• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusai apšaudo Zaporižios atominę elektrinę, imituodami, kad šis apšaudymas vyksta iš Nikopolio pusės, pranešė elektrinės inžinierius BBC Ukraina atstovams. Elektrinės teritorijoje yra ir karinės rusų technikos, ginklų, amunicijos.

7

Rusai apšaudo Zaporižios atominę elektrinę, imituodami, kad šis apšaudymas vyksta iš Nikopolio pusės, pranešė elektrinės inžinierius BBC Ukraina atstovams. Elektrinės teritorijoje yra ir karinės rusų technikos, ginklų, amunicijos.

REKLAMA

„Visų pirma, ZN AE (Zaporižios atominėje elektrinėje) yra daug Rusijos Federacijos karinės technikos, didžiąją dalį inžinerinės technikos, „Uralų“ ir kitų mašinų jie vežė po pereinamomis galerijomis, per kurias personalas eina iš specialiojo korpuso į elektrinės energijos bloką.

Kasdieniame gyvenime šios galerijos tiesiog vadinamos „estakadomis“. Kuo toliau einama į elektrinės teritoriją, tuo įdomesnių objektų galima rasti po estakadomis. Tarkime prie antrojo specialiojo korpuso kartais stovi raketinių salvinių sistemų BM-21 Grad leistuvas su pilnai pakrauta amunicija“, –  pasakojo darbuotojas.

„Stoties teritorijoje yra aikštelė, kurioje saugomos sunkiųjų metalų konstrukcijos, pavyzdžiui, garo generatoriai. Taigi dabar joje yra Rusijos artilerijos įrenginiai, kurie apšaudo atominę elektrinę ir imituoja, kad vyksta apšaudymas iš Nikopolio. Aš asmeniškai mačiau apšaudymą iš šios aikštelės, mačiau išėjimą iš ten ir kur nuskrido. Nuo iššovimo iki pataikymo momento nepraėjo daugiau nei trys sekundės. Kiekvienas iš elektrinės darbuotojų matė ir girdėjo. Ir jie žino, iš kur raketos skrenda“, – sakė inžinierius.

REKLAMA
REKLAMA

„Financial Time“ taip pat skelbia, kad Rusija šiomis dienomis atsisakė įsileisti tarptautinius ekspertus į elektrinę. „Rusija pareiškė, kad kol kas neleis tarptautiniams inspektoriams patekti į didžiausią Europoje atominę elektrinę, nepaisant baimių dėl šio objekto būklės“, – rašo FT. 

REKLAMA

Karas Ukrainoje ir Zaporižios AE:

Zaporožios AE nuo kovo 4 dienos kontroliuoja Rusijos įsibrovėliai. Energodaras, palydovinis atominės elektrinės miestas, taip pat yra okupuotas.

Birželio 6 dieną TATENA vadovas Rafaelis Mariano Grossi pranešė, kad jo agentūra ruošia ekspertų misiją į didžiausią Europoje atominę elektrinę. Anot jo, tokio vizito prašė Ukraina. VĮ „Energoatom NAEK“ apkaltino M. Grossį melavimu ir pareiškė, kad nepritaria šiam vizitui.

REKLAMA
REKLAMA

2022 metų birželio 26 dieną tapo žinoma, kad prie Zaporižios AE okupantai ruošiasi kautynėms.

2022 metų birželio 29 dieną pasirodė informacija, kad elektrinėje okupantai ruošia rimtą provokaciją.

2022 m. birželio 30 d. TATENA pranešė, kad nutrūko ryšys su elektrine.

2022 metų liepos 2 dieną „Energoatom“ atkūrė ryšį tarp Zaporižios AE ir TATENA.

Rugpjūčio 5 dieną Rusijos okupantai tris kartus apšaudė atominės elektrinės pramoninę aikštelę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Energoatom“ duomenimis, Rusijos kariai Energodare šaudė elektrinės kryptimi ir pataikė į autotransformatoriaus aukštos įtampos ryšio liniją ir Zaporižios šiluminę elektrinę.

Kartu pabrėžiama, kad nepaisant okupantų provokacijų, elektrinė toliau dirba ir tiekia energiją į Ukrainos energetikos sistemą veikiančiomis linijomis. Atsižvelgiant į jų pajėgumą, buvo priimtas sprendimas iškrauti ir nuo tinklo atjungti vieną iš veikiančių atominės elektrinės blokų. Radioaktyviųjų medžiagų išmetimų neužfiksuota.

Rugpjūčio 6 dieną pasirodė informacija, kad vienas iš elektrinės energetinių blokų buvo atjungtas nuo elektros sistemos.

2022 metų rugpjūčio 11 dieną Rusijos kariai ne kartą šaudė elektrinės teritorijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų