• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nugalėtiems Somalio islamistams pirmadienį palikus savo paskutinę citadelę, esančią į pietus nuo sostinės, ir atvykus į ją Etiopijos kariams bei Somalio vyriausybinėms pajėgoms, beveik dvi savaites trukęs karas, regis, baigėsi.

REKLAMA
REKLAMA

Islamistai pripažino pralaimėjimą, bet žadėjo tęsti partizaninę kampaniją prieš Etiopijos pajėgų remiamą Somalio vyriausybę, kuri nedelsdama paskelbė apie priemones taikos padėčiai šalyje grąžinti.

REKLAMA

Premjeras Ali Mohamedas Gedi, kuris įsakė sostinės Mogadišo gyventojams atiduoti ginklus ir pagrasino, kad priešingu atveju nuginklavimas bus priverstinis, sakė, kad strategiškai svarbus Kisimajo uostamiestis krito ir kad islamistai iš jo dingo.

"Kisimajas jau vyriausybės rankose. Islamistai pabėgo, ... oro uostas ir jūrų uostas laisvi. Dar vyksta kelios baigiamosios operacijos", - Mogadiše sakė A.M.Gedi.

REKLAMA
REKLAMA

"Pergalė ne visuomet būna kurios nors vienos pusės. Tegu jie pasidžiaugia, mes laukiame savo valandos ir niekada neprarasime vilties, - sakė islamistų vadas Yaqubas Moalimas Ishakas. - islamiškosios pajėgos vis dar galingos ir nesiliaus kovojusios su įsibrovėliais iš Etiopijos".

Somalis paprašė Kenijos uždaryti savo sieną, kad jos negalėtų kirsti bėgantys islamistų lyderiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Kenijai svarbu, kad šie žmonės nepatektų į (jos teritoriją) ... Tai pavojingi žmonės", - sakė informacijos ministras Ali Jama, kuris pridūrė, kad islamistai bėgo Ras Kambonio ir Afmadou kryptimi, Kenijos sienos link.

Nairobyje Kenijos pareigūnai sakė, kad dar negavo nurodymų uždaryti 700 km ilgio sieną, bet pridūrė, kad sustiprino patruliavimą sausumoje ir ore, ypač - pasienyje esančio Ras Kambonio, Indijos vandenyno pakrantės miško, rajone.

REKLAMA

A.M.Gedi vėl kreipėsi į Afrikos Sąjungą (AS) prašydamas dislokuoti taikdarius. Islamistai, birželį užėmę Mogadišą ir išplėtę savo kontrolę į šalies pietus ir centrinius rajonus, priešinosi tokiam žingsniui.

Kisimajo praradimas užbaigė įvykių eigos posūkį, kuris nulėmė islamistų likimą ir kuris gruodžio 20 dieną prasidėjo tiesiogine Etiopijos pajėgų intervencija silpnai laikinajai vyriausybei paremti. Vyriausybė buvo įsikūrusi Baidojoje, esančioje 250 km į šiaurės vakarus nuo Mogadišo, o dabar ketina vėl persikelti į sostinę.

REKLAMA

A.M.Gedi sostinėje paskelbė trijų dienų nusiginklavimo planą. Jis sakė, kad vietos lyderiai, vyresnieji ir pilietinė visuomenė susitarė dėl šio proceso ir kad jeigu tai nebus savanoriška, "vyriausybė yra užsitikrinusi Mogadišo paramą ginklams surinkti jėga".

Suirutė Somalyje prasidėjo po to, kai 1991 metais buvo nušalintas diktatorius Mohamedas Siadas Barre. Šalies teritoriją pasidalijo genčių karo vadai, kurių kai kurie dabar remia vyriausybę.

(BNS. Šios informacijos atgaminimas draudžiamas)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų