Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainiečiai ožką paskelbė nacionaline didvyre po to, kai detonavo sprogmenis, kurios šalia Zaporižės ligoninės sužeidė mažiausiai 40 rusų karių, skelbia „The Guardian“.

Ukrainiečiai ožką paskelbė nacionaline didvyre po to, kai detonavo sprogmenis, kurios šalia Zaporižės ligoninės sužeidė mažiausiai 40 rusų karių, skelbia „The Guardian“.

REKLAMA

Ukrainos vyriausiojo žvalgybos direktorato teigimu, Rusijos karinės pajėgos užminavo teritoriją Kniski Rozdorių kaime netoli Zaporižios ligoninės, tokiu būdu sukurdami „žiedinę gynybą“. Visgi iš ūkinio pastato pabėgusi ožka nubėgo tiesiai į okupantų pasalą ir tokiu būdu detonavo eilę paslėptų sprogmenų.

Ukrainos gynybos žvalgybos atstovai teigė, kad dešimtys rusų kareivių, laukusių pasaloje, po virtinės sprogimų patyrė įvairių sužalojimų.

Tiesa, ar ožka, paskelbta nacionaline didvyre ir vadinama „Kyjivo ožka“. Teigiama, kad šis pavadinimas tarsi primena „Kyjivo vaiduokliu“ pramintą Ukrainos naikintuvo pilotą, kuris tapo šalies legenda po to, kai galimai numušė net 40 rusų okupantų lėktuvų prasidėjus invazijai šalyje.  

REKLAMA

V. Zelenskis kreipėsi į Glastonberio muzikos festivalio dalyvius, ragindamas siekti taikos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį kreipėsi į Glastonberio muzikos festivalio dalyvius Jungtinėje Karalystėje ir paragino sutelkti pastangas stabdant Rusijos pradėtą karą.

Anglų kalba įrašytas V. Zelenskio kreipimasis buvo parodytas dešimtims tūkstančių festivalio lankytojų pietvakarių Anglijoje, prieš į sceną užlipant roko grupei „The Libertines“.

Vilkėdamas jau Ukrainos lyderio įvaizdžio dalimi tapusius chaki spalvos kariškus marškinėlius, V. Zelenskis Verčio ūkyje (Worthy Farm) vykstančio festivalio dalyviams kalbėjo apie tai, kad „Rusija pavogė taiką“.

REKLAMA
REKLAMA

„Pandemija sustabdė milijonų žmonių gyvenimus visame pasaulyje“, – pareiškė prezidentas.

„Mes Ukrainoje taip pat norėtume gyventi kaip anksčiau, džiaugtis laisve ir šia nuostabia vasara“, – kalbėjo V. Zelenskis.

„Bet mes negalime to daryti, nes atsitiko šis baisus dalykas“, – pridūrė jis.

Pirmą kartą nuo 2019 metų į festivalį grįžusias minias jis paragino „skleisti tiesą apie Rusijos karą“ ir padėti pabėgėliams iš Ukrainos.

„Darykite spaudimą visiems žinomiems politikams, kad jie padėtų atkurti taiką Ukrainoje. Laikas – neįkainojamas, ir kiekviena diena yra matuojama žmonių gyvybėmis“, – paragino V. Zelenskis.

Prezidentas jau ne kartą kreipėsi vaizdo ryšio priemonėmis į įvairias organizacijas ir įvairių šalių vadovus ir organizacijas visame pasaulyje, įskaitant kreipimąsi į JK parlamentą, Europos Parlamentą ir JAV Kongresą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų