Anot leidinio, tai gali leisti Rusijos kariuomenei pradėti aktyviau veikti fronte.
„Ilgainiui sumažėjusi Amerikos parama greičiausiai privers Ukrainą užleisti daugiau teritorijos. Rusijos pajėgos dabar laiko apie 20 proc. Ukrainos teritorijos ir nori daugiau“, – skelbia leidinys.
Ukrainai trūksta JAV paramos
Straipsnyje primenama, kad Vladimiras Putinas yra sakęs, jog Rusija nori užgrobti visą Donbasą, Ukrainos pajūrio regionus.
„Rusija patyrė dešimtis tūkstančių aukų, kad užimtų Bachmuto miestą, kurį abi pusės vadino „mėsmale“. Ukrainai reikėjo daug amunicijos, kad kelis mėnesius galėtų atremti Rusijos atakas prieš miestą. Šiandien ji greitai pritrūktų atsargų ir turėtų bėgti – o Rusijai jos pergalė kainuotų mažiau. Tai žinodama Rusija gali pradėti aktyviau spausti“, – teigiama tekste.
Pasak leidinio, Europos šalys bando kompensuoti amerikiečių pagalbos trūkumą, tačiau visiškai jos pakeisti nepajėgia. Ypač atkreiptinas dėmesys į Europos problemą gaminant artilerijos sviedinius.
„Anksčiau JAV atsisakydavo karo veiksmų, dažniausiai po pralaimėjimų mūšio lauke arba kai visuomenė prarasdavo pasitikėjimą. Nė vienas iš šių atvejų negalioja Ukrainai. Karas atsidūrė aklavietėje, tačiau Ukraina nepralaimės. Ir dauguma amerikiečių vis dar remia pagalbos teikimą“, – sako „The New York Times“.
Stoltenbergas: NATO šalys netiekia Ukrainai „pakankamai amunicijos“
NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, kad Aljanso narės „netiekia Ukrainai pakankamai amunicijos“ ir kad dėl jų stygiaus Rusija įstengė nustumti Kyjivo pajėgas atgal.
„Ukrainiečiams netrūksta drąsos. Jiems trūksta amunicijos, – žurnalistams sakė J. Stoltenbergas. – Kartu mes esame pajėgūs suteikti Ukrainai tai, ko jai reikia. Dabar turime parodyti politinę valią tai padaryti“.
J. Stoltenbergo perspėjimas nuskambėjo tuo metu, kai pagrindinių Kyjivo rėmėjų – JAV – karinę paramą Kongrese vis dar blokuoja griežtosios linijos respublikonai, nepritariantys prezidentui Joe Bidenui.
„Visos sąjungininkės turi stengtis iš paskutiniųjų ir skubiai tiekti. Kiekviena delsimo diena turi realių pasekmių mūšio lauke Ukrainoje, – sakė Vakarų karinio aljanso generalinis sekretorius. – Taigi tai yra lemiamas momentas ir būtų didelė istorinė klaida leisti Putinui nugalėti.“
Ukrainos ir Vakarų pareigūnai teigia, kad Kyjivo pajėgos ginkluotės kiekiu atsilieka nuo Rusijos, nes mažėja pagrindinių rėmėjų parama.
Neseniai po įnirtingo mūšio Ukraina buvo išstumta iš strategiškai svarbaus Avdijivkos miesto, o jos kariai stengiasi sustabdyti tolesnį Rusijos veržimąsi.
Kol politinė aklavietė stabdo Vašingtono paramą, Europos šalys stengiasi padidinti savo pramonės šaudmenų ir ginklų gamybą.
„Mums reikia sprendimų daugiau investuoti į gynybos pramonę, – sakė J. Stoltenbergas. –Turime užtikrinti, kad mūsų vyriausybės sudarytų kontraktus su gynybos pramone, kad ši galėtų priimti komercinius sprendimus didinti gamybą.“
Europos Sąjunga pradėjo eilę iniciatyvų, siekdama didinti gamybos apimtis, ir tvirtina, kad jos didėja.
Tačiau 27 valstybių blokas gerokai atsiliko nuo pernai duoto pažado iki šio mėnesio suteikti Ukrainai milijoną artilerijos sviedinių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!