• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaurės Korėjos pareigūnai pirmą kartą buvo pastebėti dėvintys atlapo ženkliukus su lyderio Kim Jong Uno atvaizdu.

Šiaurės Korėjos pareigūnai pirmą kartą buvo pastebėti dėvintys atlapo ženkliukus su lyderio Kim Jong Uno atvaizdu.

REKLAMA

Tai dar vienas ženklas, kad šalies vadovas didina savo asmenybės kultą iki tokio lygio, koks buvo suteiktas velioniams jo tėvui ir seneliui.

Šiaurės Korėjos gyventojai privalo prie širdies nešioti ženklelius, ant kurių dešimtmečius buvo vaizduojamas šalies įkūrėjas Kim Il Sungas, jo sūnus Kim Jong Ilas arba abu.

Kim Jong Unui skirtų ženkliukų egzistavimas nebuvo patvirtintas, kol sekmadienį valstybinė žiniasklaida paskelbė nuotraukų, kuriose matyti, kaip valdančiosios Darbininkų partijos posėdyje pareigūnai nešioja tokius atributus.

Šie ženkleliai yra dalis valstybės remiamos mitologijos apie Kimų šeimą, kurioje Kim Il Sungas ir Kim Jong Ilas laikomi dievais.

REKLAMA
REKLAMA

Jie yra įamžinti daugybėje statulų visoje Šiaurės Korėjoje, jų gimtadieniai yra dvi pagrindinės šalies šventės, o jų portretai kabo visuose namuose ir biuruose.

REKLAMA

Mažai kas abejoja dabartinio lyderio Kim Jong Uno valdžia, tačiau nuo tada, kai jis 2011 metų pabaigoje perėmė šalies vairą po savo tėvo mirties, viešai rodyta nedaug 40-metį pagerbiančių atvaizdų. Vis dėlto pastaruoju metu jis ėmėsi veiksmų savo asmenybės kultui stiprinti, kartu bandydamas dar labiau pasitraukti iš tėvo ir senelio palikimo šešėlio.

Gegužę atidengtas jo portretas šalia kitų dviejų Kimų Darbininkų partijos vadovaujamoje mokykloje.

REKLAMA
REKLAMA

Sausį Kim Jong Unas paskelbė, kad jis daugiau nesieks taikaus susivienijimo su P. Korėja, dešimtmečius puoselėtos jos tėvo ir senelio politikos. Stebėtojai taip pat sako, jog Šiaurės Korėja, atrodo, susilaiko nuo tokių terminų, kaip „Saulės diena“, kai balandžio 15-ąją minimas Kim Jong Uno senelio gimtadienis.

„Naujausios pastangos garbinti Kim Jong Uną vertinamos kaip siekis sumenkinti jo pirmtakų reikšmę ir kartu įtvirtinti jo, kaip nuo jų besiskiriančio lyderio, autoritetą“, –  pirmadienį žurnalistams teigė Pietų Korėjos suvienijimo ministerijos atstovo spaudai pavaduotoja Kim Inae.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji taip pat sakė, kad Kim Jong Unas, tikėtina, bando didinti vietinę paramą savo vadovavimui, nes šalis susiduria su ekonominiais sunkumais ir Pietų Korėjos popkultūros įtaka.

Seulo „Ewha“ universiteto tarptautinių studijų profesorius Leifas-Ericas Easley teigė, kad Kim Jong Uno ženkliukų nešiojimas nestebina, nes jis jau daugiau nei dešimtmetį stiprina savo valdžią.

„Dabar, kai Kimas išėjo iš savo pirmtakų šešėlio, kyla klausimas, ar jis imsis politinių korekcijų, kad nutrauktų ankstesnes Šiaurės Korėjos ekonomines nesėkmes“, – sakė L.-E. Easley.

REKLAMA

Pastaraisiais metais dėl griežtų pandeminių apribojimų, nuolatinių Jungtinių Tautų sankcijų ir prasto Šiaurės Korėjos valdymo, jos trapi ekonomika patyrė papildomų sunkumų.

Šeštadienį per Darbininkų partijos posėdį Kim Jon Unas kalbėjo apie „kai kuriuos nukrypimus, trukdančius“ pastangoms pagerinti šalies ekonominę padėtį, praneša valstybinė žiniasklaida.

Kai kurie ekspertai teigia, kad šie Kim Jong Uno žingsniai taip pat susiję su pranešimais, kad jis siekia, jog jo nepilnametė dukra taptų jo įpėdine ir įvyktų dar vienas valdžios perdavimas paveldėjimo keliu.

Pietų Korėjos žvalgybos agentūra sausį pareiškė, kad Kim Jong Uno dukrą, kuri, kaip pranešama, vardu Ju Ae ir kuriai yra apie 11 metų, laiko tikėtina tėvo įpėdine. Tačiau kai kurie analitikai sako, kad ją dar per anksti vadinti įpėdine, atkreipdami dėmesį į jos amžių ir Šiaurės Korėjoje vyraujančią vyrų hierarchiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų