REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Keturios dešimtys Sirijos sukilėlių grupių, tarp jų – įtakingi islamistai, atmetė Rusijos vadovaujamą iniciatyvą kitą mėnesį Sočyje surengti derybas dėl Sirijos karo užbaigimo.

 Keturios dešimtys Sirijos sukilėlių grupių, tarp jų – įtakingi islamistai, atmetė Rusijos vadovaujamą iniciatyvą kitą mėnesį Sočyje surengti derybas dėl Sirijos karo užbaigimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbūs Sirijos režimo sąjungininkai Rusija ir Iranas penktadienį susitarė su Sirijos opoziciją remiančia Turkija sausio 29-30 dienomis Rusijos Sočio kurorte prie Juodosios jūros surengti „Nacionalinio dialogo suvažiavimą“.

REKLAMA

Sirijos vyriausybė greit pareiškė, kad dalyvaus, bet sukilėliai paskelbė, jog tai yra Rusijos bandymas nustelbti Jungtinių Tautų vadovaujamą procesą Ženevoje.

„Visiškai atmetame Rusijos bandymą apeiti Ženevos kelią, – sakoma pirmadienį paskelbtame bendrame sukilėlių pareiškime. – Raginame visas jėgas viena greta stoti prieš šiuos nerimą keliančius pavojus.“

Pareiškimą pasirašė 40 frakcijų, tarp jų – įtakinga islamistų „Ahrar al Sham“ ir tokios JAV remiamos grupės kaip „Mutasem Brigades“.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurios šių frakcijų suvaidino svarbų vaidmenį sukilime po karo pradžios 2011 metais, bet dauguma buvo arba kitų grupių nustumtos į paribį, arba kontroliuoja tik nedidelius teritorijos anklavus.

„Mutasem Brigades“ vienas veikėjų Mustefa Sejari (Mustefa Sedžaris) antradienį naujienų agentūrai AFP sakė, kad sukilėliai negali laikyti Rusijos garbingu tarpininku.

„Nuo pat pradžių sakėme: kad ir kas norėtų vaidinti tarpininko ir laiduotojo vaidmenį Sirijoje, jis turi būti neutralus, teisingas ir garbingas, kalbant apie paramą politinei pereigai“, – sakė M. Sejari ir pridūrė: „Rusija to nepadarė: ji yra partnerė žudant Sirijos žmones.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sirijos konfliktas 2011 metais prasidėjo antivyriausybinėmis demonstracijomis, bet paskui virto sudėtingu daugiašaliu karu, įtraukusiu ir pasaulio galias, tarp jų – Rusiją.

Nuolatiniai bandymai rasti politinį karo sprendimą buvo nesėkmingi. Reikšmingų rezultatų nedavė ir Jungtinių Tautų remiamas procesas Šveicarijoje.

Rusija, Turkija ir Iranas anksčiau šiais metais Kazachstane pradėjo rengti Sirijos vyriausybės ir ginkluotų sukilėlių derybas, o apie Sočio konferenciją paskelbė naujausiame šių derybų rate praėjusią savaitę.

JT dar nėra tvirtai parėmusios šio viršūnių susitikimo, ir opozicijos atstovai jį vertino daugiausia nepatikliai.

Pagrindinė kliūtis bet kokiam politiniam sprendiniui lieka Sirijos prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) likimas. Dauguma opozicijos tvirtai laikosi reikalavimo jį nušalinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų