Anot leidiniui komentavusio analitiko Mykola Davydiuko, dabar padėtis pasikeitė ir Rusija pradėjo bijoti derybų.
Ukrainos pozicijos sustiprėjo
Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas šią savaitę pareiškė, kad derybos su Ukraina esą „prarado aktualumą“. Nors niekas rimtai nelaikė Rusijos „pasirengimo“ deryboms.
Ukrainai pasistūmėjus Kurske, padėtis pasikeitė, Ukraina įgavo kur kas rimtesnes derybines pozicijas nei prieš tai.
Vis dėlto akivaizdu, kad Rusijai svarbu tik prastumti kuo daugiau laiko, o ne iš tikrųjų įtvirtinti taiką.
„Ukraina tapo stipresnė, todėl derybos apskritai Rusijai atrodo grėsmingos. Nes Ukrainos statymai išaugo. Ypač per pastaruosius metus, kai laukėme daug pagalbos ir sukūrėme daug produktų, nes supratome, kad galime būti palikti likimo valiai. Tikrai daug padarėme“, – sako ekspertas.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pranešė, kad Ukraina išbandė pirmąją savo balistinę raketą. Anot M. Davydiuko, tai naudinga, nes Ukraina tampa mažiau priklausoma nuo partnerių ir gali savo ginklais smogti bet taikiniams Rusijoje. „Mes turime balistiką, todėl jie gali dirbti su mumis, jei nori. Turime įvairių dronų, įvairių ginklų. Ir viskas – mes jau esame įdomūs“, – priduria jis.
Zelenskio teigimu, dialogas su Putinu būtų „beprasmis“
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pasakė, kad taikos derybos su jo kolega iš Rusijos Vladimiru Putinu būtų „bergždžios“ ir „beprasmės“.
„Pasaulis laukia, kol Ukraina pristatys kompromisinį planą, kaip rytoj galima būtų užbaigti karą“, – kalbėdamas Kyjive vykusiame renginyje pasakė jis.
„Nėra taip, kad su Putinu nebūtų jokių kompromisų, bet šiandien dialogas su Putinu yra bergždžias, beprasmis, nes jis nenori užbaigti karo diplomatiniu keliu“, – teigė V. Zelenskis.
V. Putinas gal ir yra linkęs leistis į diplomatines derybas, kalbėjo V. Zelenskis, bet jo sąlyga yra ta, jog Kyjivas turi pripažinti, kad Rusija yra užėmusi 30 proc. Ukrainos teritorijos.
„Mes jam nepataikausime“, – pridūrė V. Zelenskis.
Ukrainos prezidentas pasakė, kad jo pajėgų puolimas pietiniame Rusijos Kursko regione nutildė Kyjivo kritikus.
Ukraina birželį Šveicarijoje įvykusiame viršūnių susitikime pristatė savo pačios parengtą taikos planą.
Jame numatytas visiškas rusų kariuomenės išvedimas iš visų Ukrainos sričių, įskaitant Krymo pusiasalį.
Rusija taip pat turėtų sutikti atlyginti žalą ir leisti patraukti jos politinius ir karo vadus atsakomybėn tarptautiniame teisme.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!