Ilgame įraše „Telegram“ kanale, pirmajame komentare po suėmimo, P. Durovas sakė, jog „stebina“ tai, kad jis laikomas atsakingu už kitų žmonių turinį. „Naudoti įstatymus, sukurtus dar prieš išmaniųjų telefonų erą, ir apkaltinti generalinį direktorių už trečiųjų šalių padarytus nusikaltimus jo valdomoje platformoje yra klaidingas požiūris“, – sakė jis.
P. Durovas kaip „visišką netiesą“ kritikavo teiginius, kad „Telegram“ yra tarsi koks „anarchinis rojus“, ir tvirtino: „Kasdien panaikiname milijonus žalingų pranešimų ir kanalų“.
Jis neigė Prancūzijos kaltinimus, kad Paryžius negavo „Telegram “atsakymų į jos prašymus, ir sakė asmeniškai padėjęs Prancūzijos valdžios institucijoms „sukurti karštąją telefono liniją su „Telegram“, kad būtų galima kovoti su terorizmo grėsme Prancūzijoje“.
„Augimo skausmai“
Vis dėlto pranešimo pabaigoje P. Durovas sušvelnino toną ir sakė, kad sparčiai didėjantis „Telegram“ vartotojų skaičius, jo nuomone, dabar visame pasaulyje siekiantis 950 mln., „sukėlė augimo skausmus ir leido nusikaltėliams lengviau piktnaudžiauti mūsų platforma“. „Štai kodėl išsikėliau tikslą garantuoti, kad šiuo atžvilgiu mes gerokai patobulėsime“, – sakė jis.
„Tikiuosi, kad po rugpjūčio įvykių „Telegram“ ir apskritai visa socialinių tinklų pramonė taps saugesnė ir stipresnė“, – pridūrė P. Durovas.
Jis taip pat sakė, kad jeigu „Telegram“ negali susitarti su vietos reguliavimo institucijomis dėl „tinkamos privatumo ir saugumo pusiausvyros“, „esame pasirengę palikti tą šalį“.
Po keturių dienų arešto Prancūzijoje 39 metų P. Durovui buvo pateikti keli kaltinimai nesugebėjimu apriboti ekstremistinį ir nelegalų turinį „Telegram“ kanale. Jis sulaukė kolegos technologijų magnato ir socialinio tinklo X vykdomojo direktoriaus Elono Musko, paskelbusio komentarus su grotažyme #FreePavel, paramos.
P. Durovas buvo suimtas rugpjūčio 24 d. Buržė oro uoste prie Paryžiaus, atvykęs privačiu lėktuvu, ir apklaustas tyrėjų, vėliau lygtinai paleistas už 5 mln. eurų užstatą ir su sąlyga, kad du kartus per savaitę atvyks į policijos nuovadą ir liks Prancūzijoje.
P. Durovas yra mįslinga, retai viešai pasisakanti asmenybė, Rusijos, Prancūzijos ir Jungtinių Arabų Emyratų, kuriuose įsikūręs „Telegram“ kanalas, pilietis. Žurnalas „Forbes“ jo turtą vertina 15,5 mlrd. dolerių, tačiau jis išdidžiai propaguoja asketiško gyvenimo dorybes, maudosi šaltame vandenyje, negeria alkoholio ir kavos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!