Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos karinės žvalgybos vadovas Kyrylo Budanovas sako, kad karas su Rusija rugpjūčio viduryje pasieks lūžio tašką, o dauguma kovinių veiksmų baigsis iki metų pabaigos.

Ukrainos karinės žvalgybos vadovas Kyrylo Budanovas sako, kad karas su Rusija rugpjūčio viduryje pasieks lūžio tašką, o dauguma kovinių veiksmų baigsis iki metų pabaigos.

REKLAMA

Išskirtiniame interviu „Sky News“ generolas K. Budanovas taip pat pareiškė, kad Rusijoje jau vyksta perversmas, kuriuo siekiama pašalinti Vladimirą Putiną. Jis taip pat pridūrė turintis informacijos, kad V. Putinas sunkiai serga vėžiu.

Tiksliai prognozavo karo pradžią, dabar prognozuoja ir pabaigą

Kaip rašo „Sky news“, K. Budanovas dirba tamsiame, karo ir šnipinėjimo artibutų pilname kabinete. Ant langų sukrauti smėlio maišai, ant grindų – kulkosvaidžiai, ant stalo padėta atsarginė šovinių dėtuvė.

K. Budanovas yra nepaprastai jaunas, kaip šalies karinės žvalgybos vadovas – jam vos 36-eri. Kalba jis, pasak žurnalistų, sausai ir tiksliai, kalbėdamas praktiškai nerodo emocijų.

REKLAMA

Ukrainos karinės žvalgybos vadovas tiksliai numatė, kada prasidės Rusijos invazija į Ukrainą. Dabar jis prognozuoja karo baigtį.

„Lūžio taškas bus rugpjūčio antroje pusėje. Dauguma aktyvių kovinių veiksmų baigsis iki šių metų pabaigos. Dėl to mes atnaujinsime Ukrainos valdžią visose mūsų prarastose teritorijose, įskaitant Donbasą ir Krymą“, – teigė K. Budanovas.

Jis sako, kad Rusijos taktika nepasikeitė, nors rusų pajėgos pasislinko į rytus, o pati Rusija patiria didžiulius nuostolius.

K. Budanovas teigia, kad Rusijos nesėkmės kare jo nestebina.

„Mes viską žinome apie savo priešą. Žinome apie jų planus beveik tuo metu, kai jie kuriami. Europa mato Rusiją kaip didelę grėsmę. Jie bijo jos agresijos.

Su Rusija kovojame jau aštuonerius metus ir galime pasakyti, kad ši plačiai reklamuojama Rusijos galia yra mitas. Ji nėra tokia galinga. Tai yra būrys žmonių su ginklais“, – pareiškė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos gynybos ministras: Ukraina pereina į „ilgąjį“ karo etapą

Tuo tarpu Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas penktadienį pareiškė, kad Ukraina pereina į „ilgąjį“ karo etapą.

Įraše savo „Facebook“ paskyroje ministras pastebėjo, kad pradėjusi karą prieš Ukrainą, Rusija tikėjosi, jog Ukraina greitai kapituliuos. Tokios nuomonės, pasak O. Reznikovo, laikėsi ir daug kas Vakaruose. Vis dėlto, kaip sako ministras, Ukrainos gynėjai padarė viską, kad taip nenutiktų.

Kita žiniasklaidoje aptarta data buvo gegužės 9-oji. Rusija tikėjosi iki šios dienos paskelbti pergalę Ukrainoje, tačiau tai irgi neįvyko. O. Reznikovas sako, kad Rusijos kariuomenė patyrė didžiulius nuostolius ir „nepasiekė jokio strateginio tikslo, pakeitė taktiką“.

„Taigi iki gegužės 9 dienos Rusija sulaukė strateginio pralaimėjimo – nepavyko sunaikinti Ukrainos valstybės kariniu įsikišimu ir galios pakeitimu į rusišką marionetę. Mes privertėme ją sumažinti tikslų mastą iki greito ir taktinio lygio“, – rašo O. Reznikovas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tokiomis aplinkybėmis žengiame į naują – ilgąjį – karo etapą. Norėdami nugalėti, turime kruopščiai planuoti resursus, vengti klaidų, projektuoti savo jėgas, kad priešas galiausiai neištvertų“, – tęsia ministras.

Taip pat, kaip sako O. Reznikovas, svarbus pokytis įvyko ir tarptautiniu lygmeniu.

„Per mėnesį Ukraina pasiekė integraciją gynybos srityje, kurios nepavyko pasiekti 30 metų. Iš partnerių gauname sunkiąją ginkluotę. Visų pirma, fronte jau dislokuotos amerikietiškos 155 mm haubicos M777. Prieš tris mėnesius tai buvo laikoma neįmanomu dalyku“, – teigė O. Reznikovas.

Ministras rašo, kad Ukrainos laukia itin sunkios savaitės.

„Kiek jų bus – tikrai niekas nepasakys. Šiuo laikotarpiu gynybą nuo agresoriaus palaikysime daugiausia mūsų pačių pajėgomis. Virš 1,5 tūkst. Ukrainos karių jau treniruojasi arba artimiausiomis dienomis pradės įvaldyti mūsų partnerių techniką, kad tada grįžtų kaip instruktoriai. Kažkas, kaip artileristai, tuoj pat stos į mūšį.

Kol sunkioji užsienio ginkluotė subalansuos pajėgas ir užtikrins lūžius Ukrainos naudai, praeis laiko. Jos buvimas dabar yra tikslingas, tai reikia suprasti“, – pridūrė O. Reznikovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų