Turkijos politinis elitas tęsia regiono destabilizacijos kursą, teigia Topwar puslapio analitikas. Ankara vienu metu įvykdė informacinius smūgius Europos Sąjungai, Kiprui ir Irakui.
Turkijos ministras pirmininkas Recepas Tayyipas Erdoganas eilinį kartą pažadėjo įšaldyti santykiu su 27 Europos Sąjungos valstybėmis, jei 2012 metų liepą ES vadovavimą perims Kipras. Anot Turkijos premjero, jo valstybė nenori turėti jokių santykių su vadinamąja „Kipro Respublika“, nes Ankara jos nepripažįsta ir to daryti nesiruošia.
Erdoganas pažymėjo, kad Turkija pasisako už Kipro susijungimą, ir esą tik po to sutiktų kalbėti apie jo pirmininkavimą Europos Sąjungai.
Turkijos ministras pirmininkas taip pat pagrasino (ir tai yra jau nebe pirmas įspėjimas), kad Ankara imsis „griežtų atsakomųjų priemonių“, jei Nikosija tęs savarankiškas naftos ir dujų šaltinių paieškas Viduržemio jūroje arba bandys tai daryti su Izraelio pagalba.
Svarbu pažymėti ir tai, kad Egemenas Bagis, Turkijos Europos reikalų ministras, teigia, kad Ankara tvirtai pasiryžusi ir toliau siekti pilnateisės narystės Europos Sąjungoje, ir jokie kiti variantai Turkijo netenkina.
Tuo tarpu Europos Komisija paragina Turkiją tęsti derybas ir išreiškė susirūpinimą dėl Turkijos ir Kipro konflikto.
Tuo pat metu Turkija aktyviai ruošia savo karines pajėgas įsiveržimui į Iraką. Prie Turkijos ir Irako sienos ir toliau kaupiami nauji kariuomenės padaliniai ir karinė technika. Teigiama, kad Turkijos invazija į Iraką su tikslu nukauti Kurdų separatistų pajėgas yra neišvengiama.
Turkijos prezidentas jau apsilankė pasienyje. Šis vizitas turėjo pakelti padalinių kovinę dvasią. Svarbu pažymėti, kad Ankara jau įvykdė keletą smulkesnių karinių operacijų Irako teritorijoje.
Tuo pat metu Turkijos teritorijoje vyksta masiniai kurdų aktvyvistų areštai. Per keletą pastarųjų dienų buvo suimta daugiau nei 100 žmonių, tarp kurių ne tik radikalūs aktyvistai, bet ir legalios partijos „Taika ir demokratija“ atstovai.
Pasak analitikų, Bagdadas jau išreiškė protestą dėl Irako sienų pažeidinėjimų. Į Ankarą buvo išsiųstas Irako užsienio reikalų ministras, kuris išsakė oficialią šalies poziciją šiuo klausimu.
Teigiama, kad tokia Turkijos politika yra nukreipta į šalies siekius tapti didžiąja galia, turinčia svorio pasaulio politinėje arenoje. Tuo tarpu JAV eskeprtai jau teigia, kad Turkija šiuo metu yra ne tik „prarastas sąjungininkas“, bet ir „Artimųjų Rytų galvos skausmas“.