Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos miesto Mykolajivo meras paragino gyventojus palikti savo namus, jeigu šie nori likti gyvi.

Ukrainos miesto Mykolajivo meras paragino gyventojus palikti savo namus, jeigu šie nori likti gyvi.

REKLAMA

Kaip rašo CNN, Mykolajivo miesto meras Oleksandras Senkevyčius savo miesto gyventojus perspėjo, kad dėl rusų kariuomenės keliamos grėsmės civiliai turėtų palikti savo miestą.

„Kiekvienam, kuris nori likti gyvas, rekomenduoju palikti miestą. Šiuo metu Mykolajive vis dar likę gyventi apie 230 tūkst. žmonių“, – kalbėjo meras.

Meras pridūrė, kad situacija mieste yra itin bloga, kadangi rusų okupantai vykdo apšaudymus kiekvieną dieną.

Teigiama, kad evakuacijos keliais galėtų tapti Odesa, Kryvyi Rih ir Kyjivas. Per rusų kariuomenės atakas iš viso mieste buvo nužudyta 111 žmonių, dar 502 sužeisti, įskaitant 6 vaikus.

Ukrainos Chersone susprogdintas promaskvietiškos administracijos pareigūnas 

Rusijos pajėgų kontroliuojamame Ukrainos pietiniame Chersono mieste vienas Maskvos paskirtos vietos administracijos pareigūnas buvo nužudytas susprogdinus jo automobilį, penktadienį pranešė Rusijos naujienų agentūros.

REKLAMA

Šis incidentas papildė virtinę atakų prieš prokremliškus pareigūnus Ukrainos regionuose, kontroliuojamuose Maskvos pajėgų.

„Kaip rodo preliminarūs duomenys, jis žuvo. Jo automobilyje buvo padėtas sprogstamasis įtaisas“, – vienas Chersono srities administracijos atstovas sakė rusų naujienų agentūrai „Interfax“, patvirtindamas kitų agentūrų pranešimus.

Maskvos primestos Chersono administracijos vadovo pavaduotojas Kirilas Stremousovas naujienų agentūrai „RIA Novosti“ patvirtino žuvusiojo tapatybę.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip, mirė vienas iš mano darbuotojų. Jaunimo ir sporto skyriaus vedėjas Dmytro Savlučenka“, – pranešė K. Stremousovas.

Miesto civilinės ir karinės administracijos spaudos tarnyba naujienų agentūrai TASS teigė, kad tai buvo „tikslinė žmogžudystė“, ir pridūrė, kad pareigūnas buvo vienintelė sprogimo auka.

Nuo vasario pabaigos padaugėjo išpuolių prieš prokremliškus pareigūnus Maskvos kontroliuojamuose Ukrainos regionuose.

Trečiadienį prorusiškas pareigūnas Čornobajivko kaime išgyveno sprogus jo automobilyje padėtai bombai, o Chersono srities kalėjimo tarnybos vadovas buvo sužeistas birželio 18 dieną sprogus bombai.

Gegužės pabaigoje per sprogimą buvo sužeistas Maskvos paskirtas Ukrainos pietinio Enerhodaro miesto, kuriame yra didžiausia Europoje Zaporižios atominė elektrinė, vadovas, o dėl sprogimo Maskva apkaltino ukrainiečių nacionalistus. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų