"Al Qaeda" tinklas vieną islamistų kovotojų vadą, praėjusį pasirengimą Afganistane, paskyrė savo atstovu Mogadiše, ketvirtadienį pranešė Somalio vyriausybė.
"Jie (islamistų lyderiai) po ilgų konsultacijų su "al Qaeda" paskyrė Adeną Hashi Ayro (Adeną Hašį Airą) "al Qaeda" operacijų vadovu Mogadiše", - Somalio sostinėje teigė gynybos viceministras Saladas Ali Jelle (Saladas Alis Dželė).
Pasak jo, A.H.Ayro šią savaitę Mogadiše asmeniškai vadovavo sukilėlių susirėmimams su Somalio vyriausybės pajėgomis ir jų sąjungininkais iš Etiopijos.
Prieš tai A.H.Ayro vadovavo šešis mėnesius Mogadišą kontroliavusio islamistų judėjimo kariniam sparnui "Shabab".
Jungtinės Valstijos seniai kaltina jį palaikant ryšius su "al Qaeda".
JAV ambasadorius Kenijoje Michaelas Rannebergeris (Maiklas Ranebergeris), taip pat atsakingas už Somalį, trečiadienį sakė, kad A.H.Ayro siekia reorganizuoti islamistų pajėgas Mogadiše, kur jos, kaip manoma, rengia partizanines atakas.
Persijos įlankoje prasidėjo Irano jūrų laivyno karinės pratybos
Iranas ketvirtadienį Persijos įlankoje pradėjo daugiau kaip savaitę truksiančias karinio jūrų laivyno pratybas, kuriose dalyvauja nedideli laivai su raketų paleidimo įranga ir taktiniai povandeniniai laivai, pranešė valstybinė televizija.
Šios pratybos yra naujausios iš virtinės Irano kariuomenės manevrų Persijos įlankoje, kur Jungtinės Valstijos dislokavo antrąjį lėktuvnešį, tokiu būdu, daugelio analitikų nuomone, perspėdamos Teheraną dėl jo branduolinių ambicijų.
Valstybinė televizija pažymėjo, kad Irano karinių jūrų pajėgų pratybos "rodo jų gynybinę galią saugant Persijos įlanką". Pasak televizijos, pratybos vyks iki kovo 30 dienos.
Kariuomenės ekspertai tokias pratybas regi kaip jėgos demonstravimą strategiškai svarbiame vandens kelyje, kuriuo plukdomi du penktadaliai parduodamos pasaulio naftos, ir teigia, kad jomis siekiama atgrasyti Jungtines Valstijas nuo agresijos Irano atžvilgiu.
Per ankstesnes pratybas Iranas išbandė patobulintas savo gamybos raketų sistemas ir kitą ginkluotę.
Nors Irano technologijos neprilygsta JAV pajėgų ginklams, ekspertai mano, kad jos vis tiek galėtų sutrikdyti laivybą Persijos įlankoje ir žaliavinės naftos gabenimą.