Tai visiškai tinka ir Ukrainai, broliškai ukrainiečių tautai.“
Kalbėti su Rusija iš jėgos pozicijų – beprasmiška
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Vakarų šalių vykdoma „sulaikymo politika“ Maskvos nenustebins ir kad su Rusija beprasmiška kalbėtis iš jėgos pozicijų.
„Kalbėti su Rusija iš jėgos pozicijų – beprasmiška“, – V.Putinas sakė skaitydamas savo metinį pranešimą Federaliniame Susirinkime.
Pasak jo, „sulaikymo politika sugalvota ne vakar – ji mūsų šalies atžvilgiu vykdoma daug metų, visada. Galima sakyti, dešimtmečius ar netgi šimtmečius“.
„Kaskart, kai kas nors mano, jog Rusija tapo pernelyg stipri, savarankiška – tie instrumentai nedelsiant įjungiami“, – teigė V.Putinas.
Rusija darbais įrodžiusi, kad gali ginti savo tėvynainius
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas padėkojo šalies piliečiams už pademonstruotą ištvermę susidūrus su išbandymais, tekusiais Rusijai šiais metais, ir pavadino rusus „brandžia nacija“.
„Visų pirma noriu padėkoti visiems jums už palaikymą, vienybę ir solidarumą lemtingais momentais, kai sprendžiama labai daug kas mūsų šalies ateičiai. Šiais metais mes drauge išgyvenome išbandymus, kuriuos gali atlaikyti tik brandi, susitelkusi nacija, išties suvereni ir stipri valstybė“, – pažymėjo V.Putinas, pradėjęs sakyti metinę kalbą Federaliniam Susirinkimui.
V.Putinas pažymėjo, jog „Rusija darbais įrodė, kad gali apginti savo tėvynainius, garbingai ginti teisybę ir teisingumą“.
Rusija neketinanti įsitraukti į ginklavimosi lenktynes ir neva yra parengusi nestandartinių sprendimų
Rusija nesivels į ginklavimosi lenktynes ir ras nestandartinių sprendimų savo gynybai užtikrinti. Tai ketvirtadienį pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas.
„Neketiname veltis į brangiai kainuojančias ginklavimosi lenktynes, tačiau tuo pačiu patikimai ir garantuotai užtikrinsime mūsų šalies apginamumą naujomis sąlygomis“, – V.Putinas sakė skaitydamas savo metinį pranešimą Federaliniame Susirinkime.
„Nėra jokių abejonių, kad tai bus padaryta. Rusija turi tiek galimybių, tiek nestandartinių sprendimų. Niekam nepavyks įgyti karinio pranašumo prieš Rusiją“, – pabrėžė jis.
Ukrainos asociacijos sutarties su ES atveju Vašingtonas nusišalinęs nuo dialogo su Maskva
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apkaltino JAV darant tiesioginį spaudimą Rusijos kaimynėms ir pažymėjo, kad Maskva buvo visiškai ignoruojama svarstant Ukrainos asociaciją su Europos Sąjunga (ES).
„Ne atsitiktinai paminėjau mūsų draugus amerikiečius, nes jie tiesiogiai arba iš užkulisių visada veikia mūsų santykius su kaimynais. Kartais nė nežinai, su kuo geriau kalbėtis – su kai kurių valstybių vyriausybėmis ar tiesiogiai su jų globėjais ir rėmėjais amerikiečiais“, – nurodė V.Putinas, sakydamas metinę kalbą Federaliniam Susirinkimui.
Jis priminė apie dialogą, kuris iš pradžių klostėsi su amerikiečiais ir partneriais Europoje dėl situacijos Ukrainoje.
Rusijos prezidentas pažymėjo, kad „susitarimo dėl Ukrainos asociacijos su ES atveju visiškai nebuvo jokio dialogo“.
„Mums buvo pasakyta, kad tai esą „ne jūsų reikalas“, o jeigu kalbėti paprastai, liaudiškai, paprasčiausiai pasiuntė kur toliau“, – sakė V.Putinas.
Vakarų šalys būtų radusios dingstį spausti Rusiją netgi jeigu nebūtų įvykusi Ukrainos krizė
Vakarų šalys būtų radusios dingstį izoliuoti Rusiją, jeigu nebūtų kilusi krizė Ukrainoje, o Maskva nebūtų aneksavusi Krymo, ketvirtadienį pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas.
„Reikia su pagarba vertinti visų tarptautinės bendruomenės narių teisėtus interesus. Tik tuomet ne patrankos, ne raketos ir ne karo lėktuvai, o būtent teisės normos patikimai saugos pasaulį nuo kruvinų konfliktų“, – Kremliaus vadovas sakė skaitydamas savo metinį pranešimą Federaliniame Susirinkime.
