REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusų kariai iš opukuotų Ukrainos žemių vagia maistą ir veža jį į Krymą, sako ukrainiečiai. Be to, rusai plėšia naujai įrengtus vaikų darželius – grobia naujus baldus ir išsiveža juos neaiškia kryptimi.

Rusų kariai iš opukuotų Ukrainos žemių vagia maistą ir veža jį į Krymą, sako ukrainiečiai. Be to, rusai plėšia naujai įrengtus vaikų darželius – grobia naujus baldus ir išsiveža juos neaiškia kryptimi.

REKLAMA

Rusijos okupuoto Melitopolio meras Ivanas Fiodorovas pareiškė, kad okupantai į Krymą veža ukrainietišką maistą ir plėšia vaikų darželius, rašo „UNIAN“.

Jis pažymėjo, kad iš Melitopolio jau išvyko 45–50 proc. gyventojų, dar 6–7 tūkst. žmonių nori išvykti iš miesto, tačiau rusų pajėgos jų neišleidžia.

„Rasistai elgiasi kaip tikra NKVD – jie vagia maistą iš mūsų ūkių ir gabena jį į laikinai okupuoto Krymo teritoriją. Jie taip pat užgrobė visus prekybos centrus, juose kainos 2–3 kartus didesnės nei Ukrainos prekybos centruose“, – sakė jis.

Pasak jo, okupantai užgrobtų sričių mokyklose dar nepradėjo mokymo proceso.

„Viskas, ką jie daro, tai plėšia mūsų naujus darželius, išneša naujus baldus, naują įrangą ir išveža neaiškia kryptimi... Jie atidarė kelias mokyklas, kad pademonstruotų savo propagandą, bet viskas baigėsi“, – aiškina meras.

REKLAMA
REKLAMA

Rusų kariai iš ukrainiečių vagia žemės ūkio techniką ir grūdus: „Plėšikavimo mastas tiesiog pribloškiantis“

Rusijos pajėgos iš užimtų Ukrainos teritorijų ūkininkų vagia žemės ūkio techniką ir grūdus, dar praėjusią savaitę pranešė CNN. Pasak ukrainiečių, vagysčių mastas yra tiesiog neįtikėtinas.

REKLAMA

Šaltiniai teigia, kad rusai iš ukrainiečių jau pavogė šimtus tūkstančių tonų grūdų. Teigiama, kad per pastarąsias savaites šis reiškinys tik įgavo pagreitį, nes Rusijos pajėgos užėmė dalį žemės ūkio prasme turtingų Ukrainos regionų – Chersoną, Zaporižę.

Dėl karo veiksmų Ukrainoje daugelyje vietų sėjos darbai buvo nutraukti arba sutrikdyti. Tai reiškia, kad dėl karo kyla grėsmė šių metų Ukrainos grūdų derliui.

Kyjivo ekonomikos mokyklos agrarinės srities specialistas Olegas Nivievskis CNN sakė, kad invazijos išvakarėse eksportui iš Ukrainos buvo paruošti šeši milijonai tonų kviečių ir 15 milijonų tonų kukurūzų. Didžioji dalis grūdų buvo laikomi šalies pietuose.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos gynybos ministerija ketvirtadienį pranešė, kad iki šiol pavogta apie 400 tūkst. tonų grūdų.

Chersono ir Zaporožės ūkininkai CNN pateikė daugiau informacijos apie vagystes.

Dar balandžio pabaigoje Rusijos kariai su Rusijoje registruotais sunkvežimiais iš Chersone esančių saugyklų išvežė apie 1,5 tūkst. tonų grūdų. Kitą dieną tie patys sunkvežimiai grįžo ir ištuštino suagyklas Novorajske.

Mariupolio meras Ivanas Fedorovas CNN žurnalistams parodė vaizdo įrašą, kruiame matyti Z raide pažymėti sunkvežimiai, išvežantys grūdus Krymo link.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„(Rusai – CNN) apvažiavo visus kaimus, kiekvieną kiemą ir ieškojo žemės ūkio technikos, grūdų, kuriuos vėliau grobė“, – kalbėjo jis.

„Čečėnų kariai, kovojantys už Rusiją, elgiasi kaip dešimtojo dešimtmečio nusikaltėliai. Pirmiausia jie siūlo pirkti grūdus už juokingai mažą kainą. Bet jei nesutinki, jie viską iš tavęs atima veltui“, – tęsė meras.

„Plėšikavimo mastas tiesiog pribloškiantis“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų