Ultimatumo Lukašenkai laikas senka – režimas smurtauja prieš moteris ir vaikus

Kaimyninėje Baltarusijoje likus maždaug savaitei iki opozicijos iškelto Liaudies ultimatumo diktatoriui Lukašenkai – šiandien į gatves išėjo moterys. Tiesa, Lukašenkos pakalikams vis drąsiau naudojant jėgą prieš moteris ar net pensininkus, baltarusės šiandien gudravo, pasiskirstė mažesnėmis grupėmis ir miestų gatvėmis judėjo chaotiškai.

Baltarusijos diktatoriaus pakalikai šoka iš transporto priemonių ir skuba sulaikyti Vakarų papirktų, neturinčių ką veikti bedarbių narkomanų, išėjusių į Minsko gatves. Skamba absurdiškai, bet Lukašenka jau daugiau nei du mėnesius tokias pasakas seka juo vis dar tikintiems baltarusiams, turbūt nematantiems nieko kito, išskyrus valstybinę žiniasklaidą.

Šiandien, kaip jau įprasta šeštadieniais, į Baltarusijos miestų gatves taikiai išėjo moterys. Su vėliavomis ir gėlėmis. Tiesa, maršrutas šį kartą neįprastas: moterys šiandien žygiavo mažomis grupelėmis, kurios kartais susiliedavo į didelį srautą ir vėl išsiskirstydavo. Bandyta išvengti masinių sulaikymų, kurių metu lukašistai ir vėl naudoja nepamatuotą jėgą.

„Baltarusijos moterys taip daro norėdamos suklaidinti OMON‘ą ir jėgos struktūras, kurios pasimetė ir nežinojo kur judėti, kurias gatves atkirsti ir ką areštuoti. Bet be grubių sulaikymų, žinoma, neapsieita“, – pasakojo žurnalistas Denisas Dudinskis.

Į maršą šiandien išėjo ir keli šimtai studentų. Juos pareigūnai taip pat suskubo vaikyti. O rytoj šalyje planuojamas tradicinis šimtatūkstantinis maršas. Tuomet liks savaitė iki Sviatlanos Cichanouskajos iškelto Liaudies ultimatumo Lukašenkai. Reikalaujama, kad diktatorius iki spalio 25 dienos paskelbtų apie pasitraukimą, paleistų politinius kalinius ir nutrauktų smurtą gatvėse.

„Jei spalio 25 d. šie reikalavimai nebus įvykdyti dabartinės šalies valdžios – Baltarusijoje prasidės tikra revoliucija, kaip sako pati Sviatlana Cichanouskaja. Taigi bus užblokuotos visos pagrindinės šalies transporto arterijos, visos pagrindinės įmonės pradės neterminuotus streikus ir, žinoma, į gatves išeis šimtai tūkstančių protestuotojų. Visa informacija ir pasiruošimas vyksta slaptai, kad jėgos struktūros nesiimtų atsakomųjų veiksmų“, – aiškino D. Dudinskis.

Deja, kol kas vienintelis Lukašenkos atsakymas į ultimatumą – tai jėgos struktūrų pažadas nuo šiol protestus tramdyti ir koviniais ginklais.


Rašyti komentarą...
k
kitas koldūnas
2020-10-17 23:19:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nelabai įsivaizduoju, kad netgi iš tarpo Europos politikų, nepritariančių Lukašenkos priemonėms atsirastų nors vienas tikintis, kad Cikanovskajos kreipimasis duos rezultatą ir Lukašenka pasitrauks. Absoliuti destrukcija, nesamonė. Tikriausiai paprasčiau būtų pasiūsti Lukašenkai žinią, kad kitais rinkimais net nebandytų kandidatuoti. Tai maksimumas ką šiandien Cichanovskaja būrų pajėgi padaryti.
Atsakyti
-1

V
Vilnius
2020-10-17 23:10:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Analogų neturinti Baltarusiška muilo opera: mistinė Baltarusijos Prezidentė užsienyje prieš neteisėtą Baltarusijos Prezidentą Baltarusijoje!
Atsakyti
-3

P
Petras
2020-10-18 00:48:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik kazkokel 'moterys su vaikais' kunai padengti nacistinemis tatu.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų