Šis bjaurus virusas, kurį 2019 m. pirmą kartą aptiko „Kaspersky“ saugumo komanda, gali pavogti visus asmeninius duomenis. Tačiau kartą įdiegtas jis taip pat gali pradėti pasirašinėti brangias prenumeratas be nieko neįtariančių „Android“ savininkų sutikimo.
Kaip virusas patenka į įrenginius?
Lengviausias būdas įsilaužėliams įdiegti „Necro“ yra per vadinamasias modifikacijas. Šios modifikuotos programėlės žada pasiūlyti papildomų funkcijų, palyginti su tomis, kurios yra oficialiose programėlėse, pavyzdžiui, „WhatsApp“ ir „Spotify“.
Ši viliojančiai skambanti programinė įranga nėra prieinama per „Google Play“ parduotuvę, vietoj to naudotojai ją įkelia iš pašalinių šaltinių. Net jei niekada nepridedate programėlių iš neoficialių šaltinių, vis tiek turite būti budrūs.
Atrodo, kad kelios „Google Play Store“ programos taip pat buvo užkrėstos „Necro“, todėl ši grėsmė kelia dar didesnį nerimą.
Kaip galite išvengti įsilaužėlių atakos?
Siekdama, kad daugiau vartotojų netaptų „Necro“ aukomis, „Kaspersky“ paskelbė keletą gyvybiškai svarbių patarimų, kurių vertėtų neignoruoti.
Pateikiame tris svarbiausius patarimus, kurie padės jums išlikti saugiems.
- Bendrovė „Kaspersky“ primygtinai pataria nesisiųsti programų iš neoficialių šaltinių, nes įrenginio užkrėtimo rizika yra labai didelė. Antra, „Google Play“ ir kitose oficialiose platformose esančias programėles taip pat reikėtų vertinti su sveika skepticizmo doze. Net tokia populiari programėlė kaip „Wuta Camera“, turinti 10 mln. atsisiuntimų, pasirodė bejėgė prieš „Necro“. Būtinai apsaugokite savo įrenginius, kad virusas neužkluptų netikėtai.
- Prieš atsisiųsdami patikrinkite programėlės puslapį parduotuvėje. Bendrovė „Kaspersky“ teigia, kad rekomenduoja peržiūrėti atsiliepimus su žemais įvertinimais, nes jie paprastai įspėja apie galimus spąstus. Puikūs atsiliepimai gali būti suklastoti, o aukštą bendrą įvertinimą lengva išpūsti.
- Neieškokite modifikacijų ar nulaužtų versijų. Tokiose programėlėse beveik visada būna prikimšta įvairiausių Trojos arklių: nuo pačių nekenksmingiausių iki mobiliųjų šnipinėjimo programų, tokių kaip „CanesSpy“.
Pasak „Kaspersky“, viena programa, pavadinta „Wuta Camera“, iš „Google Play“ buvo atsisiųsta daugiau nei 10 milijonų kartų, kol „Necro“ buvo aptikta ir pašalinta iš nuotraukų redagavimo paslaugos. Viruso sklaidos mastas yra ypač didelis, tad svarbu išlikti budriems.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!