Kaip pažymi analitikai, karas keičia savo pobūdį, ir tai turės įtakos visiems būsimiems konfliktams pasaulyje.
Įsiverždama į Kurską, Ukraina pasiekė operatyvinį netikėtumą, pasinaudodama nepakankamu Rusijos pasirengimu pasienio rajonuose. Ši kampanija parodė, kad netikėtumas vis dar įmanomas net ir šiuolaikinėmis sąlygomis, kai priešas gali stebėti pajėgų pasirengimą ir koncentraciją, bet negali patikimai įžvelgti ketinimų.
ISW analitikai mano, kad Ukrainai gali būti naudinga tai, kad Rusijos pajėgos kelis mėnesius puolė beveik paleis visą fronto liniją, o ne statė didelius įtvirtinimus užnugaryje. Analitikai pažymėjo, kad Ukraina gali atkurti operatyvinį manevrą planuodama ir vykdydama keletą mažesnių, vienas po kito einančių kontrpuolimų, užuot sudavusi vieną lemiamą smūgį.
Pamokos sąjungininkams
Be to, ISW analitikai pažymėjo, kad karas Ukrainoje suteikia svarbių pamokų, kurias Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai turėtų išmokti.
Šis konfliktas – pirmasis didelis karas, kuriame pastebėti keli technologiniai reiškiniai, kurie neabejotinai bus būdingi ateities karams. Visų pirma tyrėjai pabrėžia priešlėktuvinės gynybos darbą prieš masinius ir reguliarius raketų ir dronų smūgius, masinį įvairių tipų dronų, įskaitant jūrinius, naudojimą naikinti pagrindinius antžeminius taikinius uoste ir jūroje.
Analitikai pažymi, kad mūšio lauke svarbūs eksperimentai, kaip matoma ir Kursko srityje.
„Toks požiūris kontrastuoja su pavojumi įstrigti gynyboje ir pabrėžia nuolatinio prisitaikymo poreikį šiuolaikinio karo kontekste“, – teigiama ataskaitoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!