„Tuomet nereikėtų nieko bauginti kokia nors menama izoliacija, apgaudinėjant save pačius, arba sankcijomis – kurios, be abejo, žalingos, tačiau žalingos visiems, įskaitant tuos, kas jas inicijuoja.
Kalbėdamas apie Vakarų šalių sankcijas, paskelbtas Maskvai dėl krizės Ukrainoje, V.Putinas pabrėžė, jog „tai ne vien JAV arba jų sąjungininkių nervinga reakcija į mūsų poziciją dėl įvykių ir valstybės perversmo Ukrainoje ir netgi ne į vadinamąjį Krymo pavasarį.“
„Esu tikras – jeigu viso to nebūtų buvę ... (Vakarų šalys) būtų radusios kitą dingstį suvaržyti didėjančias Rusijos galimybes, ją paveikti, o dar geriau – išnaudoti dėl savo interesų“, - sakė jis.
„Sulaikymo politika sugalvota ne vakar“, – pridūrė V.Putinas.
Putinas reikalauja, kad Rusijos centrinis bankas sustabdytų „spekuliaciją“ krintančiu rublio kursu
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareikalavo, kad šalies centrinis bankas ir vyriausybė imtųsi „griežtų veiksmų“ stabdyti spekuliacijas, susijusias su krintančiu rublio kursu, kuris šią savaitę pasiekė visų laikų žemumas.
„Žinote, kad Rusijos bankas perėjo prie svyruojančio kurso, tačiau tai nereiškia, kad jis nusišalino nuo įtakos rublio kursui ir kad rublio kursas gali nebaudžiamai tapti finansinių spekuliacijų objektu“, – V.Putinas pareiškė skaitydamas savo metinį pranešimą Federaliniame Susirinkime.
„Prašau Rusijos banko ir vyriausybės imtis griežtų koordinuotų veiksmų, kad iš vadinamųjų spekuliantų atimtų norą išnaudoti Rusijos valiutos kurso svyravimus“, – sakė V.Putinas.
„Valdžios institucijos žino, kas tie spekuliantai, ir turi poveikio priemonių. Atėjo laikas pasinaudoti tomis priemonėmis“, - pridūrė jis.
Maskva neketinanti mažinti santykių su Europa ir Amerika masto
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį sakydamas metinę kalbą Federaliniam Susirinkimui pažadėjo, kad Rusija nemažins savo ryšių su Vakarais apimties, nepaisydama tebesitęsiančios piktos konfrontacijos dėl Ukrainos krizės.
„Mes jokiomis aplinkybėmis neketiname mažinti savo santykių su Europa, su Amerika apimties, tuo pačiu sieksime atkurti ir plėsime tradicinius ryšius su Amerikos žemyno pietumis, pratęsime bendradarbiavimą su Afrika, su Artimųjų Rytų šalimis“, – sakė V.Putinas.
Rusija plės savo buvimą tuose regionuose, kur dabar stiprėja integraciniai procesai, „kur nemaišo politikos ir ekonomikos, (kur) ... atvirkščiai, šalina kliūtis prekybai, mainams technologijomis ir investicijomis, laisvam žmonių judėjimui“, pridūrė V.Putinas.
V.Putinas taip pat nurodė veržlų Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono vystymąsi.
„Rusija, kaip Ramiojo vandenyno galia, visapusiškai naudos tą didžiulį potencialą. Gerai žinomi ir lyderiai, pasaulinio ekonominio vystymosi lokomotyvai. Tarp jų (yra) nemažai mūsų nuoširdžių draugų ar strateginių partnerių“, – sakė Rusijos prezidentas.
Rusija nesiekianti izoliuotis ir ieškoti priešų
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad jo šaliai nepriimtina izoliacinė politika, ksenofobija ir priešų ieškojimas.
„Mes patys niekuomet neisime saviizoliacijos, ksenofobijos, įtarumo, priešų ieškojimo keliu. Visa tai – silpnumo ženklas, o mes esame stiprūs ir pasitikintys savimi. Mūsų tikslas – įgyti kiek įmanoma daugiau lygiateisių partnerių tiek Vakaruose, tiek Rytuose“, – V.Putinas sakė skaitydamas metinį pranešimą abejų parlamento rūmų bendrame posėdyje.
Kremliaus vadovas pabrėžė, kad Rusija kovos už daugialypį pasaulį ir skleis tiesą apie save užsienyje, „kad visi matytų tikrą, originalų, o ne iškreiptą ir suklastotą Rusijos vaizdą“.
V.Putinas pridūrė, kad jo šalis toliau aktyviai plėtos verslo, humanitarinius, mokslo ir švietimo ryšius.
„Ir tai darysime netgi tuo metu, kuomet kai kurių šalių vyriausybės stengiasi aplink Rusiją pastatyti vos ne naują geležinę uždangą“, – sakė jis.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.