• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien Europos Vadovų Tarybos susitikime, kuriame dalyvauja prezidentas Valdas Adamkus ir ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas, toliau buvo tęsiamos kompromiso dėl Europos Sąjungos konstitucinės sutarties paieškos. Atsargiai pranešama, kad Lenkija sutinka ieškoti kompromisų.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybių lyderiai svarstė būsimą balsavimo sistemos Europos Taryboje modelį, apie kurį savo atskirą nuomonę turi Lenkijos Respublika.

REKLAMA

Pasak Lietuvos Respublikos Prezidento V.Adamkaus, „neprarandama vilties, kad šiame susitikime bus sutarta dėl visoms šalims priimtino sprendimo“.

Po bendro Europos Vadovų Tarybos susitikimo toliau tęsiamos konsultacijos siauresniame rate, kuriame dalyvauja Valdas Adamkus.

„Šios derybos Europos Sąjungai yra rimtas egzaminas, kaip bendros gerovės labui suderinti skirtingų šalių interesus“, - pažymėjo Lietuvos vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Pietų metu Vokietijos kanclerė Angela Merkel kitiems šalių vadovams pranešė, kad jos asmeninių susitikimų metu realios pažangos nebuvo, bet „nėra ir katastrofinių nuotaikų“.

Vis tik tikimasi, kad vakarop vokiečių delegacijos vadovai pateiks naują Tarptautinės konferencijos projektą, kurioje iki metų pabaigos  turėtų atsirasti naujo susitarimo apmatai. Manoma, kad Vokietijos pasiūlymus iš pradžių apsvarstys šalių derybininkai, o vėliau, vakarienės metu – šalių vadovai. Po vakarienės vėl turėtų prasidėti dvišaliai susitikimai.

Vokietijos kanclerė atkakliai siekia savo tikslo – šiame ES viršūnių susitikime išspręsti balsavimo ES taryboje problemą. Atsargiai pranešama, kad Vokietija jau pasiūlė kelis kompromisinius variantus, kuriuose įvairiai dėliojamos balsavimo proporcijos. Taip pat kalbama, kad Lenkijos ekspertai klaidingai įvertino grėsmes – iki šiol manyta, kad Lenkija naujai balsavimo tvarkai priešinasi todėl, kad bijo netekti daugiamečio ES pašalpos biudžeto. Jei tai yra tiesa, lenkai bijo be reikalo, nes bet kokiu atveju daugiamečius paramos biudžetus ES narė turi priimti vienbalsiai ir balsavimo proporcijos neturi jokios reikšmės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų