Netoli fronto linijos 25-osios atskirosios oro desantininkų brigados ukrainiečių kariai dirba kartu su užsienio savanoriais, kurie mokosi valdyti ir konstruoti dronus, skelbia „United 24 Media“.
Užsienio savanoriai
Savanoriai atvyko iš viso pasaulio, dauguma jų yra iš Ukrainos sąjungininkių šalių: Jungtinių Amerikos Valstijų, Anglijos, Kanados, Airijos ir Australijos. Šių žmonių dauguma yra vyrai nuo 19 iki 30 metų amžiaus. Patirties nereikia, tik noro sunkiai dirbti ir tarnauti Ukrainai.
Toby‘is yra naujausias grupės narys ir nekantrauja išmokti dirbti. Jis skrido iš dviejų miestų į Berlyną (Vokietija), o paskui sėdo į kelis traukinius, kurie nuvežė jį į Ukrainą. Kaip varomąją jėgą, paskatinusią jį atvykti, jis įvardija „laisvę“.
„Ukrainiečiai nusipelnė laisvės, – sako jis, – o rusai turi liautis. Dėl karo jie turi būti sunaikinti“.
Antonas, būrio vadas ukrainietis, sako, kad tokie savanoriai kaip Toby‘is jį palaiko. Po beveik dvejų su puse metų karo ukrainiečių kariai yra pavargę, nes kariavo kelis mėnesius iš eilės, beveik neturėdami laisvo laiko.
„Šie vaikinai nori būti čia. Užsienio savanoriai yra pasirengę ir nori dirbti. Jie atvyksta kupini energijos ir trokšta mokytis, todėl mano darbas yra malonesnis“, – teigia Antonas.
Mokosi valdyti dronus
Netoli kareivinių yra atskira vieta, kurioje savanoriai mokosi valdyti dronus. Pasak amerikiečio savanorio Kimo dabar daugiau kaip 60–70 proc. paramos Ukrainai atitenka dronams.
Nors vidutinis vieno bepiločio orlaivio sėkmės procentinis rodiklis yra tik 25 proc., kai dronai pasiekia taikinius, jie yra tikslesni už nevaldomus artilerijos sviedinius. Be to, jie kainuoja tik dalį tokios artilerijos kainos.
Dronų valdymas ir inžinerija
Išmokti valdyti dronus nėra taip paprasta, kaip atrodo. Jie gali atrodyti kaip vaizdo žaidimai, tačiau mokiniams tai daug rimčiau. Iš pradžių savanoriai pradeda dirbti su simuliacijomis, kad įgytų pagrindinę raumenų atmintį, kaip teisingai jausti erdvę. Paskui jie pereina prie skraidymo per regėjimo liniją, naudodami fizinį droną. Po to, jie pereina prie fizinio drono skraidymo ore, atlikdami visokius manevrus.
Nors jie negali pasidalyti konkrečiais duomenimis, akivaizdu, kad Ukraina yra karo bepiločių orlaivių priešakyje ir intensyviai dirba ieškodama naujų panaudojimo būdų bei eksperimentuodama su modifikacijomis.
Kai bepiločiai orlaiviai modifikuojami, tai daroma naudojant 3D spausdintuvus. Spausdintuvai leidžia inžinieriams suprojektuoti ir sukurti naujas dalis, kuriomis galima gabenti, pavyzdžiui, sprogmenis. Devyniolikmetis Luisas iš Airijos vadovauja 3D spausdinimo laboratorijai, kurioje dešimt spausdintuvų dirba visą parą, kad neatsiliktų nuo inžinierių tempo. Dirbtuvėse vienas inžinierius per vieną dieną gali surinkti net 40 dronų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!