Nueinantis britų ministras pirmininkas Tony Blairas trečiadienį turbūt nebus paskirtas specialiuoju diplomatinio ketverto (Ketverto) įgaliotiniu spręsti Artimųjų Rytų krizę. Jo įgaliojimai turėtų apimti Palestinos politinių ir ekonominių reformų sritis.
Ketverto nariai - Jungtinės Amerikos Valstijos, Europos Sąjunga, Rusija ir Jungtinės Tautos trečiadienį turėjo perduoti savo viešus pageidavimus ir paskelbti, jog T. Blairas sutinka dirbti pagal jų sostinių ir Niujorko nurodymus, sakė žurnalistams nepanoręs būti įvardintas pareigūnas. Jis kalbintas po Ketverto atstovų brifingo Jeruzalėje antradienį.
Antradienį aukštas amerikiečių pareigūnas paneigė, jog kandidatūrą ir patį posto steigimą gali blokuoti rusai, apie ką buvo diskutavusi Izraelio spauda. Pasak jo, Rusija parodė mažiausiai entuziazmo, bet neprotestavo.
Bet trečiadienį dienraštis "Independent" rašo, kad tiesiog paskutinę derybų minutę Rusija atšaukė savo anksčiau duotą sutikimą. Rusijos atstovai pareiškė, kad jiems reikia pasikonsultuoti Maskvoje. Kada sprendimas bus priimtas - neaišku.
Ketvertas tarėsi po to, kai pirmadienį Izraelio, palestiniečių, Jordanijos ir Egipto susitikime buvo sustarta paremti teisėtą Palestinos autonomijos prezidentą Mahmoudą Abbasą jo kovoje su HAMAS ekstremistais.
HAMAS islamistiniai radikalai, po porą savaičių trukusių kruvinų susirėmimų, privertė prezidentui lojalias autonomijos saugumo pajėgas (jų branduolį sudaro FATAH) pasitraukti iš Gazos ir paliko palestiniečius su dviem vyriausybėmis – naująja, - paskelbta M. Abbaso ir HAMAS, kuri de facto kontroliouoja dalį teritorijos.