• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos žvalgyba skelbia, kad Rusijos pajėgos planuoja rengti provokaciją Zaporižios atominėje elektrinėje ir ketina dėl to apkaltinti Ukrainą, praneša „Freedom“.

Ukrainos žvalgyba skelbia, kad Rusijos pajėgos planuoja rengti provokaciją Zaporižios atominėje elektrinėje ir ketina dėl to apkaltinti Ukrainą, praneša „Freedom“.

REKLAMA

„Rusijos kariškiai dislokavo savaeigę sunkiąją artileriją „Pion“ su Ukrainos vėliava. Taip pat atsivežė asmenų priedangai, kurie turėtų būti „vietiniai gyventojai“ ir „atominės elektrinės darbuotojai“, – pranešama Ukrainos žvalgybos direktorate.

Naujienų portalas tv3.lt šeštadienį rašė, kad žvalgybininkų teigimu, Zaporižios atominė elektrinė yra apšaudoma iš Vodianoje (Zaporožios sritis) kaimo teritorijos ir yra ruošiamos įvairios provokacijos.

Praėjusią naktį vienas artilerijos smūgių pažeidė šiluminių trasų ir požeminių komunikacijos tinklų siurblių stotį, dar vienas smūgis diena anksčiau teko gaisrinės stočiai, kuri yra atsakinga už atominės jėgainės saugumą.

REKLAMA
REKLAMA

UNIAN teigiama, kad dėl Rusijos kariuomenės apšaudymo užsidegė miškingi plotai ir žolė gretimose teritorijose.

Skelbiama, kad Rusijos pajėgos nuolat kuria propagandinius vaizdus savo pačių reportažams. Šiuo tikslu neseniai buvo suvežti du autobusais „statistų“, kurie turėjo atlikti tariamų vietos gyventojų ir personalo vaidmenis. Tikrieji vietos gyventojai ir personalas atsisako dalyvauti tokio pobūdžio provokaciniuose projektuose, rašoma Ukrainos žvalgybos ataskaitoje.

REKLAMA

Ukrainiečiai taip pat tvirtino, kad į šalia esantį Enerhodaro miestą buvo atitemptas artilerijos pabūklas, ant kurio kažkodėl užkabinta Ukrainos vėliava. Baiminamasi, kad rusai gali bandyti dėl rengiamų išpuolių apkaltinti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas.

UNIAN praneša, kad Rusijos pajėgos Zaporižios AE okupavo dar kovo pradžioje, o elektrinės teritorijoje įsirengė iki 500 karių, tankai ir sunkioji artilerija. Darbuotojams tenka dirbti prižiūrint ginkluotiems kariams.

REKLAMA
REKLAMA

Rugpjūčio 5-ąją Rusijos pajėgos apšaudė elektrinės teritoriją, vėliau apšaudymai nuolatos kartojosi. Patys rusai neigia kaltinimus ir teigia, kad į elektrinę šaudo Ukrainos pajėgos.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“. Oficialiai Kremlius reikalauja Ukrainos atsisakyti savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.

Rusija jau beveik pusmetį bombarduoja Ukrainos teritoriją. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, o didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų