REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Ukraina pareiškė sustabdžiusi Rusijos mėginimą pasiųsti savo karius į jos teritoriją, prisidengiant humanitarine misija, o šis incidentas padidino Vakarų šalių nerimą, kad Maskva planuoja invaziją į kaimyninę valstybę.

REKLAMA
REKLAMA

 

„Didžiulė kolona judėjo Ukrainos dienos link, lydima Rusijos karių ir karinės technikos“, – Ukrainos prezidento Petro Porošenkos biuro atstovo pavaduotojas Valerijus Čalas nurodė penktadienio vakarą, duodamas interviu televizijai.

REKLAMA

„Ta humanitarinė kolona su „taikdariais“, esą pagal susitarimą su Tarptautiniu Raudonojo Kryžiaus komitetu Ukrainoje, turėjo įvažiuoti – veikiausiai siekiant išprovokuoti didelio masto konfliktą“, – pridūrė jis.

V.Čalas sakė, kad tas mėginimas buvo sustabdytas diplomatiniais kanalais, tačiau daugiau detalių nepateikė.

Jis pridūrė, kad Raudonasis Kryžius paneigė, jog Rusija koordinavo su juo planus dėl šios „humanitarinės kolonos“ pasiuntimo į Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Rusijos URM atstovė Marija Zacharova sakė, kad V.Čalo pareiškimas yra netiesa.

„Kiekvieną kartą Kijevas tampa vis išradingesnis, kurdamas pasakas“, – pareiškė ji, pabrėždama, kad prieš pasiunčiant Rusijos karius į užsienį turėtų būti atliktos specifinės procedūros.

Ukrainos „Nacionalinė gvardija tikriausiai turėjo raportuoti apie savo laimėjimus, todėl jie apsimetė, kad jų iškovojo“, spėliojo M.Zacharova.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas sakė kalbėdamas telefonu: „Mes nežinome apie kalba (ukrainiečiai), nes nieko panašaus neįvyko.“

Penktadienį JAV ambasadorė prie Jungtinių Tautų Samantha Power (Samanta Pauer) pasmerkė Rusijos pasiūlymą sukurti humanitarinius koridorius, kuriais būtų teikiama pagalba civiliams rytų Ukrainoje, įstrigusiems dėl įnirtingų susirėmimų tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų sukilėlių. Daugelis tų gyventojų yra likę be elektros ir geriamojo vandens.

REKLAMA

Rusijos gynybos ministerija penktadienį pranešė baigusi karines pratybas pietų Rusijoje netoli sienos su Ukraina, kurias Jungtinės Valstijos vadino provokuojančiomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų