Įtariama, kad trečiadienį pietinėje Džordžijos valstijoje esančioje Apalačių vidurinėje mokykloje paauglys nušovė du bendramokslius, kuriems taip pat buvo 14 metų, ir du mokytojus.
Per išpuolį taip pat buvo sužeisti devyni žmonės, daugiausia vaikai. Pareigūnai teigė, kad jie sveiksta.
Įtariamojo tėvas, 54-erių Colinas Gray, buvo sulaikytas. Jam pateikti keturi kaltinimai netyčiniu nužudymu, du kaltinimai antrojo laipsnio žmogžudyste ir aštuoni kaltinimai žiauriu elgesiu su vaikais.
Jis jau ne pirmas amerikietis, kuriam pareikšti kaltinimai netyčine žmogžudyste dėl savo vaiko veiksmų per šaudymo incidentą mokykloje.
Kaltinimai pateikti, mat C. Gray sąmoningai leido savo sūnui turėti ginklą, spaudos konferencijoje sakė Džordžijos tyrimų biuro direktorius Chrisas Hosey.
Televizija CNN, remdamasi neįvardytais šaltiniais, pranešė, kad išpuolio metu panaudotą šaunamąjį ginklą, AR 15 tipo automatinį šautuvą, paaugliui padovanojo jo tėvas.
Džordžijos tyrimų biuras teigė, kad įtariamajam bus pateikti kaltinimai kaip suaugusiam asmeniui. Penktadienį jis turi stoti prieš teismą, kuriame, manoma, bus pateikta daugiau kaltinimų.
„Tyrimas dėl šaudymo Apalačių vidurinėje mokykloje vis dar vyksta“, – sakoma socialiniame tinkle „X“ paskelbtame biuro pareiškime.
„Tai antroji labai sudėtingo tyrimo diena ir svarbiausia, kad byla būtų vientisa“, – rašoma toliau ir priduriama, kad bus atlikta visų keturių aukų autopsija.
Jungtinėse Valstijose, kur šaunamųjų ginklų yra daugiau nei gyventojų ir kur net galingų karinių šautuvų įsigijimo taisyklės nėra griežtos, šaudymo incidentai yra tapę tapę liūdna kasdienos norma.
Pastaraisiais mėnesiais vis dažniau kalbama apie tėvų atsakomybę už masines šaudynes, ypač tas, kurias įvykdo nepilnamečiai.
„Kaip galima turėti šautuvą, ginklą namuose, neužrakintą ir žinoti, kad jūsų vaikas žino, kur jis yra?“ – ketvirtadienį kalbėdamas su žurnalistais Viskonsine apgailestavo prezidentas Joe Bidenas.
„Tėvai turi būti patraukti atsakomybėn, jei leidžia savo vaikams prieiti prie šių ginklų“, – pridūrė jis.
„Gyvenimo faktas“
Penkiolikmečio, nušovusio vienoje JAV Mičigano valstijos mokykloje keturis žmones, tėvai balandį buvo nuteisti kalėti nuo 10 iki 15 metų. Ši precedento neturinti byla buvo atidžiai stebima visoje šalyje.
Jennifer Crumbley ir jos vyras Jamesas yra pirmieji mokyklos šaulio tėvai, kurie Jungtinėse Valstijose nuteisti pagal kaltinimus netyčine žmogžudyste dėl jų vaiko veiksmų.
Apklausos rodo, kad dauguma rinkėjų pasisako už griežtesnę šaunamųjų ginklų naudojimo ir įsigijimo kontrolę, tačiau įtakinga JAV lobistinė organizacija Nacionalinė šaulių asociacija (NRA) nepritaria papildomiems apribojimams, o įstatymų leidėjai nesiryžta imtis jokių veiksmų.
„Man nepatinka, kad tai yra gyvenimo faktas“, – ketvirtadienį kreipdamasis į minią Arizonos valstijoje esančiame Finikse apie šaudymo incidentus mokyklose sakė respublikonų kandidatas į viceprezidentus J. D. Vance'as.
Jis paragino sustiprinti saugumą JAV mokyklose.
Demokratų partijos kandidatė į prezidentus Kamala Harris į tai greitai sureagavo ir socialiniame tinkle „X“ pareiškė, kad šaudymo incidentai mokyklose „nėra tik gyvenimo faktas“.
„Taip neturi būti. Galime imtis veiksmų, kad apsaugotume savo vaikus, ir mes tai padarysime“, – rašė ji.
Jos kandidatas į viceprezidentus Timas Walzas pritarė ir pavadino J. D. Vance'o komentarą apgailėtinu.
„Negalime apleisti savo vaikų – jie nusipelnė daugiau“, – platformoje „X“ rašė jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!